10 تا از جاذبه‌های دیدنی آمستردام

زانس سخانس

این مکان گردشگری موزه‌ای از آسیاب‌های بادی در فضای باز می‌باشد که از سال 1700 میلادی در این منطقه بوده‌اند. این بنا‌های تاریخی دارای معماری سنتی هلندی هستند.

کارگاه صنعتگران  این روستا  برای عموم مردم باز می‌باشد که می‌تواند تجربه خاصی برای بازدید کنندگان باشد.

 بازدید کنندگان می‌توانند نحوه‌ی آسیاب شدن بادام زمینی را در این آسیاب‌های بادی تماشا کنند.

کوکنهوف

زیبا ترین باغ گل بهاری در جهان

این باغ گل از ماه مارس تا مه پذیرای بازدید‌کنندگان می‌باشد.

7میلیون گل کاشته شده، گل‌هایی مانند نرگس،لاله و سنبل  که در اوایل فصل شکوفا می‌شوند و منظر‌ه‌ایی خیره کننده به وجود می‌آورند.

بازار پنیر آلکمار

تولیدکنندگان پنیر هلندی به صورت مرسوم پنیر‌های خود را به میدان شهر می‌برند. هر گروه با رنگ کلاه حصیری خود شناخته می‌شود.

سنت قدیمی به اسم handjeklap  برای خرید پنیر وجود دارد که وقتی خریدار و فروشنده با هم سر قیمت به توافق می‌رسند، قیمت را بلند می‌گویند و دست می‌دهند.

کروز در کانال های شهر

گشتی 60 دقیقه‌ایی در کانال‌های آبی آرامشبخش آمستردام.

دیدن جاذبه‌های گردشگری برتر مانند Anne Frank house,skinny bridge از زاویه‌ایی دیگر همراه با راهنمای تور در قایق‌هایی لوکس با سقف شیشه‌ایی.

این تور شهری در بعد‌از‌ظهر‌های دلچسب که نور‌های تزئینی جلوه وصف نشدنی به شهر می‌دهند  نیز برگزار می‌شود.

ولندام

دهکده‌ایی که در گذشته قطب ماهیگیری بوده و با خانه‌های کوچکی که دور تا دور آن را احاطه کرده‌اند شناخته می‌شود و فاصله‌ی چندانی از شهر آمستردام ندارد که می‌تواند گشت خارج از شهر خوبی برای بازدید‌ کنندگان به ارمغان بیاورد.

مسافران می‌توانند در محیط دلنشین این روستا قدم بزنند و از ساختمان‌های تاریخی مانند کلیسا‌ها بازدید کنند، همچنین پوشیدن لباس‌های سنتی هلندی نیز ‌می‌تواند تجربه خاصی را برای بازدید کنندگان به ارمغان بیاورد.

رستوران‌های زیادی با منو‌های دریایی در این دهکده وجود دارند که علاقه‌مندان به غذا‌های دریایی می‌توانند از آن لذت ببرند.

سکو رصد آدام

این سکوی رصد در برج آدام و در قسمت شمالی شهر واقع شده است که منظره‌ایی تماشایی از مکان‌های تاریخی،بندر‌ و کانال‌ آبی ایجاد می‌کند.

این برج  دارای سکوی رصد داخلی(سکوی پانامورا) و سکوی رصد در فضای باز (سکوی آسمان) می‌باشد که هر دو دارای زاویه دید 360 درجه هستند.

شما همچنین می‌توانید با تابی که دربالای این برج قرار دارد که بلند‌ترین تاب در اروپا  است در ارتفاع 100 متری  نظاره گر تمام شهر باشید.

موزه Rembrandt

Rembrandt Van Rijen نقاش معروف هلندی است که در سال 1600  زندگی می‌کرد.

خانه و موزه Rembrandt  به دلیل محیطی که فراهم می‌کند که در موزه آثار هنری بسیاری دیگر از نقاشان مشهور قابل تجربه نیست منحصر به فرد است.

میدان دام

بزرگترین میدان آمستردام  که در مرکز آن کاخ سلطنتی واقع شده ، همچنین غرفه‌های غذا، فروشگاه‌ها و رستوران ‌های مدرن نیز دور تا دور میدان قرار دارند..

در طول  فصل بهار کارناوال‌های مختلفی در این میدان برگزار می‌شوند که مسافران زیادی را به خود جلب می‌کند.

باغ وحش ARTIST ROYAL

باغ وحش آرتیس با بیش از 700 نوع گونه جانوری و 300 نوع گونه درختی بزرگترین باغ وحش هلند می‌باشد.

خانه پرندگان نیز در این باغ وحش وجود دارد که علاقه مندان به پرندگان می‌توانند از آن بازدید کنند.

بخش جالب دیگری که به گونه‌های مختلف پروانه اختصاص داده شده نیز وجود دارد که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب می‌کند.

کلیسای QUDE KERK

کلیسایی فعال در مرکز منطقه RED DIDTRICT که قدیمی‌ترین ساختمان شهر نیز می‌باشد.

در ابتدا یک کلیسای کاتولیک رومی مربوط به سنت PATRICK بوده و علارغم اینکه امروزه یک  کلیسای پروتستانی است، کاتولیک‌های زیادی از آن بازدید می‌کنند.

کلیسا علاوه‌ بر این که محل معجزه‌های منحصر به فردی بوده بیش از 10000  قبر که برخی برای افراد مشهوری مانند همسر رامبراند، سفیران و افسران نظامی بوده را در خود جای داده است.

علارغم قدمت کلیسا، هنوز به طور فعال نه تنها برای خدمات مذهبی، بلکه برای کنسرت ها، جشن های عروسی، مهمانی های شام، نمایشگاه های تاریخی و مراسم اهدای جوایز استفاده می شود.

نظرات کاربران