, برج سویومبیکه کازان
روسیه
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 48
  • لایک:

برج سویومبیکه کازان برجی 58 متری (190 فوتی) و هفت طبقه در کاخ کرملین کازان میباشد که همچون برج کج پیزا ایتالیا انحراف دارد و 1.98 متر (6 فوت) از حالت عمودی خارج شده است.

بحث های زیادی در مورد چگونگی ساخت برج سویومبیکه کازان صورت گرفته است. نسخه فعلی برج سویومبیکه کازان در قرن هفدهم بنا شده است. با کاوش های بعمل آمده به این نتیجه رسیده اند که در مکان برج سویومبیکه کازان قبلا  برج خان، یک مسجد و یک آرامگاه قرارداشته است.

در قرن نوزدهم، مورخان محلی آن را به افتخار ملکه سویمبیکه، دختر Nogai Murza Yunus، حاکم کازان در سالهای 1549-1551 و همسر سه خان به نامهای جان علی، صفا گیری و شاه علی  برج سویومبیکه کازان نامیدند.

افسانه های متعددی در باره برج سویومبیکه کازان وجود دارد که همچنان به قوت خود باقیست. طبق یکی از آنها: سویموبیکه برج سویومبیکه کازان را بعنوان یادبودی برای صفا گیری ساخته بود. یکی دیگر از افسانه ها بر این اساس است که برج سویومبیکه کازان  توسط ایوان مخوف با توجه به درخواست سویومبیکه ساخته شده است که بعد از ساخت برج سویومبیکه کازان، سویومبیکه از بالای . آن به پایین میپرد.

اما آنچه بخوبی پیداست برج سویومبیکه کازان مانند برج ایفل پاریس نماد شهرکازان است 

در سفر خود به کازان با تور کازان آژانس دلتابان به کاخ کرملین کازان بروید و به برج سویومبیکه کازان هم سری بزنید و از نزدیک شاهد این نماد آجری زنگ زیبا باشید.

جهت اطلاع از قیمتهای تور کازان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

تور کازان

نویسنده:فریور خوش اتکال

 

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *