دبی در کجا قرار دارد

دبی در کجا قرار دارد؟

موقعیت جغرافیایی دبی در کجا قرار دارد؟

دبی از شهرهای کشور امارات متحده عربی است که در جنوب ایران قرار دارد. این شهر به دلیل جذابیت های فراوانی که در خود دارد، پتانسیل بالایی برای گردشگری در خود ایجاد کرده است. برای این که بدانید دبی در کجا قرار دارد با ما همراه باشید.

اگر می خواهید پیش از سفر به این شهر پر طرفدار در میان ایرانیان بدانید دبی در کجا قرار دارد، باید بگوییم دبی یکی از مهم ترین شهرهای کشور امارات است. این کشور از جنوب با کشور قطر و عربستان، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است. واحد پول این کشور نیز درهم امارات است. کلمه امارات به معنای شیخ نشین است. پس از تشکیل امارات، هفت شیخ نشین در آن جای گرفته اند که هر کدام از استقلال خوبی برخوردار هستند.  

اهالی دبی به چه زبانی صحبت می کنند؟

واضح است که مردمان این شهر به زبان عربی صحبت می کنند، اما زبان های دیگر مانند انگلیسی، فارسی، اردو و هندی نیز به علت مهاجران زیادی که از این ملیت ها دارد کاربرد دارند.

تور دبی با هواپیمایی ماهان

دبی در کجا قرار دارد

دبی از شیخ نشینان امارات

امارات از هفت شیخ نشین به اسامی ابوظبی، دبی، شارجه، عمان، فجیره، رأس‌ الخیمه و ام ‌القوین تشکیل شده است. امارات در دوم دسامبر سال 1971 تأسیس شده است. پیش از این، آن را امارات متصالحه و امارات ساحل عمان می نامیدند. در این تاریخ هر ساله جشن روز ملی امارات بر پا می شود.

دولت امارات به وسیله بنیاد فرهنگی ابوظبی درصدد است تا شکل های سنتی هنر و فرهنگ این کشور را حفظ کند. اما در عین حال تغییرات چشم گیری در زندگی مردمان این کشور ایجاد شد. در کنار شتر سواری ورزش هایی مانند گلف و اسب دوانی رواج یافتند و سالانه مسابقات مهمی در این زمینه در این کشور بر پا می شود.

امارات توسعه یافته ترین اقتصاد خلیج فارس

حال که به این پاسخ که دبی در کجا قرار دارد پاسخ داده شد، شاید بهتر باشد درباره آن اطلاعات بیشتری به دست آورید. درآمد حاصل از فروش نفت این کشور را به یکی از قطب های اقتصادی این منطقه تبدیل کرده است. این کشور صاحب استانداردهای بالایی برای زندگی شده است. این کشور توانست زیربنای خود را بسازد و تغییرات اساسی در نظام آموزشی خود ایجاد کند.

شهر دبی نیز از لحاظ اقتصادی در موقعیت خوبی است. به علاوه، این شهر توانسته است از مسیر گردشگری پول زیادی به دست آورد. البته توانایی های زیادی برای جذب گردشگر در خود ایجاد کرده است.

نکته جالب درباره این شیخ نشینان این است که هیچ فعالیت حزبی در آن وجود ندارد. بیشتر جمعیت ها و باشگاه ها در این کشور با اهداف اجتماعی، هنری، صنفی، فرهنگی و فکری شکل گرفته اند.  

تور لحظه آخری دبی

دبی در کجا قرار دارد

برگزاری مسابقات و جشنواره ها در امارات بهانه ای برای استفاده از تور دبی

در پاسخ به این سؤال که دبی در کجا قرار دارد می توان گفت این همان شهر امارات است که هر ساله در آن کارگاه های آموزشی و جشنواره های نمایشی بسیاری برگزار می شود. همچنین، برپا کردن جشنواره های سنتی، جشن خرما و جشنواره هایی مربوط به لباس های محلی و عطرها نیز از جذابیت های این شهر هستند. برگزاری مسابقات قایق رانی، شتر سواری و اسب دوانی هیجان شهر را برای گردشگران بالا می برند. در عرصه فرهنگ و هنر نیز مسابقاتی رخ می دهند. البته این مسابقات و جشنواره ها به صورت دوره ای در شهرهای مختلف امارات برپا می شوند. اما در این بین، دبی بیشترین سهم را دارد. جشنواره خرید دبی و فستیوال های هنری و فرهنگی در این شهر گردشگران زیادی را به خود جلب می کنند.

در این متن توضیح داده شد که دبی در کجا قرار دارد. گردشگرانی که قصد سفر به این شهر را دارند، می توانند از تور لحظه آخری دبی استفاده کنند که در زمان این جشنواره ها برگزار می شوند. قیمت تور دبی برای این سفرها به صرفه  تر است. برای سفرهای نوروزی نیز می توانید روی تور لحظه آخری دبی حساب کنید. تور دبی نوروز 98 سال جدید شما را فوق العاده خواهد کرد.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران