20 خرداد 1400
راهنمای سفر

بهترین مقاصد خاورمیانه برای سفر ایرانیان کدامند؟

در دهه‌های گذشته خاورمیانه محلی بود، که بسیاری از کشورهای منطقه به دور از هرگونه خشونت، در صلح کنار یکدیگر زندگی می‌کردند و مراودات تجاری میان آن‌ها حاکم بود. همین امر باعث شده بود، بسیاری از گردشگران برای بازدید از جاذبه‌های تاریخی کهن‌ترین مناطق زمین، به این منطقه مراجعه کنند، اما در سالیان گذشته به علت دخالت‌های آمریکا و کشورهای غربی، تنش‌های سیاسی بسیاری، میان کشورهای منطقه شکل گرفت و فضا تا حدودی متشنج شده است و کدورت‌هایی میان کشورها به وجود آمده. این تنش‌ها باعث شده، تصویر خاورمیانه در ذهن مردمان غرب مخدوش شود و آن‌ها خاورمیانه را منطقه‌ای سرشار از جنگ و خشونت تلقی کنند و قید سفر به این منطقه را بزنند، اما انسان‌های بسیاری نیز وجود دارند که به تاریخ و فرهنگ بسیار علاقه‌مند هستند و تمایل دارند، کشورهای خاورمیانه را از نزدیک مشاهده کنند و با جاذبه‌های دیدنی آن آشنا شوند. در این مطلب به بررسی بهترین مقاصدی که در خاورمیانه وجود دارد، خواهیم پرداخت، با دلتابان همراه باشید تا در هنگام خرید تور بتوانید بهترین مقصد را برای خود برگزینید.

استانبول ترکیه از بهترین مقاصد خاورمیانه

استانبول ترکیه از بهترین مقاصد خاورمیانه

یکی از بهترین مقاصد خاورمیانه برای ایرانیان، استانبول ترکیه می‌باشد. زیرا این کشور دارای مناطق گردشگری و مراکز خرید بسیاری است و اکثر برندهای معروف دنیا، در مراکز خرید استانبول مشغول به فعالیت هستند.

از آنجایی که ایران در سالیان گذشته تحریم بوده، بسیاری از برندهای مطرح دنیا از ارائه خدمات و فروش محصولات خود به کشورمان منع بودند و همین امر باعث شده است تا بسیاری از شهروندان مجبور شوند، برای خرید کالاهای با کیفیت به کشورهای همسایه سفر کنند.

سفر به ترکیه تنها با در دست داشتن پاسپورت امکان‌پذیر است و نیازی به صدور مجوز ویزا نیست و همین باعث شده که انتخاب اول ایرانیان برای سفر به خارج، استانبول تلقی شود. یکی از جذابیت‌های اصلی استانبول قرارگیری در ۲ قاره است و شما به راحتی می‌توانید از ۲ بخش آسیایی و اروپایی این کلانشهر بازدید کنید.

قاهره مصر

قاهره مصر

از کشورهای آفریقایی خاورمیانه به حساب می‌آید که دارای مردمان عرب زبان است،

اگر به افرادی که علاقه زیادی به تاریخ دارند، بخواهید تنها یک شهر را برای سفر انتخاب کنند بدون شک انتخاب اول آن‌ها قاهره مصر خواهد بود چون به خوبی آگاه هستند جاذبه‌های تاریخی‌ای که در قاهره وجود دارند در هیچ کشوری مانندش وجود نخواهد داشت.

آب و هوای قاهره بسیار گرم و بیابانی است، بنابراین توصیه داریم در فصل تابستان به این کشور سفر نکنید.

یکی از جاذبه‌های اصلی کشور مصر که تمام جهانیان با آن آشنایی دارند اهرام جیزه می‌باشد که شکل هرمی آن بسیار این بنا را جذاب کرده است، با این که قرن‌ها از ساخت این سازه‌های عجیب گذشته است اما در برابر بسیاری از حوادث طبیعی از جمله طوفان خم به ابرو نیاورده‌اند و همین امر همین باعث تعجب بسیاری از دانشمندان در جهان شده و بر روی این موضوع در حال تحقیق هستند.

موزه مصر، از دیگر دیدنی‌های قاهره و از بهترین مقاصد خاورمیانه می‌باشد و با ورود به آن می‌توانید، ادوات تاریخی‌ای که در دوران فرعونها قرارداشته را مشاهده کنید. از دیگر دیدنی‌های این موزه کتیبه ها، شمشیر‌ها و بسیاری از اجسام دیگر است که در قرن‌های گذشته وجود داشته و امروز تبدیل به عتیقه شده‌اند.

دبی امارات از دیدنی های خاورمیانه

دبی امارات از دیدنی های خاورمیانه

در دهه‌های گذشته، احتمالی وجود نداشت که پیش‌بینی کنند چندین سال بعد، دبی به یکی از پیشرفته‌ترین شهر‌های خاورمیانه و حتی جهان تبدیل خواهد شد. امروزه دبی پیشرفته‌ترین شهر در خاورمیانه است و گردشگران بسیار زیادی از نقاط مختلف جهان برای گردشگری وارد این شهر می‌شوند.

مراکز خرید متعدد که در آن برندهای برتر جهان مشغول به ارائه خدمات هستند، هتل‌های لوکس و لاکچری که مشابه آن را در هیچ کجای جهان نخواهید دید و جاذبه‌های تاریخی و دست ساز، از عمده دلایلی است که گردشگران را به این منطقه می‌کشاند.

دبی یکی از بهترین مقاصد خاورمیانه، دارای سواحل بسیاری است و علاقه مندان به ورزش‌های آبی می‌توانند در آبهای نیلگون خلیج فارس به تفریح و ورزش بپردازند.

بعضی از محله‌های این شهر زیبا به گونه‌ای ساخته شده است که انگار در یکی از ایالت‌های آمریکا قرار گرفته‌اید

پترا اردن

پترا اردن

پترا نام شهری در کشور اردن و از بهترین مقاصد خاورمیانه که در دل کوه قرار گرفته است و از معماری‌های شگفت‌انگیز بشر است که مشابه آن را در هیچ کجا مشاهده نخواهید کرد.

این بنا به قدری خیره کننده است که به عنوان یکی از ۷ عجایب جهان در یونسکو به ثبت رسیده است و بسیاری از مجلات و روزنامه‌ها در سرتاسر جهان همواره از این شهر گزارش‌هایی تهیه می‌کنند و مردم‌های بسیار زیادی، کنجکاو هستند به کشور اردن سفر کنند و این سازه غول پیکر و شگفت‌انگیز را از نزدیک مشاهده کنند.

تاریخ ساخت این بنا به ۳۲۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد و یکی از ۱۰ مکان گردشگری است که حتماً باید آن را مشاهده کنید.

شیراز از بهترین مقاصد خاورمیانه

شیراز از بهترین مقاصد خاورمیانه

شیراز در جنوب کشور ایران واقع شده و یکی از بهترین مقاصد خاورمیانه برای ایرانیان و سایر مردمان جهان می‌باشد.

شیراز از قدیمی‌ترین شهر‌های ایران به شمار می‌آید. تاریخچه آن به زمان ساسانیان برمی‌گردد و به همین واسطه افرادی که علاقه‌مند به تاریخ هستند، چه از ایران و چه از سایر نقاط جهان شیراز یکی از شهرهای محبوب برای گردشگران به شمار می‌آید.

شیراز از آنجایی که در جنوب کشور واقع شده است دارای آب و هوای بسیار گرمی است، بنابراین عموم گردشگران تمایل دارند در زمستان و یا فروردین و اردیبهشت از این شهر بسیار زیبا بازدید کنند.

یکی از دلایلی که اکثر گردشگران به شیراز سفر می‌کنند، تخت جمشید است که در حدود ۵۰۰ سال قبل از میلاد توسط داریوش بزرگ بنا نهاده شد. اگرچه اسکندر به شیراز حمله کرد و بخش‌های بسیار زیادی از این بنای بزرگ را از بین برد، اما همچنان تخت جمشید باعث حیرت شما خواهد شد. این بنای خارق‌العاده در سال ۱۹۱۹ در یونسکو به ثبت رسید.

از دیگر بناهای جذاب شیراز، می‌توان به پاسارگاد اشاره کرد، که مقبره کوروش کبیر در این محل واقع شده است و بسیاری از ایرانیان، پیوند قلبی با این شاه بزرگ دارند.

حرم شاه چراغ یکی‌ دیگر از بناهای تاریخی و مذهبی این شهر زیبا به شمار می‌رود، دوستداران اهل بیت برای زیارت از حرم شاه چراغ به شیراز سفر می‌کنند.

جدا از اماکن مذهبی و تاریخی، شیراز دارای باغ‌های زیادی است که درخت‌های میوه در آن به وفور یافت می‌شوند و جلوه بسیار زیبایی را به شهر بخشیده است.

ابوظبی از بهترین مقاصد خاورمیانه

ابوظبی از بهترین مقاصد خاورمیانه

زمانی که نام امارات به میان می‌آید بسیاری از افراد این تصور را دارند که تنها دبی، پیشرفته‌ترین شهر این کشور به شمار می‌رود، اما بعد از بازدید از این کشور متوجه خواهید شد که ابوظبی هم چیزی از دبی کم ندارد.

ابوظبی پایتخت امارات و یکی از بهترین مقاصد خاورمیانه است و مانند دبی به تکنولوژی‌های جدید دنیا مجهز شده است و دیگر، از آن شهر قدیمی خبری نیست اما این باعث نشده است که ابوظبی بافت قدیمی خود را حفظ نکند و همین امر باعث شده پایتخت امارات، به یک شهر مدرن- سنتی تبدیل شود.

ابوظبی سعی دارد بناهای بزرگ زیادی را بسازد، که یکی از آن‌ها ساخت موزه‌ای شبیه به موزه لوور فرانسه می‌باشد و می‌تواند آثار تاریخی امارات را در این موزه در معرض دید همگان قرار دهد.

دوحه قطر

دوحه قطر

زمانی که نام قطر را می‌شنویم، بیشتر هواپیمای معروف قطری و تیم‌های فوتبال این کشور، در ذهن ما تداعی می‌شود.

دوحه یکی از شهرهای در حال پیشرفت منطقه خاورمیانه است و زمانی که وارد آن شوید پیشرفت آن را باور نخواهید کرد. در این شهر از تکنولوژی‌های جدید دنیا استفاده شده است و برج‌های بسیار بزرگ و آسمان خراش ها، نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌کند. جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال قرار است در قطر برگزار شود و همین امر باعث می‌شود میلیون‌ها نفر از جهان برای سفر به قطر آماده شوند.

با توجه به فاصله جغرافیایی نزدیک ایران با کشور قطر و پیشرفت‌هایی که این کشور داشته به یکی از بهترین مقاصد خاورمیانه برای ایرانیان تبدیل شده و هر سال طیف کثیری از ایرانیان به دوحه سفر می‌کنند.

آیا مطلب دلتابان با موضوع بهترین مقاصد خاورمیانه برای ایرانیان برای شما مفید بود؟ کدام یک از کشورهای خاورمیانه را برای سفر انتخاب می‌کنید؟ به نظر شما زیباترین شهر در منطقه خاورمیانه متعلق به کدام کشور است؟ نظرات خود را با دلتابان به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران