, برج اسپاسکایای کازان
روسیه
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 45
  • لایک:

برج اسپاسکایای کازان که برج نجات دهنده نیز نامیده میشود در بخش جنوبی کاخ کرملین کازان قراردارد و امروزه درب اصلی کاخ به حساب میاید. برج اسپاسکایای کازان نیز همانند برج های دیگر کاخ کرملین کازان، توسط Pskov در قرن شانزدهم ساخته شده است.

برج اسپاسکایای کازان نام خود را از صومعه اسپاسکی که در گذشته در نزدیکی آن واقع شده بود و همچون بناهای دیگری چون کلیسای سنت نیکولاس در دوره حکومت استالین توسط کمونیست ها ویران شدند گرفته است.

به گفته تاریخ زمانیکه تزار جوان ایوان چهارم  برای اولین بار در سال 1552 به دیواره های شهر کازان نزدیک شد  پرچمی با تصویری به مضمون  “نجات دهنده ما ساخته دست نیست ” با خود حمل میکرد و به یادبود این واقعه کلیسایی به همین نام متصل به برج اسپاسکایای کازان امروزی ساخته شده بود.

معمار بزرگ Postnik Yakovlev کار خود را در کلیسای جامع سنت باسیل مسکو برای ساخت این کلیسا را رها کرد و همکار او Ivan Shiryai با 200 کارگر نیز به او پیوست. ساعتی در قرن 18 بر روی برج اسپاسکایای کازان قرار گرفت و در این ساعت صفحه مدرج ساعت بجای عقربه های ساعت میچرخید. 

تا اواسط قرن نوزدهم، خندقی در جلوی برج اسپاسکایای کازان وجود داشت . کلیسا در دهه 1930 تخریب شد و دروازه برج اسپاسکایای کازان عریض گشت و به شکل امروزی آن درامد.

در سفر خود به کازان با تور کازان آژانس دلتابان به کاخ کرملین کازان بروید و از نزدیک از برج اسپاسکایای کازان که همان ورودی اصلی کاخ کرملین کازان میباشد بازدید نمایید.

جهت اطلاع از قیمتهای تور کازان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

تور کازان

نویسنده:فریور خوش اتکال

 

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *