گردشگری کوله ای و سفر جاده ای
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: prdeltaban
  • نظرات: 0
  • بازدید: 178
  • لایک:

دیزنی‌لند شانگهای یک استراحتگاه در پدونگ، شانگهای، چین است. نخستین استراحتگاه پارک دیزنی در سرزمین اصلی چین و پس از استراحتگاه دیزنی‌لند هنگ‌کنگ، دومین آن در چین بزرگ است. این مجتمع در تاریخ 16 ژوئن 2016 به روی عموم مردم باز شد.
در این مجتمع، پارک دیزنی‌لند شانگهای، منطقۀ سرگرمی‌ها، دو هتل ، مراکز تفریحی، یک دریاچه ، پارکینگ و شبکه‌های حمل‌ونقل مرتبط قرار دارد. در فازهای دیگر، شاهد ایجاد دو پارک دیگر در مجتمع خواهیم بود. این مجتمع 390 هکتار مساحت یا تقریباً سه برابر اندازۀ دیزنی‌لند هنگ‌کنگ است و با هزینۀ 5.5 میلیارد دلار ساخته‌شده است. 43 درصد این مجتمع رفاهی متعلق به شرکت والت دیزنی و 57 درصد باقی‌مانده متعلق به گروه شانگهای شندی است. این گروه نوعی مشارکت انتفاعی از سه شرکت متعلق به دولت شانگهای است. دولت چین در تاریخ 4 نوامبر 2009 پروانۀ این مجتمع رفاهی را تأیید کرد.
مجتمع دیزنی‌لند شانگهای، مانند بسیاری از دیگر استراحتگاه‌های دیزنی در سراسر جهان، یک پارک اصلی به ‌نا‌م پارک دیزنی‌لند شانگهای دارد. سبک این پارک با سایر پارک‌های دیزنی‌لند مشابه است و قسمت‌های جدید و سنتی دارد. یکی از اهدافِ پارک ترکیب کردن داستان‌ها و شخصیت‌های دیزنی با جاذبه‌هایی است که مخصوصاً برای مهمانان چینی طراحی‌شده‌اند. به همین منظور قلعۀ استوری‌بوک آن نیز در مرکز پارک قرار دارد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *