رستوران های پاریس
12 مرداد 1398
جاذبه گردشگری

قدیمی رستوران های پاریس را بیشتر بشناسیم

فهرست مطالب

معرفی شهر پاریس

شهر زیبای پاریس که پایتخت کشور فرانسه و مهد علم و هنر این کشور می باشد، در زمینه اقتصادی و صنعتی نیز در بین شهرهای اروپایی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است . به لحاظ اقتصادی ، پنجمین شهر اقتصادی جهان و بزرگترین شهر اقتصادی اروپا است . این شهر به تنهایی بیست و پنج درصد تولید ناخالص داخلی کشور فرانسه را به خود اختصاص داده است و نیز شماری از سازمان های بین المللی جهان در این شهر واقع شده اند .

جمعیت پاریس بیش از دو میلیون نفر می باشد و از شناخته ترین مقاصد گردشگری جهان می باشد . از جمله آثار دیدنی این شهر می توان به برج ایفل ، موزه لوور ، موزه اورسی و کاخ ورسای اشاره کرد . اگر گردشگران خارجی در کنار بازدید از جاذبه های این شهر زیبا بخواهند وعده های غذایی خود را در دنج ترین رستوران ها میل نمایند ، بهتر است به سراغ قدیمی ترین رستوران های پاریس بروند . در ادامه بحث با شماری از این رستوران ها آشنا می شویم.

رستوران های قدیمی پاریس

پاریس به عنوان یکی از شهر های مدرن امروزی ، توانسته است آثار تاریخی و سنت گذشته اینشهر را حفظ کند .قدیمی ترین رستوران های پاریس همچون نگینی در قلب این شهر می درخشند . بیشتر این رستوران های قدیمی در بین قرون شانزدهم تا هجدهم میلادی تأسیس شده اند و در کنار این رستوران های قدیمی ، کافه های قدیمی نیز وجود دارند . هزینه غذا در قدیمی ترین رستوران های پاریسگران است .

معرفی قدیمی ترین رستوران های پاریس

رستوران بطری طلایی

این رستوران زیبا و قدیمی در ساحل رود سن و در مقابل کلیسای نتردام واقع شده است . این رستوران قدیمی در سال هزار و ششصد و سی و یک در ساحل رود سن تأسیس شد . از جمله افراد معروفی که در این رستوران بیشتر رفت و آمد داشتند ، می توان به لویی چهاردهم و ولتر اشاره کرد. این رستوران که از قدیمی ترین رستوران های پاریسبه شمار می رود ، از همان ابتدای تأسیس تا الان با همان اسم قدیمی اش باقی مانده است و سبک ساخت آن قدیمی است .دارای چندین اتاق می باشد که هریک جو خاصی دارند و غذاهای آن نیز خوشمزه و بی نظیر می باشند .

رستوران بطری طلایی

 برج نقره ای 

این رستوران که در منطقه پنج پاریس و در سال هزار و پانصد و هشتاد و دو تأسیس شده است ، قدیمی ترین رستوران پاریس می باشد .موسس این رستوران تاریخی سرآشپزی بسیار معروف بوده است . در زمان تأسیس این رستوران معروف هنری سوم چنگال را کشف کرد و از جمله افراد مشهوری که در این رستوران قدیمی حضور پیدا کرده اند ، لویی چهاردهم ، هنری سوم ، ریشلیو و ساچا گیتری بوده است .این رستوران امروزه در میان مردم پاریس و توریست ها شهرت جهانی پیدا کرده است و نمای ظاهری آن ، لذت غذا خوردن در این رستوران را چند برابر نموده است اما هزینه های رفتن به این رستوران بسیار بالا است .

[cn-suggest-posts sts=”مراکز خرید فرانسه ” stl=”https://deltaban.com/attraction/french-shopping-malls/” sbs=”رزرو هتل خارجی ” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”] 

رستوران صندلی کوچک

این رستوران که از قدیمی ترین رستوران های پاریسمی باشد در زمان سلطنت لویی چهاردهم و در سال هزار و ششصد و هشتاد میلادی تأسیس شده است .نام قدیمی این رستوران خانه بوده است که امروزه به صندلی کوچک تغییر یافته است . این رستوران در لیست بناهای تاریخی شهر پاریس قرار گرفته است و ازجمله افراد معروفی که در این رستوران رفت و آمد داشته اند ، لویی چهاردهم می باشد .

 رستوران صندلی کوچک
یکی از رستوران های قدیمی پاریس که در روبه روی برج زیبای ایفل ساخته شده است .

کافه رستوران پروکوپ 

نام این رستوران در بین نام قدیمی ترین رستوران های پاریسمی درخشد و توسط فرانچسکو پروکوپیو دای کلتلی تأسیس شده است که در منطقه ششم پاریس و در سنت ژرمن واقع شده است . نمای این رستوران قدیمی با لوستر های بزرگ ، مبلمان چوبی تزیین شده است .این رستوران به خانه دایره المعارف ها معروف است و بیشتر پاتوق هنرمندان و انقلابیون بوده است .

این رستوران قدیمی که در شمار گران قیمت ترین رستوران های پاریس قرار دارد ، غذاهای سنتی و معروف را نیز عرضه می کند و به لحاظ تاریخی در بین رستوران های دیگر بی همتا است . در داخل محوطه این رستوران و در سمت چپ بر روی دیوار آن تابلویی بزرگ نصب شده است که درون آن کلاه نظامی بناپارت قرار دارد . این رستوران نسبت به قدیمی ترین رستوران های پاریس بزرگتر است و دارای نه سالن است و در هر سالن میز و صندلی هایی با چیدمان خاص قرار داده اند .

قدمت رستوران پروکوپ به بیش از سیصد سال می رسد و افراد و انقلابیونی همچون مارا ، دانتون و روبسپیر ، دنتون و مارت همدیگر را در این رستوران ملاقات نموده اند و همین باعث می شود در شمار قدیمی ترین رستورانهای پاریسقرار بگیرد .

رستوران وفور بزرگ

این رستوران در سال هزار و هفتصد و هشتاد و چهار در یکی از قصرهای سلطنتی تأسیس شد ولی در سال هزار و هشتصد و بیست توسط شخصی به نام وفور مجلل و ترمیم شد و به اسم همین شخص شهرت یافت . این رستوران محل رفت و آمد روشنفکران ، ادیبان و افراد سیاسی همچون بنا پارت ، جوزفین د. بوورننس ، مک موهن ، ویکتور هوگو و جورج ساند بوده است و باعث شده است این رستوران در شمار قدیمی ترینرستوران های پاریسقرار بگیرد . در این رستوران غذاهای اصیل فرانسوی پخته می شود و دارای گارسون هایی بسیار منظم می باشد .

رستوران وفور بزرگ

رستوران آلنو پاریس در پاویون لدواین

این رستوران که در سال هزارو هفتصد و هشتاد و نه تأسیس شده است ، مکانی قدیمی و محل دید و بازدید های عصر طلایی به شمار می رفت . دکوراسیون و شکل امروزی این رستوران نیز با همان سبک قدیمی است . بینظیر ترین غذاهای فرانسوی توسط آشپزان این رستوران قدیمی پخته می شود . سبک آشپزی این رستوران از اشپزی کلاسیک فرانسوی الهام گرفته شده است .

 رستوران Apicius 

این رستوران نیز در لیست قدیمی ترین رستوران های پاریسقرار دارد و در سال دو هزار تأسیس شده است و دارای چندین سالن و با تزیینات مجلل می باشد . فضای اینرستوران را با نقاشی های هنری و زیبا تزیین کرده اند . سبک آشپزی این رستوران بزرگ مطابق سبک های مدرن فرانسوی می باشد .

کافه رستوران دولاپه 

این کافه- رستوران قدیمی در سال 1975 توسط دولت فرانسه ساخته شد و در ساخت فیلم و حتی در نقاشی از این کافه -رستوران استفاده می شود . این کافه محل مورد علاقه نویسندگانی همچون امیل زولا و گی دو مویاسان بوده است .

رستوران های پاریس

کافه دو مگو 

این کافه قدیمی توسط سیمون دوبووار و ژان پل سارتر تأسیس شده است و در ابتدا رستوران نیز بود اما امروزه فقط یک کافه می باشد . این کافه در خیابان سن ژرمن و روبه روی صومعه قرار دارد.

 رستوران بلدنا

این رستوران که توسط یک لبنانی تأسی شده است بیش از چهل سال سابقه دارد و تا حدودی می توان آن را در رده ای از لیست قدیمی ترین رستوران های پاریس قرار داد و جزو رستوران هایی است که در آن گوشت و مواد غذایی حلال استفاده می شود . در این رستوران انواع غذاهای لبنانی ، مدیترانه ای ، رژیمی و گیاهی پخته می شود .

[cn-suggest-posts sts=”کلیسای نوتردام فرانسه” stl=”https://deltaban.com/attraction/notre-dame-cathedral-france/” sbs=”بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران