گردشگری کوله ای و سفر جاده ای
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: prdeltaban
  • نظرات: 0
  • بازدید: 143
  • لایک:

این موزه در مادرید واقع است و کامل ترین مجموعه از نقاشی های اسپانیایی است که از قرن یازدهم تا هجدهم توسط هنرمندان بزرگ خلق شده اند. علاوه بر آن، شاهکارهای بی شماری از هنرمندان سرتاسر جهان در این موزه گردآوری شده که از آن میان می توان به آثار ال گرکو، ولاسکوئز، گویا، بوش، تیسین، ون دایک و رامبرانت اشاره کرد.
کیفیت و تنوع این مجموعه باعث شده که پرادو یکی از مشهورترین موزه های جهان باشد. این موزه مجموعه درجه یکی از نقاشی های اسپانیایی ، مشهورترین کارهای مدارس فلاندری و ایتالیایی و نمونه های عالی مکتب های آلمانی، فرانسوی و انگلیسی است. این موزه شاهکارهای بی شماری از هنر جهانی را در خود جای داده است. لاس منیناس (یا ندیمه ها) از ولاسکوئز، دو میا از گویا، تابلوی نجیب زاده با دستش بر روی سینه از ال گرکو، باغ لذت دنیوی از بوش و سه الهه رحمت از روبن بخشی از میراث ارزشمندی هستند که در این موزه جا خوش کرده اند. هر چند موزه ابتدا به منظور جایگاهی برای آثار نقاشی و مجسمه سازی ساخته شد اما مجموعه بزرگی از طراحی ها، قلم زنی ها، سکه ها و مدال ها و همچنین هنرهای پارچه ای و دکوراتیو نیز در این موزه وجود دارد. در سال 2007 بخش نمایشگاه موزه 50% افزایش پیدا کرد و کار طراحی و توسعه آن را معمار اسپانیایی رافائل مونئو بر عهده داشت. بخش جدید شامل چهار اتاق برای برگزاری نمایشگاه های موقتی، ایوان های بازسازی شده صومعه جرونیموس ، یک سالن ورودی بزرگ، تالار کنفرانسی با ظرفیت 438 نفر و همین طور تسهیلات نگه داری و کارگاه هایی برای بازسازی آثار هنری است. عناصری که در قسمت بیرونی جلب توجه می کند باغچه جعبه ای توسکان و درهای برنزی گیرایی است که توسط کریستینا ایگلسیاس ساخته شده است.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


گردشگری مذهبی
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: prdeltaban
  • نظرات: 0
  • بازدید: 9
  • لایک:

کلیسای جامع فلورانس با گنبد باشکوه رنسانسی اش که توسط فیلیپو برونلسکی طراحی شده، بر فراز شهر خودنمایی می کند و از هر بنای دیگری بلندتر است. تعمیدگاه ها در سمت راست به چشم میخورند. این کلیسا به یادبود سانتا ماریا دل فیوره نامگذاری شده و یکی از ساختارهای عظیم گوتیک است که در محل کلیسای قرن هفتمی سانتا رپاراتا ساخته شده است که بقایای آن را می توان در سردابه ها و دخمه ها مشاهده کرد.
کار طراحی کلیسای جامع در پایان قرن سیزدهم توسط آرنولفو دیکامبیو آغاز شد و گنبد که بر فضاهای خارجی مسلط است در قرن پانزدهم به بنا اضافه شد. طراح این گنبد، فیلیپو برونلسکی بود. مجسمه این دو معمار بلندپایه را می توان در خارج بنا در سمت راست کلیسا مشاهده کرد که هر دو تا ابدیت مشغول ستایش شاهکارشان هستند. میتوانید تصورش را بکنید که دو قرن طول کشیده تا کلیسای جامع به پایان برسد؟
به محض اینکه گنبد در محل خود قرار گرفت، کلیسا افتتاح شد هر چند تا آن زمان فقط نیمی از کار نمای سر در (فضای مقابل کلیسا) به انجام رسیده بود. ساخت سر در مربوط به تزیینات بود در نتیجه تا کار تکمیل آن تا قرن نوزدهم به تعویق افتاد. در این برهه دیگر واقعا زمان وارد عمل شد و کار، سرانجام به پایان رسید.
تزیینات خارجی ترکیبی است از مرمر صورتی، سفید و سبز. برخلاف آن در فضای داخل با محیطی خشک و سرد و یکدست ساده رو به رو هستیم که اتفاقا در روزهای گرم تابستان بی نهایت لذت آفرین است چرا که دمای داخل را کمی خنک تر می کند. سنگفرش های موزاییکی مطمئنا جذاب ترین بخش داخل بنا هستند.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *