اخبار گردشگری

 

نخستین پرواز ترمینال سلام دبی

افزایش هزینه ویزای شینگن 


نخستین پرواز ترمینال سلام دبی

به گزارش تی نیوز اولین پرواز از ترمینال سلام به مقصد دبی انجام شد. مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، هما از انجام نخستین پرواز ترمینال سلام توسط این شرکت هواپیمایی خبر دادو گفت این پرواز صبح امروز به مقصد دبی انجام شد

لازم به ذکر است پرواز ایرباس 658 هواپیمایی جمهوری اسلام ایران به مقصد دبی، صبح امروز از ترمینال سلام انجام شد این پرواز توسط ایرباس ایران ایر انجام شد.این پرواز ساعت 8:15 دقیقه صبح فرودگاه امام خمینی را ترک کرد وساعت 9:45 دقیقه در فرودگاه دبی به زمین نشست.

 

 


افزایش هزینه ویزای شینگن

به گزارش ایسنا، شورای اتحادیه اروپا هزینه های درخواست ویزا را از 60 یورو به 80 یورو افزایش داد. این افزایش 33.3 درصدی هزینه صدور ویزا قطعی شده است و از اول ژانویه سال 2020 اجرا خواهد شد . متقاضیان دریافت ویزای شینگن از ژانویه سال 2020 باید به جای 60 یورو 80 یورو به سفارت بپردازند. البته در کشور ایران چند وقتی است که انگشت نگاری بعضی از سفارت های عضو شینگن در VFS انجام می شود که هزینه آن جدا از پرداختی سفارت گرفته می شود. وقتی شما به VFS برای انگشت نگاری مراجعه می کنید باید مبلغی در حدود 85 تا 90 یورو پرداخت نمایید که 60 یورو برای صدور ویزا به سفارت کشور مربوطه داده می شود و الباقی دستمزد شرکت VFS می باشد.

تاریخ انتشار:98/04/01