آنچه تا کنون در مورد حقایق ناشناخته ی ایتالیا نمی دانستید
جاذبه های گردشگری - جادبه های میلان ایتالیا جاهای دیدنی ایتالیا خصوصیات اخلاقی مردم ایتالیا دیدنی های میلان ایتالیا مکان های تفریحی ایتالیا میلان ایتالیا
 • ۳۱ تیر ۱۳۹۸
 • نظرات: 0
 • بازدید: 4679
 • لایک:

حقایق ناشناخته ی ایتالیا

نام ایتالیا در ذهن مردم جهان با هنر، مد، فوتبال و پیتزا پیوند خورده است. اما بیشتر از تمامی این موارد، این کشور به تاریخ و معماری خود می بالد.قطعا برای میلیون ها توریست که هر ساله به ایتالیا، سرزمین مد در اروپا سفر می کنند، بهانه ها و علایق بسیاری وجود دارد. اگر قصد سفر به این دیار رویایی را دارید و یا برنامه سفر به ایتالیا را در دستور کار تفریحات خود قرار داده اید، بهتر است با حقایق ناشناخته ی ایتالیا بیشتر آشنا شوید.

ایتالیا، ملقب به سرزمین گوساله ها

قبل از پرداختن به هریک از حقایق ناشناخته ی ایتالیا، شاید یکی از مهمترین این موارد نام این کشور باشد. نام (Italy) از Italia به معنی سرزمین گوساله ها اقتباس شده است. این نام گذاری به این دلیل بوده است که گاو زمانی نماد قبایل ایتالیای جنوبی شناخته می شده است. لازم به ذکر است که این کشور به همراه دو جزیره ی ساردینیا و سیسیل، مساحتی حدود 116 هزار مایل مربع را دارد. بدین ترتیب می توان گفت از ایالت آریزونای آمریکا کمی بزرگ تر می باشد. نام رسمی ایتالیا نیز، جمهوری ایتالیا است. 
ایتالیا، ملقب به سرزمین گوساله ها از حقایق ناشناخته ایتالیا

شهر واتیکان 

شهر رم به عنوان پایتخت ایتالیا توانسته یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیا را در دل خود جای دهد. و آن چیزی نیست جز شهر واتیکان. شهر واتیکان به عنوان کوچکترین کشور جهان نیز شناخته شده است. این شهر دارای تقریباً ۴۴ هزار متر مربع وسعت و ۱۰۰۰ نفر جمعیت می باشد.

شهر واتیکان  از حقایق ناشناخته ایتالیا

پیری جمعیت در ایتالیا 

میانگین بالای سن مردم ایتالیا یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیا محسوب می شود. پس از ژاپن و آلمان، ایتالیا توانسته رتبه سوم پیرترین کشورجهان را به خود اختصاص دهد.

پیری جمعیت در ایتالیا  از حقایق ناشناخته ایتالیا

گل ملی ایتالیا

هم اکنون حدود 100 کشور جهان دارای گل ملی مختص خود هستند. ایتالیا نیز جز آن دسته از کشور هاست. سوسن گل ملی ایتالیا می باشد. چیزی که شاید بسیاری از افراد از آن بی خیر بوده اند. در نتیجه گل سوسن نیز به عنوان گل ملی این کشور می تواند یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیاباشد. 

گل ملی ایتالیا از حقایق ناشناخته ایتالیا

چنگال

شاید برایتان جالب باشد، اما چنگال زمانی به عنوان حقایق ناشناخته ی ایتالیا محسوب می شد. چرا که برای اولین بار بیشتر از سایر کشور ها مورد استقبال قرار گرفت. چرا که ایتالیایی ها می توانستند به وسیله ی چنگال اسپاگتی، غذای مورد علاقه ی خود را به راحتی بخورند.

چنگال از حقایق ناشناخته ایتالیا

خلیج پورتو سلواگو، ناحیه پولیا واقع در جنوب ایتالیا

لی مارشال در خصوص ناحیه ی پولیا این گونه می نویسد:
شبه‌جزیره «سالنتو» که در جنوب پولیا قرار گرفته است، جزو مناطق آزاد ایتالیا به شمار می رود. جاذبه‌های دیدنی و شگفت انگیز این شبه‌جزیره‌ که در دریا محصور شده است یکی از مناطق ناشناخته ی ایتالیامی باشد. این حقایق تنها در مناطق دیدنی‌ شبه جزیره خلاصه نمی‌شود. سالنتو دارای رسوم فرهنگی دیرینه‌ای است فقط مختص ساکنان همان دیار می باشد. گویش محلی مردم در برخی از دهکده‌های سالنتو هنوز به لهجه ی «گریکو» می باشد.لازم به ذکر است که گریکو تنها لهجه باقی مانده از زبان یونانیان باستان می باشد.

این نقطه از ایتالیا که یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیا محسوب میشود، در عهد امپراتوری روم باستان به مستعمره یونانی‌ها شد. در آن زمان اتباع روم که در آن منطقه بودند، در کلبه‌های کوچک سکونت داشتند. البته لازم به ذکر است که شبه‌ جزیره سالنتو به اندازه ی ۳۰ سال پیش ناشناخته نیست، ولی وجود درخت‌های زیتون پیچ‌ خورده در پهنه ی این دشت‌های همواره بر جذابیت این منطقه افزوده است. دارد که سطحش را پوشانده‌اند. همچنین وجود یک خلیج زیبا و چشم نواز به نام «پورتو سلواگو» هم توانسته جذابیت زیادی به این منطقه بدهد.خلیج زیبای پورتو سلواگو از لحاظ جغرافیایی از سمت شرق در چند کیلومتری شهر «ناردو» قرار دگرفته است. این منطقه از سال ۱۹۸۰ تاکنون یکی از مناطق در مناطق حفاظت‌شده ایتالیا قرار گرفته و به جرات می توان هنوز هم آن را یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیا دانست.

خلیج پورتو سلواگو، ناحیه پولیا واقع در جنوب ایتالیا

شهر سولمونا و رشته‌کوه مونته دلالاگا درناحیه آبروزو

در توصیف ناحیه ی آبروز چنین آمده است:
آبروزو به عنوان یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیامی تواند گزینه‌های ناشناخته بسیاری را نیز پیش روی مسافران و گردشگران بگذارد.از جمله این حقایق ناشناخته می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• قله‌هایی باعظمت بسیار
• بوستان های چشم نواز و دل انگیز
• دشت های طبیعی بکری که هنوز هم صدای زوزه خرس و گرگ ها در ارتفاعاتش به گوش می رسد، مجموعه ای از حقایق ناشناخته ی ایتالیا هستند که به صورت یک جا در در آبروزو جمع شده اند.
همچنین این ناحیه پس از گذشت سالیان سال، شهرهای دست‌نخورده و قدیمی را در خود جای داده است. شهرهایی مانند سولموناکه در میان کوهستان محصور شده اند. سولمونا شهری تاریخی بوده که دارای یک میدان اصلی می باشد. این میدان همچنان شکوه و عظمت گذشته اش را حفظ کرده است. باتماشای تاریخ به‌جامانده در این شهر تصویری از ایتالیای قرن پنجم میلادی در ذهن گردشگران نقش می‌بندد.

شهر سولمونا و رشته‌کوه مونته دلالاگا درناحیه آبروزو
شهر سلمونا، یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیا

بیشتر کوه‌های ناحیه ی آبروزو که در مرز آبروزو و اومبریاقرار گرفته است،به دلیل اینکه ناشناخته بودنشان، مسافران کمی را به سوی خود جذب می‌کنند.در خصوص رشته‌کوه مونته دلا لاگامی توان گفت بسیار دورافتاده و در عین حال بسیار بی نظیر و خیره کننده هستند. در خصوص این مورد از حقایق ناشناخته ی ایتالیا باید گفت، این منطقه حتی برای ساکنان بومی ایتالیایی نیز ناشناخته است.

شهر سلمونا، یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیا
رشته کوه های ناحیه ی آبروز

حتما هر یک از شما در کودکی خاطراتی را با داستان ها و انیمیشن پینوکیو داشته اید. جالب است بدانید که نویسنده ی این مجموعه ی خاطره انگیز و به یاد ماندنی یک شخص ایتالیایی بود. این مورد هرچند جز جاذبه های گردشگری ایتالیا محسوب نمی شود، ولی از لحاظ اهمیت ادبی و به یاد ماندنی که بین مردم دارد، می تواند به عنوان یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیا برای افراد بی خبر از آن محسوب شود. 

رشته کوه های ناحیه ی آبروز از حقایق ناشناخته ایتالیا

قارچ 333 هزار دلاری

درست در سال 2007 میلادی بود که سگی به نام روکو، یک قارچ به وزن 3/3 پوند را در توسکانی ایتالیا پیدا کرد. این قارچ شگفت انگیز در یک حراجی به قیمت 333 هزار دلار فروخته شد و توانست رکورد گران قیمت ترین قارچ جهان را نصیب خود کند. آیا فکرش را می کردید که یک قارچ، یکی از حقایق ناشناخته ی ایتالیا باشد؟

قارچ 333 هزار دلاری از حقایق ناشناخته ایتالیا

سن تحصیل اجباری در ایتالیا 

یک از جالب توجه ترین حقایق ناشناخته ایتالیا، سن تحصیل اجباری در ایتالیا است. شاید برایتان جالب و حتی باورنکردنی باشد که تا سال 1999، سن تحصیل اجباری دانش آموزان ایتالیا تنها تا سن 14 سالگی بود. 

سن تحصیل اجباری در ایتالیا  از حقایق ناشناخته ایتالیا

آتش فشان های ایتالیا

ایتالیا تنها کشور اروپایی که بیشترین تعداد آتش فشان ها را به خود اختصاص داده است. به دلیل قرار گرفتن ایتالیا بر روی گسل، شمار آتش فشان های موجود در این کشور افزایش یافته است. از جمله این آتش فشان ها که هر یک به حقایق ناشناخته ی ایتالیا تبدیل شده است می توان به اتنا، استرومبولی و وسوویوس اشاره کرد. 

آتش فشان های ایتالیا از حقایق ناشناخته ایتالیا

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

 • تور ارمنستان ارزان
 • تور لحظه آخری دبی
 • می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *