گردشگری طبیعت گردی و سلامت
  • ۴ تیر ۱۳۹۷
  • نویسنده: prdeltaban
  • نظرات: 0
  • بازدید: 175
  • لایک:

سنتوسا یکی از مقاصد تفریحی بزرگ در آسیاست و مهمترین جزیره‌ی سنگاپور از لحاظ رفت و آمد است که پانزده دقیقه از نواحی مرکزی تجاری و خرید و فروش فاصله دارد. جزیره توسط ” شرکت توسعه‌ی سنتوسا” اداره میشود که با افراد ذینفع به تعامل میپردازد تا بر سرمایه‌گذاری‌های مالی، توسعه‌ی جاذبه‌ها، کارکرد مراکز تفریحی و اداره‌ی قسمت مسکونی جزیره نظارت کند.
مجتمع پانصد هکتاری جزیره، شامل انواع جاذبه‌های توریستی متنوع است که میتوان از آن جمله به این موارد اشاره کرد: استراحتگاههای دارای آب معدنی که برنده جوایزی شده‌اند،جنگلهای بارانی انبوه،ساحل هایی با شنهای طلایی رنگ،امکانات اقامتی ،زمینهای گلف با معروفیت جهانی ، ساحلی برای قایق سواری در آبهای عمیق و اقامتگاههای مجلل.اینها سنتوسا را به جزیره‌ای شاداب و پرتحرک برای تجارت و تفریح مبدل کرده‌اند.
اولین اقامتگاه جامع سنگاپور در این جزیره قرار دارد که اولین پارک موضوعی جنوب شرق آسیا در مقیاس جهانی است.
در انتهای شرقی جزیره سنتوسا ، خلیج کوچک سنتوسا قرار دارد که ناحیه‌ای محصور در جزیره و با دسترسی اختصاصی به اقیانوس است؛جایی شلوغ با حدود 2000 خانه،رستوران‌های رمانتیک ساحلی مغازه‌های خرده‌فروشی و فروشگاه‌های تخصصی.
از افتخارات این جزیره،باشگاه گلف سنتوسا و دو زمین گلف تحسین شده‌ی آن است.باشگاه گلف سنتوسا میزبان مسابقات آزاد سنگاپور و مسابقات قهرمانی زنان است که شماری از حرفه‌ای ترین گلف‌بازان جهان در آن شرکت میکنند.
هر ساله تعداد بیشتری از مهمانان محلی و جهانی از سنتوسا دیدن میکنند و این جزیره بخشی از هدف نهایی سنگاپور برای تبدیل شدن به مقصدی جهانی برای کار،زندگی و ورزش است.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *