, جزایر فی فی
گردشگری طبیعت گردی و سلامت
  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 49
  • لایک:

بعید است از پوکت گفته شود و آوازه‌ جزایر فی‌فی به گوش نرسیده باشد٬ جزایر فی‌فی مجموعه‌ای از شش جزیره است که حدود 48 کیلومتر با پوکت فاصله دارند و با کشتی‌های کوچک تفریحی به آنها رفت ‌و آمد می‌کنند.

جالب است بدانید که قایق‌های تندرو و یا کشتی‌های تفریحی این اجازه را به مسافران می‌دهند که در مسیر تنی به آب زده و شنا کنند٬ هر چند شیرجه زدن از صخره‌های فی فی لذت دیگری دارد. جزایر6 گانه فی فی را می‌توان از زیباترین جزایر گرمسیری جهان و یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های توریستی تایلند و جنوب شرق آسیا دانست.

سر تا سر این جزیره را صخره‌های آهکی، سواحل زیبای شنی و غارهای پنهان فرا گرفته است. دو جزیره اصلی آن، فی فی کوچک که خالی از سکنه است و یک غار دیدنی به نام Viking Cave دارد که اسمش را از نقش ‌و نگارهای روی دیوار برداشته‌اند و 3/2 کیلومتر مربع مساحت دارد.

فی فی بزرگ نیز ساکنین آن را مسلمانان جنوب تایلند تشکیل می‌دهند. یکی از بارزترین ویژگی‌های این جزایر این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در آن وجود ندارد. از دیگر تفریحات جزیره فی فی می‌توان به بازدید از ساحل میمون‌ها، خلیج لوساما و پیله لاگون، سفر با قایق پارویی Kayaking، صخره‌نوردی، سر خوردن روی طناب Fox SeaLand Flying در مسیری 200 متری بر روی رودخانه و موتورسواری با موتورهای 4چرخ در جنگل اشاره کرد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *