رستوران های پاریس
12 مرداد 1398
جاذبه گردشگری

قدیمی رستوران های پاریس را بیشتر بشناسیم

فهرست مطالب

معرفی شهر پاریس

شهر زیبای پاریس که پایتخت کشور فرانسه و مهد علم و هنر این کشور می باشد، در زمینه اقتصادی و صنعتی نیز در بین شهرهای اروپایی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است . به لحاظ اقتصادی ، پنجمین شهر اقتصادی جهان و بزرگترین شهر اقتصادی اروپا است . این شهر به تنهایی بیست و پنج درصد تولید ناخالص داخلی کشور فرانسه را به خود اختصاص داده است و نیز شماری از سازمان های بین المللی جهان در این شهر واقع شده اند .

جمعیت پاریس بیش از دو میلیون نفر می باشد و از شناخته ترین مقاصد گردشگری جهان می باشد . از جمله آثار دیدنی این شهر می توان به برج ایفل ، موزه لوور ، موزه اورسی و کاخ ورسای اشاره کرد . اگر گردشگران خارجی در کنار بازدید از جاذبه های این شهر زیبا بخواهند وعده های غذایی خود را در دنج ترین رستوران ها میل نمایند ، بهتر است به سراغ قدیمی ترین رستوران های پاریس بروند . در ادامه بحث با شماری از این رستوران ها آشنا می شویم.

رستوران های قدیمی پاریس

پاریس به عنوان یکی از شهر های مدرن امروزی ، توانسته است آثار تاریخی و سنت گذشته اینشهر را حفظ کند .قدیمی ترین رستوران های پاریس همچون نگینی در قلب این شهر می درخشند . بیشتر این رستوران های قدیمی در بین قرون شانزدهم تا هجدهم میلادی تأسیس شده اند و در کنار این رستوران های قدیمی ، کافه های قدیمی نیز وجود دارند . هزینه غذا در قدیمی ترین رستوران های پاریسگران است .

معرفی قدیمی ترین رستوران های پاریس

رستوران بطری طلایی

این رستوران زیبا و قدیمی در ساحل رود سن و در مقابل کلیسای نتردام واقع شده است . این رستوران قدیمی در سال هزار و ششصد و سی و یک در ساحل رود سن تأسیس شد . از جمله افراد معروفی که در این رستوران بیشتر رفت و آمد داشتند ، می توان به لویی چهاردهم و ولتر اشاره کرد. این رستوران که از قدیمی ترین رستوران های پاریسبه شمار می رود ، از همان ابتدای تأسیس تا الان با همان اسم قدیمی اش باقی مانده است و سبک ساخت آن قدیمی است .دارای چندین اتاق می باشد که هریک جو خاصی دارند و غذاهای آن نیز خوشمزه و بی نظیر می باشند .

رستوران بطری طلایی

 برج نقره ای 

این رستوران که در منطقه پنج پاریس و در سال هزار و پانصد و هشتاد و دو تأسیس شده است ، قدیمی ترین رستوران پاریس می باشد .موسس این رستوران تاریخی سرآشپزی بسیار معروف بوده است . در زمان تأسیس این رستوران معروف هنری سوم چنگال را کشف کرد و از جمله افراد مشهوری که در این رستوران قدیمی حضور پیدا کرده اند ، لویی چهاردهم ، هنری سوم ، ریشلیو و ساچا گیتری بوده است .این رستوران امروزه در میان مردم پاریس و توریست ها شهرت جهانی پیدا کرده است و نمای ظاهری آن ، لذت غذا خوردن در این رستوران را چند برابر نموده است اما هزینه های رفتن به این رستوران بسیار بالا است .

[cn-suggest-posts sts=”مراکز خرید فرانسه ” stl=”https://deltaban.com/attraction/french-shopping-malls/” sbs=”رزرو هتل خارجی ” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”] 

رستوران صندلی کوچک

این رستوران که از قدیمی ترین رستوران های پاریسمی باشد در زمان سلطنت لویی چهاردهم و در سال هزار و ششصد و هشتاد میلادی تأسیس شده است .نام قدیمی این رستوران خانه بوده است که امروزه به صندلی کوچک تغییر یافته است . این رستوران در لیست بناهای تاریخی شهر پاریس قرار گرفته است و ازجمله افراد معروفی که در این رستوران رفت و آمد داشته اند ، لویی چهاردهم می باشد .

 رستوران صندلی کوچک
یکی از رستوران های قدیمی پاریس که در روبه روی برج زیبای ایفل ساخته شده است .

کافه رستوران پروکوپ 

نام این رستوران در بین نام قدیمی ترین رستوران های پاریسمی درخشد و توسط فرانچسکو پروکوپیو دای کلتلی تأسیس شده است که در منطقه ششم پاریس و در سنت ژرمن واقع شده است . نمای این رستوران قدیمی با لوستر های بزرگ ، مبلمان چوبی تزیین شده است .این رستوران به خانه دایره المعارف ها معروف است و بیشتر پاتوق هنرمندان و انقلابیون بوده است .

این رستوران قدیمی که در شمار گران قیمت ترین رستوران های پاریس قرار دارد ، غذاهای سنتی و معروف را نیز عرضه می کند و به لحاظ تاریخی در بین رستوران های دیگر بی همتا است . در داخل محوطه این رستوران و در سمت چپ بر روی دیوار آن تابلویی بزرگ نصب شده است که درون آن کلاه نظامی بناپارت قرار دارد . این رستوران نسبت به قدیمی ترین رستوران های پاریس بزرگتر است و دارای نه سالن است و در هر سالن میز و صندلی هایی با چیدمان خاص قرار داده اند .

قدمت رستوران پروکوپ به بیش از سیصد سال می رسد و افراد و انقلابیونی همچون مارا ، دانتون و روبسپیر ، دنتون و مارت همدیگر را در این رستوران ملاقات نموده اند و همین باعث می شود در شمار قدیمی ترین رستورانهای پاریسقرار بگیرد .

رستوران وفور بزرگ

این رستوران در سال هزار و هفتصد و هشتاد و چهار در یکی از قصرهای سلطنتی تأسیس شد ولی در سال هزار و هشتصد و بیست توسط شخصی به نام وفور مجلل و ترمیم شد و به اسم همین شخص شهرت یافت . این رستوران محل رفت و آمد روشنفکران ، ادیبان و افراد سیاسی همچون بنا پارت ، جوزفین د. بوورننس ، مک موهن ، ویکتور هوگو و جورج ساند بوده است و باعث شده است این رستوران در شمار قدیمی ترینرستوران های پاریسقرار بگیرد . در این رستوران غذاهای اصیل فرانسوی پخته می شود و دارای گارسون هایی بسیار منظم می باشد .

رستوران وفور بزرگ

رستوران آلنو پاریس در پاویون لدواین

این رستوران که در سال هزارو هفتصد و هشتاد و نه تأسیس شده است ، مکانی قدیمی و محل دید و بازدید های عصر طلایی به شمار می رفت . دکوراسیون و شکل امروزی این رستوران نیز با همان سبک قدیمی است . بینظیر ترین غذاهای فرانسوی توسط آشپزان این رستوران قدیمی پخته می شود . سبک آشپزی این رستوران از اشپزی کلاسیک فرانسوی الهام گرفته شده است .

 رستوران Apicius 

این رستوران نیز در لیست قدیمی ترین رستوران های پاریسقرار دارد و در سال دو هزار تأسیس شده است و دارای چندین سالن و با تزیینات مجلل می باشد . فضای اینرستوران را با نقاشی های هنری و زیبا تزیین کرده اند . سبک آشپزی این رستوران بزرگ مطابق سبک های مدرن فرانسوی می باشد .

کافه رستوران دولاپه 

این کافه- رستوران قدیمی در سال 1975 توسط دولت فرانسه ساخته شد و در ساخت فیلم و حتی در نقاشی از این کافه -رستوران استفاده می شود . این کافه محل مورد علاقه نویسندگانی همچون امیل زولا و گی دو مویاسان بوده است .

رستوران های پاریس

کافه دو مگو 

این کافه قدیمی توسط سیمون دوبووار و ژان پل سارتر تأسیس شده است و در ابتدا رستوران نیز بود اما امروزه فقط یک کافه می باشد . این کافه در خیابان سن ژرمن و روبه روی صومعه قرار دارد.

 رستوران بلدنا

این رستوران که توسط یک لبنانی تأسی شده است بیش از چهل سال سابقه دارد و تا حدودی می توان آن را در رده ای از لیست قدیمی ترین رستوران های پاریس قرار داد و جزو رستوران هایی است که در آن گوشت و مواد غذایی حلال استفاده می شود . در این رستوران انواع غذاهای لبنانی ، مدیترانه ای ، رژیمی و گیاهی پخته می شود .

[cn-suggest-posts sts=”کلیسای نوتردام فرانسه” stl=”https://deltaban.com/attraction/notre-dame-cathedral-france/” sbs=”بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن