اقامت آلمان

اقامت آلمان می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برایتان باشد. کشور آلمان به عنوان یکی از کشور های پیشرو در تمامی صنایع شناخته شده و از این رو میزان درآمد و سطح زندگی در آن بالا بوده و افراد بسیاری تمایل به اخذ اقامت آلمان دارند. به نظر شما از چه روش هایی می توان اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمود؟ برای اینکار باید حتما شرایط خاص تعیین شده را داشته و اقداماتی را به انجام برسانید. اما آیا آلمان می‌تواند بهترین انتخاب برایتان باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در این مطلب سعی داریم کلیه ویژگی های زندگی در کشور آلمان را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید به صورت دقیق تر با آلمان آشنا شده و باید ها و نباید های آن را به خوبی بشناسید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم.

جاذبه های کشور آلمان

اقامت آلمان یکی از دلایل محبوبیت اقامت آلمان وجود جاذبه های گردشگری متنوع در آن است. هر یک از شهر های این کشور جاذبه های دیدنی متنوعی را در دل خود جای داده اند و با سفر به هریک از آنها خواهید توانست بهترین خاطره ها را برای خودتان به ارمغان آورید.  برلین که پایتخت کشور آلمان شناخته شده است بهترین دیدنی ها را داشته و با گشت و گذار در آن می‌توانید از مراکز تفریحی مختلف تا دیدنی های تاریخی و موزه ها را مورد بازدید قرار دهید. از دیگر جاذبه هایی که در سفر به کشور آلمان خواهید توانست از آنها دیدن کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-رودخانه کنستانس در مرز سوئیس و اتریش
– جنگل سیاه در نزدیکی مرز فرانسه واقع شده و برای دوست داران طبیعت انتخابی عالی خواهد بود.
– مونیخ: گشت و گذاری اعیانی و لوکس!
– پارک ملی برشاسگادن
– کلن: شهری با کلیسا های متعدد

آب و هوای کشور آلمان

یکی از مهمترین مواردی که قبل از اخذ اقامت آلمان باید به آن دقت داشته باشید شرایط آب و هوایی آن کشور خواهد بود. آلمان وضعیت آب و هوایی پایداری نخواهد داشت اما هر زمان از سال می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری مناسب باشد. در فصل تابستان شرایط آب و هوایی گرم و در زمستان بارش برف را شاهد هستیم. بهترین زمان برای سفر به آلمان دو فصل بهار و پاییز است و به همین دلیل در این مواقع تعدد مسافران در آلمان به چشم می خورد. در صورتی که تمایل به اخذ اقامت آلمان داشته باشید نگران آب و هوا نباشید. البته توجه داشته باشید که آلمان مناطق با ارتفاع بالا نیز دارد که این مناطق آب و هوای سردتری دارند. آب وهوا برای اقامت آلمان

مزایای شهروندی آلمان

در صوری که اقامت آلمان را دریافت کرده باشید مطمئنا شرایط زندگی بسیار مطلوبی خواهید داشت و در صورت اخذ اقامت بلند مدت مانند شهروندان آلمانی خواهید بود. در این کشور شهروندان از مزایای بسیاری برخوردار بوده و شرایط زندگی بسیار مساعدی دارند.

– به مانند شهروندان آلمان اشخاصی که اقامت آلمان را دریافت کرده اند حق رای دارند.
– امکان استفاده از بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی از طریق آن
–  آزادی بیان
– استفاده از بیمه خدمات درمانی
– امکان سفر به اغلب کشور های جهان بدون نیاز به ویزا
– زندگی در یکی از کشور های صنعتی جهان
– امکان کار کردن برای افراد
– حق خرید ملک و فروش آن

 

  مزایای آقامت آلمان

مزایای پاسپورت کشور آلمان

اخذ پاسپورت آلمان به منزله اخذ اقامت آلمان می باشد و باید بدانید که پاسپورت آلمان از جمله بهترین های جهان می باشد. با در دست داشتن پاسپورت آلمان می‌توانید بدون نیاز به ویزا به 158 کشور جهان سفر کنید. برای اخذ پاسپورت آلمان باید حتما 8 سال در این کشور زندگی کرده باشید اما در صورتی که از طریق تولد یا ازدواج اقامت آلمان را دریافت کرده باشید پس از 5 سال امکان اخذ پاسپورت وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید که برای اخذ پاسپورت آلمان حتما باید متناسب با روشی که اقامت این کشور را دریافت کرده اید اقدام نمایید چرا که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را خواهند داشت.

روش های اخذ اقامت بلند مدت آلمان

اقامت آلمان به دو نوع بلند مدت و کوتاه مدت دسته بندی میشود و همانطور که از نام آن پیداست اقامت بلند مدت آلمان به نوعی از اقامت گفته می‌شود که با آن می‌توانید به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشید. برای اقامت آلمان راه و روش های مختلفی پیش رو خواهید داشت که البته هر فرد باید متناسب با شرایط خود از روش مناسب اقدام نماید.

سرمایه گذاری: سرمایه گذاری در آلمان به عنوان یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت آن شناخته می‌شود که البته برای ثبت یک شرکت باید حدود 25 هزار یورو سرمایه داشته باشید.

ازدواج: در صورت ازدواج با یکی از شهروندان آلمانی می توانید اقامت آلمان را دریافت نمایید.

کار: در صورتی که نظر یکی از کارفرمایان را نسبت به خود جلب کرده باشید می توانید اقامت کشور آلمان را دریافت کنید.

 

هزینه های زندگی در کشور آلمان

هزینه های زندگی یکی از مهمترین موارد تاثیرگذار در اقامت آلمان می باشد. آلمان را نمی‌توان کشوری ارزان در نظر گرفت و از نظر میزان هزینه های زندگی در میان گران ترین ها قرار گرفته است. اما با توجه به اینکه آلمان یکی از صنعتی ترین کشور های جهان واقع در قلب اروپا است هزینه های مطلوبی نسبت به سایر کشور های مشابه خود دارد. میزان هزینه های اقامت آلمان را نمی‌توان یک رقم خاص در نظر گرفت چرا که هر فردی سبک زندگی متفاوتی داشته و در نتیجه هزینه های وی نیز مختلف خواهد بود. گران ترین شهر از نظر میزان هزینه های زندگی دوسلدورف و ارزان ترین آن لایپزیک می باشد که به ترتیب برای اقامت در هر یک باید حدود 2500 یورو و 1900 یورو برای هر ماه کنار گذاشته باشید.

– رستوران: حدود 10 یورو
– تفریحات: بلیط سینما 10 یورو باشگاه 45 یورو
– حمل و نقل: اشتراک ماهانه 70 یورو
– خدمات رفاهی: حدود 215 یورو به ازای هر ماه
– مالیات: نرخ مالیات بین 14 الی 42 درصد متغیر خواهد بود.
– تحصیل: تحصیل به زبان آلمانی رایگان است
– پوشاک: حدود 150 یورو برای هر ماه

هزینه های اقامت آلمان

سوالات متداول

  • روش های اخذ اقامت بلند مدت آلمان کدامند؟

    ازدواج-سرمایه گذاری -کار