گردشگری طبیعت گردی و سلامت
  • ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: prdeltaban
  • نظرات: 0
  • بازدید: 152
  • لایک:

تایگر کینگدوم ترکیب عالی دیگری از گردشگری با حفظ حیات‌وحش است. درآمد حاصل از بازدید توریست‌های این منطقه عمدتاً صرف سرمایه‌گذاری پرورش ببرها می‌شود. جمعیت ببر در تایلند هرسال رو به کاهش است. برآورد شده است که تنها 120 ببر هنوز در حیات‌وحش زندگی می‌کنند. پیش‌بینی‌ها فاجعه‌بارتر است. به باور متخصصان، به‌زودی ببرها از حیات‌وحش کاملاً منقرض می‌شوند. با افزایش جمعیت انسان، مناطق زندگی آزادانۀ ببرها کاهش می‌یابد. تماس ببر با انسان اجتناب‌ناپذیر می‌شود و مانند جوامع چوپانی، ببرها معمولاً شکار و کشته می‌شوند.
هدف تایگر کینگدوم افزایش جمعیت ببرها از طریق پرورش آن‌ها است. بااین‌حال، این ببرها آماده نیستند در حیات‌وحش زندگی کنند و، ازاین‌رو، از تولد تا مرگ باید در بند باشند که با توجه به وضعیت فعلی، از نابودی تمام ببرها بهتر است.
ازآنجاکه ببرها در بند متولدشده‌اند و تغذیۀ مخصوصی از شیر و مرغ دارند، معمولاً نسبت به ببرهای وحشی تهاجم کمتری دارند. بنابراین، ببرهای در بند را می‌توان در معرض دید گردشگران قرارداد، که برای 10تا15 دقیقه تماشای آن‌ها مبلغ قابل‌توجهی را می‌پردازند.
درآمد حاصل از گردشگری به تایگر کینگدوم اجازه می‌دهد جمعیت ببرها را از طریق پرورش در بند افزایش دهد و نیز مناطق بزرگ‌تری برای گردش ببرها خریداری کند تا شرایط کلی زندگی ببرها را بهبود بخشد. در حال حاضر، تایگر کینگدوم بیش از 100 ببر در بند دارد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *