23 فروردین 1400
News

سفر به استانبول در دوران کرونا؛ تور استانبول لغو، اما پروازها همچنان برقرار است.

رعایت فاصله اجتماعی در فرودگاه

اگر قصد سفر به استانبول را دارید، بهتر است بدانید که تور استانبول ممنوع شده است. اما گفتنی است که برای رزرو پرواز و هتل به صورت جداگانه ممنوعیتی وجود ندارد. شما همچنان می‌توانید با دلتابان خیلی راحت پرواز و هتل خود را رزرو و خریداری کنید. در دوران کرونا به استانبول شهر رویاها سفر کنید و به تفریحات خود با توجه به رعایت پروتکل‌ها بپردازید.

با تشدید کرونا در ایران، تورهای استانبول تا اطلاع بعدی لغو شده است، اما افرادی که تمایل سفر به این شهر را دارند می‌توانند به صورت جداگانه پرواز و هتل را رزرو کنند.

ما میخواهیم در این مطلب به شما بگوییم که چگونه در دوران کرونا به استانبول سفر کنید. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شود، پس با ما تا نقطه پایان همراه باشید.

ترکیه در شرایط پاندمی کرونا قرار دارد و ایران کشورمان شرایط بدی را تجربه می‌کند. اما با وجود این اوضاع هنوز پروازها به ترکیه برقرار است، شگفت‌انگیزتر؛ همچون ارزان‌تر از قبل. شما همچنان می‌توانید برای سفر به این کشور برنامه‌ریزی خود را داشته باشید، بسیار آسان تنها کافیست با دلتابان پرواز کنید.

محدودیت‌های کرونایی در دیگر کشورهای خارجی

اعمال محدودیت های کرونایی در استانبول

ظهور ویروس کرونا در سراسر جهان در بسیاری از کسب و کارها تاثیر گذاشت. صنعت توریست و گردشگردی از جمله صنایعی بود که متحمل بیشترین آسیب شد.

اکنون که بیش از یک سال است که جهان درگیر این ویروس می‌باشد، سوال این است که در دوران کرونا چگونه می‌توان به ترکیه سفر کرد؟

بهتر است بدانید که دولت ترکیه هیچ محدودیتی برای سفر به کشورش در طول کرونا اعمال نکرده است. هیچ فردی هم به دلیل ملیتی که دارد، منعی برای ورود به ترکیه ندارد. اما برخی از کشورها از جمله دانمارک به دلیل محدودیت‌هایی که برای خود اعمال کرده‌ است، پرواز به ترکیه را لغو کرد. این در حالی است که مردم انگلیس همچنان می‌توانند به ترکیه سفر داشته باشند.

در دوران کرونا برای سفر به استانبول به چه مدارکی نیاز داریم؟

مدارک مورد نیاز برای سفر به استانبول در دوران کرونا

اکنون هر کسی قصد سفر به استانبول را دارد، باید دو مدرک اصلی را همراه داشته باشد. یکی تست کرونا است که باید منفی بوده و فرد باید تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز، آزمایش داده باشد. دیگری یک فرم مخصوص است که فرد باید اطلاعات شخصی خود را در آن بنویسد.

یکی از نکات مهم داشتن مهر برای جواب تست منفی کرونا بوده که واجب است. همچنین دومین مورد اینست که نباید زودتر از ۷۲ ساعت قبل از سفر این آزمایش را بدهید. زیرا در این صورت جواب تست شما اعتباری نداشته و پذیرفته نمی‌شود و باید سفرتان را لغو کنید.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سفر به استانبول

رعایت پروتکل های بهداشتی در هواپیما

البته رستوران‌ هتل‌ها باز هستند و مهمان‌های هتل می‌توانند از رستوران در طول روز استفاده نمایند. در شرایط کرونایی مراکز خرید و آرایشگاه‌ها هم از ۱۰ صبح تا ۸ شب به مشتریان خود خدمات ارائه می‌دهند. همچنین به خاطر داشته باشید به دلیل کرونا نباید در مراکز عمومی این شهر سیگار کشید.

ناگفته نماند یکسری تفریحات این استانبول، طبق موازین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال فعالیت می‌باشند.

محدودیت تردد شبانه در شهر استانبول

محدودیتهای تردد شبانه در استانبول

در هنگام سفر به استانبول در ایام کرونا، محدودیت‌هایی خاص برای شهروندان استانبول اعمال می‌شود و شامل توریست‌ها نمی‌گردد. در حال حاضر ممنوعیت‌های تردد در استانبول برای روزهای وسط هفته ۹ شب تا ۵ صبح اعمال می‌شود. برای روزهای آخر هفته هم، از ساعت ۹ شب جمعه تا ۵ صبح دوشنبه در نظر گرفته شده است.

ممکن است این محدودیت‌ها در برخی از ماه‌های سال اعمال و در برخی ماه‌ها لغو شوند. پس بهتر است قبل از سفر به استانبول درباره این محدودیت‌ها پرس‌و‌جو کنید. همچنین توجه داشته باشید که فاصله اجتماعی مناسب را رعایت کنید. اگر در استانبول احساس بیماری کردید، فورا با شماره ۱۱۲ تماس بگیرید تا موردتان بررسی شود.

سفر به استانبول تنها با دلتابان

محدودیت های سفر به استانبول در دوران کرونا

در سایت دلتابان انواع پرواز و هتل مورد علاقه خود را با قیمت‌های عالی رزرو و خریداری کنید. دلتابان نیز در تلاش است در جهت خرید بلیط هواپیما مسافران خود را یاری دهد. با ارائه خدماتی متمایز و متنوع همچون؛ قیمت مناسب بلیط هواپیما، امکان استرداد آنلاین بلیط و همچنین پشتیبانی ۲۴ساعته.

با مراجعه به پنل رزرواسیون دلتابان و پس از ثبت مبدا و مقصد، بر روی دکمه جستجو کلیک نماید. در این زمان لیستی از قیمت بلیط‌های استانبول در ساعات مختلف، به همراه ایرلاین‌ها برای شما نمایش داده می‌شود.

همچنین برای جستجوی دقیق‌تر می‌توانید از فیلتر موجود در سمت راست صفحه استفاده کنید. این فیلتر بر اساس زمان رفت، کلاس پروازی، بازه قیمت، نوع پرواز و شرکت هواپیمایی تنظیم شده است. در آخر بر روی انتخاب بلیط جهت ادامه مراحل رزرو ثبت مشخصات کلیک کنید.

سخن آخر

اگر عازم سفر به استانبول هستید، داشتن اطلاعات کافی در دوران کرونا برای شما بسیار لازم خواهد بود. ما در این مطلب سعی کردیم تمامی جزییات را بیان کنیم، تا بی‌دردسر سفر عالی را تجربه کنید. سپاس که تا انتهای مطلب ما را همراهی کردید.

دلتابان؛ آرزومند سفری خوب و ثبت خاطره عالی برای شما

نظرات کاربران