, دریاچه غرب چین؛ نماد آرامش و زیبایی
گردشگری طبیعت گردی و سلامت - جاذبه های توریستی غرب چین جاذبه های کشور چین جاذبه های گردشگری چین دریاچه غرب چین دریاچه غربی هانگزو چین معروف‌ترین جاذبه شهر هانگزو
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 4648
  • لایک:

دریاچه غربی هانگزو یکی از زیباترین جاذبه های توریستی غرب چین و معروف‌ترین جاذبه شهر هانگزو است که در فهرست میراث‌های جهانی یونسکو ثبت شده است. دریاچه آب شیرین هانگزو به 5 قسمت تقسیم‌بندی شده و دارای 3 گذرگاه نیز است که معابد متعددی همچون معبد پاگودا و باغ‌ها و جزایر مصنوعی را در خود جای داده است. جالب است بدانید، شهر هانگزو، طوری ساخته شده که به حریم منظره این دریاچه آسیبی وارد نشود و محلی برای استراحت و لذت از زندگی ساکنین بومی و گردشگران بدل شده است.
دریاچه غرب در 2هزار سال پیش بخشی از رودخانه کیانتانگ بود ولی بعدها به مرور با رسوب ماسه در مسیر دریاچه نمایان شد و به مرور زمان به شکل امروزش ظاهر گشت. این دریاچه مساحتی بالغ بر ۶ کیلومتر مربع دارد و برای مردم هانگزو به مانند هدیه طبیعی بسیار زیبایی است که از 3 سو توسط تپه‌های سبز در آغوش کشیده شده است. مردم چین باستان دریاچه غرب هانگزو را به عنوان نماد زیبایی برای رسیدن به آرامش خود می‌دانستند.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *