, جزیره پالم جمیـرا
گردشگری لوکس
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 49
  • لایک:

جزایر نخلی (Palm Islands) که به نام‌های نخل دبی و جزیره نخل نیز شناخته می‌شود، بزرگترین جزایر سه‌گانه در دنیا هستند که توسط بشر و در سواحل دبی در امارات متحده عربی از آگوست سال 2001 بعنوان یکی از اقدامات بزرگ در جهان ساخت آن آغاز و تا 2008 ادامه یافت. نخل جمیرا یکی از این 3 مجمع‌الجزایر است.

نخل جبل علی در سمت چپ و مجمع‌الجزایر جهان و نخل دیره در سمت راست آن قرار دارند. نخل جمیرا دارای 17 شاخه عظیم است که توسط یک حصار 12 کیلومتری حفاظت شده است. مساحت این جزیره 5 در 5 کیلومتر است و مونوریل نخل جمیرا با طول 5.4 کیلومتر و ظرفیت حمل 2 تا 3 هزار مسافر در روز در اواسط سال 2009 افتتاح شد٬ ابتدای این مونوریل به متروی دبی وصل است.

برخلاف دیگر جزایر مصنوعی که اکثرا از فلز و بتن ساخته شده‌اند، بنا به درخواست یکی از شاهزادگان به‌نام شیخ محمد‌آل‌مکتوم برای ساخت جزایر نخل دبی از مواد طبیعی مانند سنگ و شن ماسه بهره گرفته شده است. با اینکه این جزایر مصنوعی هستد اما وی می‌خواست که شکل طبیعی این محیط حفظ شود.

درصورت تکمیل این پروژه، جزایر نخل دبی (Palm Islands) عجایب هفت‌گانه دنیا را به هشت عدد تبدیل خواهد کرد. از امکانات این جزایر سه‌گانه می‌توان به هتل‌های مختلف، ویلاها و آپارتمان‌ها، سواحل، اسکله، رستوران و مغازه‌های متنوع اشاره کرد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *