, جمیرا، شهری عربی خفته در دبی
گردشگری لوکس - جاذبه های گردشگری دبی جاهای دیدنی دبی دیدنی های شهر دبی شهر جمیرا شهر جمیرا دبی
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 57
  • لایک:

شهر جمیرا را باید در واقع شهری قرار گرفته درون شهر دبی تصور کرد. این شهر زیبا الهام گرفته از معماری سنتی عربی است که در آن پناهگاه و پاتوق‌های عالی، مکانی بسیار خوب برای خرید، گردش و شب زنده‌داری به شمار می‌آید. خانه‌های این منطقه ساحلی مسکونی را عموما ساختمان‌های کوتاه تشکیل می‌دهد. این منطقه به سه بخش به نام‌های جمیرا 1، جمیرا 2 و جمیرا 3 تقسیم شده است.

توسعه بزرگ امارت دبی از اواخر دهه 90 میلادی شاهد رشدی در ساخت و ساز خانه‌ها بوده است و منطقه جمیرا تبدیل به یک منطقه شلوغ، متشکل از مهاجرانی ثروتمند و دارای هتل‌های لوکس می‌باشد. جمیرا حالا توافق کرده است تا یکی از منحصر به فردترین بخش‌های دبی باشد و این امر باعث استفاده از نام جمیرا به عنوان یک برند شده که انحصار آن را به نمایش می‌گذارد (مثلا هتل ساحلی جمیرا و باشگاه جمیرا). خانواده حاکم دبی نام هتل‌های زنجیره‌ای خود را جمیرا (جمیرا اینترناسیونال سابق) گذاشته‌اند. مسجد جمیرا یکی از معدود مساجدی در امارات متحده عربی است که درهای خود را به روی غیرمسلمانان گشوده، تا آنها را با دین اسلام آشنا کند.

گرچه از مناطق مختلف رقبایی وجود دارد، اما جمیرا هنوز یکی از گران‎ترین و منحصربه‌فردترین مناطق دبی به شمار می‌رود و میزبان خانه‌های بزرگ و متمایزی است. هرچه باشد، جمیرا با استانداردهای دبی، یکی از مناطق مسکونی قدیمی به شمار می‌رود. همچنین گردشگران این فرصت را دارند، بازدید از این شهر عربی را بر عبره‌های چوبی(تاکسی‌های آبی) تجربه کرده و فرصتی برای تحسین آبراه‌های آرام و معماری بی‌نظیر بادگیرها و قلعه‌ها پیدا کنند.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *