ویزای روسیه

کشور روسیه

روسیه یکی از کشورهای بسیار زیبا و بزرگ در جهان می باشد که با جذابیت های چشمگیر خود توانسته گردشگران و توریستان زیادی را از سرتاسر دنیا جذب کند. امروزه مسافرین با اخذ ویزای روسیه می توانند به این کشور پهناور سفر کنند و با جذابیت های منحصر بفرد و توریستی آن آشنا شوند. متقاضیان با ویزای روسیه می توانند از مجسمه مایاکوفسکی، مجسمه های لنین، میدان سرخ، موزه جنگ، پارک پیروزی، مجموعه کرملین، متروی مسکو و … بازدید کنند و با دنیایی از گنجینه های تاریخی و ملی کشور روسیه آشنا شوید. 

کشور روسیه

کشور روسیه در قسمت شرقی اروپا و شمالی آسیا واقع شده است. شهر مسکو یکی از شهرهای بزرگ روسیه و پایتخت آن می باشد که در واقع دومین شهر بزرگ در قاره اروپا است. پهنای این کشور چنان زیاد است که با اقیانوس آرام شمالی، اقیانوس منجمد شمالی و حتی دریای خزر، دریای سیاه و دریای بالتیک مرزهای آبی دارد. کشور روسیه یکی از کشورهای سردسیر می باشد و در بعضی از مناطق آن خالی از سکنه است و امکان کشاورزی در آنها وجود ندارد. در کشور روسیه  بیش از 146 میلیون نفر زندگی می کنند و بیشتر آنها در قسمت اروپایی آن ساکن می باشند. مردم روسیه به زبان رسمی خود یعنی روسی صحبت می کنند. در طی سالیان دراز روسیه توانسته است با استفاده از منابع طبیعی خود اقتصاد بسیار قویی بسازد و رشد اقتصادی خوبی داشته باشد.

فرهنگ مردم روسیه بسیار متنوع می باشد و از قومیت های بسیار زندگی تشکیل شده است. این کشور در زمینه های موسیقی، هنر، نقاشی های مینیاتوری، ادبیات و … پیشرفت های چشمگیری داشته و فرهنگ سنتی خود را همواره حفظ کرده است. جاذبه های گردشگری روسیه گنجینه های تاریخی و ملی آن محسوب می شوند و در گوشه و کنار آن قرار دارند. امروزه مسافرین و گردشگران می توانند با اخذ ویزای روسیه به بازدید این جاذبه ها بروند و با بهترین چشم اندازها آشنا شوند.

ویزای روسیه


ویزای روسیه

یکی از قوانین و سیاست های کشور روسیه این است که افرادی که می خواهند به کشور روسیه سفر کنند می بایست ویزای آن را دریافت کنند و بعد راهی سفر به این کشور پهناور شوند. هر فردی که می خواهد به این کشور سفر کند، چه می خواهد از جاذبه های گردشگری آن بازدید کند و چه می خواهد در این کشور برای مدت کوتاهی بماند باید ویزای روسیه را دریافت کند. ویزای روسیه طبق قوانین و مقررات این کشور به افراد متقاضی داده می شود. معافیت از ویزا فقط بر اساس موافقت های چند جانبه می باشد و فقط شامل بعضی از کشورها می شود. روسیه به بعضی از کشورها این امتیاز را داده است تا بدون ویزا به این کشور وارد شوند یا اینکه از خدمات ویزای آنلاین استفاده کنند.  ویزای روسیه توسط سفارت آن یا توسط سرکنسولی آن در کشور متقاضی ویزا صادر می شود.

اخذ ویزای روسیه


انواع ویزای روسیه

تمام ایرانیانی که می خواهند به کشور روسیه سفر کنند در ابتدا می بایست ویزای روسیه را از سفارت این کشور دریافت کنند. ایرانیان همیشه علاقمند به سفر هستند و دوست دارند از جاذبه های گردشگری کشورهای مختلف بازدید کنند. کشور روسیه نیز این فرصت را برای آنها فراهم کرده است تا نه تنها با ویزای توریستی بتوانند به این کشور سفر کنند، بلکه می توانند از سایر ویزاهای این کشور که شامل ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای خصوصی، ویزای اعضای خانواده و فامیل، ویزای ازدواج، ویزای نمایشگاهی، ویزای ترانزیت،ویزای تحصیلی، ویزای ورزشی و …. استفاده کنند. افراد متقاضی برای اخذ تمامی این ویزاها باید مراحل خاصی را طی کنند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن هر کدام از این ویزاها را دریافت کنند. اما باید این را هم بدانید که ویزای توریستی ایرانیان چهارده روز از زمان سفر تا پایان سفرتان اعتبار دارد.گرفتن این ویزا با به همراه داشتن واچر هتل و بلیط هواپیما صادر می شود و حتما باید واچر هتل برای مدت سفرتان اقامت داشته باشد.

اگر ویزای یک ماهه میخواهید دریافت کنید مدت اقامتتان در هتل و بلیط هواپیما باید بیشتر از 20 روز باشد و تاریختان رای دریافت روادید باید قطعی باشد چون دیگر بعد از صادر شدن ویزا دیگر نمی توانید هیچ تغییری در آن بدهید.

بهترین گزینه برای اخذ ویزای روسیه استفاده از خدمات مشاورین و متخصصین ما می باشد تا با صرف کمترین هزینه بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید.

انواع ویزای روسیه


نحوه دریافت ویزای روسیه

هر فردی که متقاضی دریافت ویزای روسیه می باشد باید مراحل دریافت ویزای این کشور را طبق قوانین و مقررات این کشور انجام دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای خود را بگیرد. اولین مرحله دریافت ویزای روسیه این است که فرد متقاضی ویزا باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کند. برای دریافت این فرم باید به آدرس سفارت روسیه بروید و از آنجا این فرم را دریافت کنید. ابتدا باید فرم را آنلاین تکمیل کنید و بعد از اینکه تکمیل شد سیستم به شما اجازه می دهد تا فرم را پرینت بگیرید. هر فرد متقاضی باید یک فرم دریافت کند و شخصا این فرم را امضا کند. در مرحله بعدی باید این فرم را به کنسولی به همراه سایر مدارک تحویل داد. بخش کنسولی اجازه دارد تا فرد متقاضی را برای یک مصاحبه و پرسیدن چند سوال درباره مسائل مالی، تجاری، شخصی و .. به کنسولی دعوت کند.

نحوه دریافت ویزای روسیه


مدارک لازم برای دریافت ویزای روسیه

هر گاه تصمیم سفر به کشور روسیه را دارید و می خواهید درخواست ویزای روسیه را بدهید باید مدارکی را برای این درخواست آماده کنید. این مدارک برای دریافت ویزای روسیه بسیار مهم هستند و نباید در آنها کم و کاستی وجود داشته باشد.

– فرد متقاضی ویزا باید پاسپورتی داشته باشد که بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد
– این پاسپورت باید چند صفحه خالی برای انجام روادید ویزای روسیه داشته باشد
– ارائه دو قطعه عکس رنگی با زمینه روشن مربوط به همان سال. باید توجه کنید که در این عکس ها باید سر و شانه در یک راستا باشد و رو به دوربین گرفته شده باشد.
– ارائه فرم درخواست ویزای روسی
– داشتن بلیط رفت و برگشت
– رزرو هتل برای مدت زمان اقامت
– برگه بیمه نامه مسافرتی

مدارک لازم برای دریافت ویزای روسیه


ویزای توریستی روسیه

ویزای توریستی روسیه ارزان ترین و آسان ترین راه برای سفر به این کشور می باشد. از آنجاییکه کشور روسیه جذابیت های زیادی دارد و هر ساله فستیوال زیادی در آن برگزار می شود افراد زیادی دوست دارند به این کشور کنند و از جاذبه های متنوع آن بازدید کنند. این نوع ویزای روسیه ایده آل ترین نوع ویزا برای یک سفر کوتاه مدت و تفریحی به این کشور می باشد. بطور متوسط، ویزای توریستی می تواند در مدت زمان کمتری از ده روز داده شود مدت زمان آماده شدن ویزای توریستی 8روز کاری میباشد و در صورت دریافت ویزای فوری 3 روز کاری زمان می برد.البته باید در نظر داشته باشید روزهای شنبه و چهارشنبه سفارت تعطیل می باشد..

افرادی که این نوع ویزای روسیه را دریافت می کنند نه تنها می توانند به هدف توریستی به این کشور بروند، بلکه می توانند در مذاکرات تجارتی و کنفرانس و یا حتی به قصد دیدار اقوام و دوستان خود به این کشور سفر کنند. البته هدف رسمی شما از سفر به این کشور باید توریستی باشد ویزای توریستی روسیه برای یک بار ورود به روسیه می باشد و بعد از اینکه توریست از این کشور خارج شود ویزا باطل می گردد.این را هم در نظر داشته باشید که این ویزا مطابق با تاریخ پروازتان صادر می گردد..

ویزای توریستی روسیه


ویزای تجاری روسیه

یکی از مهمترین و مشهورترین نوع ویزای روسیه، ویزای تجاری آن می باشد. این نوع ویزای برای تاجران بسیار مفید می باشد و با آن می توانند سفرهای طولانی مدت به این کشور داشته باشند. کشور روسیه فرصت های تجاری و سرمایه گذاری بسیار خوبی را برای متقاضیان فراهم می کند و هر ساله افراد زیادی از فرصت های تجاری این کشور استفاده می کنند. هزینه و زمان دریافت ویزای تجاری به چند عامل بستگی دارد.

– دوره اعتبار ویزا و تعداد دفعات اجازه ورود به روسیه
– چه کسی دعوت نامه برای ویزا را داده است و چگونه به کنسولی ارائه شده است
– فوری بودن ویزا
– ملیت و هدف سفر شما
– قیمت ها و کیفیت خدمات کمکی ویزای شما
طبق قوانین کنسولی ویزای تجاری روسیه در مدت زمان 3 تا 30 روز صادر می شود و هزینه آن به یورو می باشد. ویزای تجاری می تواند:
– یک بار ورود یا دو بار ورود باشد و تا 3 ماه اعتبار داشته باشد
– چند بار ورود باشد و در مواردی تا یک سال اعتبار داشته باشد

ویزای تجاری روسیه


ویزای خصوصی روسیه

ویزای خصوصی برای آن دسته افرادی مناسب می باشد که اقوام و دوستانی در کشور روسیه دارند. از آنجاییکه فرایند دریافت این نوع ویزای روسیه کمی سخت و زمانبر می باشد (مخصوصا برای دوستان و اقوام شما)، ما به شما پیشنهاد می کنیم تا با ویزای تجاری یا با ویزای توریستی سفر کنید.

ویزای خصوصی می تواند یک بار ورود یا دو با ورود باشد و تا مدت زمان 90 روز اعتبار دارد. بر اساس نوع درخواست اقوام و دوستان شما دعوتنامه ای باید از پلیس مهاجرت روسیه صادر شود. مدت زمان دریافت دعوت نامه ویزای خصوصی روسیه 3 ماه طول می کشد. تمدید ویزای خصوصی تنها در مواردی مانند بیماری های خاص ممکن است. باید به تاریخ اتمام ویزای خود توجه زیادی کنید تا از مشکلات احتمالی خروج از روسیه جلوگیری کنید.

ویزای خصوصی روسیه


 ویزای اعضای خانواده روسیه

این نوع ویزای روسیه برای افرادی صادر می شود که با اعضای خانواده خود برای سفرهای تجاری، کاری و .. به روسیه سفر می کنند. اگر یکی از اعضای خانواده نزدیک شما (همسر، بچه های زیر 18 سال) با شما سفر می کنند، می توانند ویزای اعضای خانواده دریافت کنند. زمان دریافت و هزینه ویزای اعضای خانواده بستگی به نوع ویزای دارد که سرپرست خانواده می گیرد. البته این موضوع به سن اعضای خانواده نیز بستگی دارد. زمان مورد نیاز برای درخواست این نوع ویزا بستگی به زمان ویزای سرپرست خانواده دارد. تنها در صورت بیماری های خاص می توان این ویزا را تمدید کرد. اگر امکان دریافت ویزای اعضای خانواده را ندارید می توانید از سایر ویزای روسیه استفاده کنید.

ویزای کاری روسیه

ویزای کار یکی از پیچیده ترین و گران ترین نوع ویزاهای روسیه می باشد. این نوع ویزای روسیه برای ملیت های خارجی که در روسیه کار می کنند بسیار ضروری و واجب می باشد. دو نوع ویزای کاری وجود دارد:
– ویزای یکبار ورود. این نوع ویزا برای 90 روز اعتبار دارد و توسط کنسولی روسیه بر اساس دعوت نامه ویزای کاری صادر می شود.
– ویزای چند بار ورود. این نوع ویزا بر اساس ویزای یک بار ورود می باشد و در اداره مهاجرت روسیه صادر می شود. این ویزا برای مدت یک سال اعتبار دارد.
البته از سال 2010 یک نوع ویزای کاری جدید ایجاد شده است – برای متخصصین با صلاحیت – که مزیت های بسیار زیادی دارد ( برای مثال اعتباری 3 ساله دارد)، اما حقوق این افراد متخصص نباید از دو میلیون روبل بیشتر باشد.

ویزای کاری روسیه


دعوت نامه ویزای روسیه

اگر تصمیم دارید به روسیه سفر کنید می خواهید برای ویزای روسیه درخواست بدهید، بهتر است بدانید که ارائه دعوت نامه بسیار مهم می باشد. اگر از خدمات یک آژانس مسافرتی استفاده می کنید، آنها دعوت نامه ای برای شما آماده می کنند و به راحتی می توانید از این دعوت نامه استفاده کنید. زمانیکه قصد سفر به روسیه را برای سفر تجاری دارید می توانید از شرکتی که می خواهید به آن مراجعه کنید تقاضای دعوت نامه کنید. البته دعوت نامه شما می تواند توسط دوستان و یا اعضای خانواده تان نیز آماده شود و برای شما فرستاده شود.

ارائه دعوت نامه برای اخذ ویزای روسیه بسیار مهم می باشد و روند دریافت ویزا را سرعت می بخشد. باید توجه کنید که در کنار این دعوت نامه باید آدرس، مدرک شناسایی فرد ارسال کننده دعوت نامه و شماره تلفن او را داشته باشید.

دعوت نامه ویزای روسیه


چند نکته برای اخذ ویزای روسیه

برای اینکه بتوانید ویزای روسیه را دریافت کنید باید به چند نکته توجه کنید.
– ویزای 14 روزه روسیه بر طبق رزرو هتل و بلیط های رفت و برگشت داده می شود.
– متقاضیان بعد از اینکه وارد خاک روسیه می شوند دیگر نمی توانند نوع ویزای خود را تغییر دهد.
– تمامی افرادی که می خواهند به شهر مسکو روسیه سفر کنند، می بایست پاسپورت جداگانه داشته باشند.
– همه افراد بالای 16 سال باید امضا بر روی پاسپورت خود داشته باشند.
– ارائه دعوت نامه برای دریافت ویزای روسیه بسیار مهم می باشد.
نکته:سفارت روسیه فقط بابت هزینه ویزا دلار دریافت میکند و اسکناسها نباید مهر و خط خوردگی داشته باشند چون به هیچ عنوان قبول نمیکنند و باید بالا 2010 باشد باشد تاریخ روی دلارها.
نشانی سفارت روسیه در ایران:تهران،خیابان نوفل نوشاتو
تلفن:66701161
ساعت و روزهای کاری:یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8صبح تا 18 بعد از ظهر