سوچی

کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی در 29 اوت 2012 در دشت  ایمرتی در منطقه آدلر سوچی تاسیس شد.

در سال 2011، در هنگام ساخت یک جاده جدید منتهی به پارک المپیک در مکان فعلی کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی قطعه سنگی بدست آمد که طبق گفته باستان شناسان متعلق به کلیسای بیزانس تخریب شده در قرن 8 و یا 9  بود بنابراین بعد از ساخت کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی این سنگ را در دیوار کلیسای جدید قرار دادند .

کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی در دو طبقه  که می توان از طریق یک راه پله مارپیچ و یا با آسانسور وارد آن شد و نیز یک زیر زمین که نمونه عالی از سبک بیزانسی معماری کلیسا در روسیه میباشد بنا شده است.

ارتفاع کلی  کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی حدود 43 متر است. یک سالن کنفرانس در زیرزمین معبد وجود دارد که رویدادهای بین المللی در آن برنامه ریزی میشود. در یک گالری کلیه آثاری که در اثر کاوش در دشت ایمرتی بدست آمده است به نمایش گذاشته شده است که به تاریخ مسیحیت درشمال قفقاز اشاره دارد از آن جمله به اسکلت کامل یک انسان اشاره کرد که به نظر میرسد متعلق به یک روجانی باشد.

نقاشی دیوارهای کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی توسط یک گروه 40 نفره از هنرمندان برجسته روس و به سبک واسنتسوف کشیده شده است.

کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی امروزه تبدیل به مرکز مجتمع فرهنگی، تاریخی و مذهبی شده است و علاوه بر کلیسا دارای مشتملاتی چون پناهگاه جان تعمید دهنده حهت کشیش های سالخورده و … میباشد. 

در طبقه پایینی کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی  ،  مرکز  فرهنگی و آموزش مذهبی با یک سالن کنسرت و سینما دارای یک صحنه در قالب یک آمفی تئاتر با 350 صندلی، نمایشگاه و سالن های غذاخوری و یک سالن پذیرایی برای سر کشیش های کلیساهای ارتودکس  در نظر گرفته شده است.

 در سفر خود به سوچی با تور سوچی آژانس دلتابان که توسط ایرلاین ماهان انجام میشود اگر میخواهید شاهد آیین های یک کلیسای ارتودکس از نزدیک باشید میتوانید روزهای یکشنبه به کلیسای شمایل مقدس مسیح منجی سوچی بروید و از این مکان روحانی دیدن کنید.

جهت اطلاع از قیمت های تور سوچی بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

تور سوچی

نویسنده: فریور خوش اتکال

 

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *