ایرلاین قطر ایرویز از سال 2013 به عنوان یکی از ناوگان و عضو اصلی اتحادیه وان ورلد معرفی شد. قطر ایرویز شرکت هواپیمایی که 25 سال پیش راه اندازی شد. از لحاظ ملی متعلق به قطر است. پرواز های مستقیم آن هم اکنون بالای 150 مقصد در قاره های مختلف جهان رسیده است. دفتر مرکزی آن در دوحه قطر است قطر ایرویز در چند سال اخیر در رده 10 شرکت برتر هوایی در دنیا قرار گرفته است. هواپیمایی ایرویز در حال حاضر بیش از 220 هواپیمای مسافربری جت رو و حمل و نقل در ناوگان هوایی خود به اکثر نقاط جهان دارد.

درباره ایرلاین قطر ایرویز

فرودگاه بین المللی دوحه و حمد دو فرودگاه بین المللی و مطرح هستند که این شرکت روزانه پروازهای مستقیمی از مبدا آن به اکثر نقاط جهان و قاره های مختلف دارد. تعداد این پروازها به حدود 150 پرواز در طول روز به فرانسه و اروپای شرقی و آمریکای شمالی و جنوبی و آسیای شمالی و جنوبی و اقیانوسیه و… می رسد. شرکت های تابعه این شرکت هوایی رو به افزایش است به طوری که هم اکنون بیش از 44000 نفر در استخدام این شرکت هستند. خدمات رسانی در کنار گسترش پروازها این شرکت را به یکی از بی نظیر ترین و برترین شرکت های هواپیمایی تبدیل کرده است. این شرکت هواپیمایی با شعار ” همه جا با هم می رویم ” کماکان در صدد افزایش پروازهای مستقیم خود به نقاط مختلف جهان است.ایرلاین قطر ایرویز  یکی از شعب خطوط هواپیمایی قطر است که در کشور جز فعال ترین شرکت های بین المللی خدمات مسافری می باشد. قطر ایزویز یکی از شرکت های تابعه این شرکت هواپیمایی است که بر اساس سیاست و پیرو سیستم خدمات رسانی شرکت مرکزی قطر در ایران مشغول خدمات رسانی می باشد.

 

 

پرواز با قطر ایرویز

این شرکت هواپیمایی به طور روزانه و مداوم به شش قاره در جهان پرواز دارد. ایران یکی از کشورهای آسیایی است که خطوط هواییش را به روی این شرکت هواپیمایی باز کرده است. این شرکت با هواپیمایی های مختلف و سامانه های قطار ایر بوتسوانا؛ امریکن ایرلاینز؛ آسیا ناایر لانز، بانکوک و… قرارداد نماد مشترک دارد و فرودگاه امام خمینی؛ مشهد، شیراز، قشم و فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان پروازهای مستقیمی از دوحه به این فرودگاه ها دارد و از این فرودگاه ها  با قاره های مختلف دنیا در ارتباط است. استانداردهای قطر ایزویز بسیار بالاتر از استانداردهای اسکای تراکس است و این امر باعث شده کلاس های تجاری برای مسافرین مقرون به صرفه تر باشد. صندلی های تخت شو این شرکت و کافه های شیک که هر نوع نوشیدنی در آن پیدا می شود یکی از آپشن های رفاهی این شرکت هواپیمایی است. قطر ایرویز در حال حاضر یکی از فعال ترین خطوط هواپیمایی دنیا است که عنوان بهترین خطوط هواپیمایی خاورمیانه و بهترین شرکت خدمات حمل و نقل هوایی و بهترین بیزینس کلاس خاورمیانه را به خود تخصیص داده است.

 

 

کلاس های پرواز و بلیط قطر ایرویز

پروازهای قطر ایرویز دارای سه کلاس بیزینس، اکونومی و فرست کلاس است. قطر ایرویز بالاترین استانداردها را برای کلاس های هواپیمایی خود در نظر گرفته و همواره در صدد گسترش این امکانات بوده است و این راز موفقیت این شرکت در دریافت عنوان بهترین های خدمات در میان شرکت های هواپیمایی بین المللی متعدد بوده است. ارائه ی خدماتی که سفر با این ناوگان انجام می دهد؛ سفر با آن می تواند یکی از بیاد ماندنی ترین و متفاوت ترین و راحت ترین سفر های هوایی برای مسافرین باشد.انتخاب قطر ایرویز به عنوان برترین های خدمات رسانی از نظر مسافرین خود گواه این امر است. فرست کلاس، کلاس تجاری،کلاس اقتصادی که در سایر ایرلاین های بین المللی نیز وجود دارد در این شرکت به طور ویژه و با امکانات بی نظیری اقدام به ارائه ی بلیط و خدمات به مسافرین می کند. جذاب ترین بخش این کلاس ها این است که صندلی های کلاس درجه یک دارای ماساژور و مجهز به تلویزیون لمسی و سامانه گرمایش و سرمایش هستند. اتاق خواب خصوصی و حمام و تخت خواب نیز در این کلاس مهیاست. تنها شرکت هواپیمایی است که این کلاس را تاکنون ارائه داده است. چیدمان این کلاس 1,2,1 است. کلاس تجاری آن دارای صندلی هایی با فضای باز است که امکان تخت شدن صندلی را فراهم می کند. این شرکت بالاترین استاندارد ها را برای مسافرین در نظر گرفته است در کلاس اقتصادی نیز علاوه بر امکانات فوق در تمام صندلی ها صفحه نمایشگر 34 اینچی وجود دارد. کیو سوئیت یکی دیگر از امکانات بی نظیر و نوین است یک فضای جذاب که لذت سفر با این ناوگان جدید و لوکس هوایی را برایتان دو چندان می کند ، اکونومی ها ارزان ترین کلاس قطر ایرویز است که برای سفر های داخلی و کوتاه توصیه می شود.

 

 

 


خدمات در قطر ایرویز

زمانی که برای پرواز قطر ایرویز را انتخاب کردید می توانید مطمئن باشید یکی از برترین ایرلاین ها را برای پرواز های خارج از کشور خود انتخاب نموده اید. میزان بار در مقصد های مختلف و با توجه به کلاس های رزرو شده متفاوت است. در فرست کلاسها وزن معین شده برای بار 50 کیلو در کلاس تجاری 40 کیلو و در سایر کلاس ها 30 کیلوگرم می باشد علاوه بر آن دو ساک دستی با وزن 15 کیلو گرم در پرواز های مختلف می توانید همرا ه داشته باشید. قطر ایرویز از لحاظ خدمات سالهاست جز برترین ایرلاین های دنیا در کلاس های مختلف شناخته شده است این خدمات شامل غذا، کیفیت صندلی؛ امکانات و سرگرمی، کیفیت سرویس دهی و خدمه می شود.

 

 

مقاصد و مسیرهای پرواز قطر ایرویز

مقاصد داخلی و خارجی قطر ایرویز به بیش از 150 مقصد در سراسر دنیا می رسد. مقاصد بین المللی از مبدا دوحه به الجزایر فرودگاه هوراری و ارمنستان فرودگاه بین المللی زوارتنوتس در آفریقا و آسیا؛ استو استرالیا: ملبورن (فرودگاه ملبورن) ؛ سیدنی ( فرودگاه سیدنی) ؛ آدلاید، فرودگاه بریزبن؛ فرودگاه پرت؛  فرودگاه بین المللی کانبرا؛ است همین طور فرودگاه بین المللی وین اتریش، فرودگاه بین المللی حیدر علی اف در باکو، فرودگاه بین المللی شاه جلال در داکا، فرودگاه بروکسل و لیژ، فرودگاه سارایوو و ریودوژانیرو، فرودگاه بین المللی سائوپائولو و فرودگاه صوفیه و بنوم پن، فرودگاه بین المللی پیر الیوت ترودو و استنفیلد، کارگو در شیلی؛ نیر فرودگاه سانتیاگو و در آسیای شرق فرودگاه بین المللی پکن، گوانجو و شانگهای را می توان نام برد، فرودگاه شوانگلیو و جیانگ بی؛ و فرودگاه بین المللی هانگزو و زاگرب کرواسی، در قبرس فرودگاه بین المللی لارناکا و در جمهوری چک فرودگاه وکلا و هول پراک؛ در اتیوپی فرودگاه بین المللی بول، فرودگاه هلسینکی در فنلاند، در پاریس فرودگاه شارل دو گل و نیسغ در گرجستان فرودگاه تفلیس و لبنان، ایتالیا، هلند، اردن، کنیا، ژاپن؛ روسیه  تانزانیا، تونس؛ در ایران قطر ایرویز مسیرهای فرودگاه های بین المللی مشهد و شیراز؛ فرودگاه امام خمینی می باشد در عراق نیز بغداد و بصره و اربیل و نجف و فرودگاه بین المللی سلیمانیه را می توان نام برد. که به دلیل تعداد زیاد از نام بردن تمامی آنها معذوریم.

 

آفرهای هواپیمایی قطر برحسب تاریخ در جدول زیر قرارداده شده است

 

ردیفموضوعشرحتاریخ اعتبار
۱نرخ ویژه پروازهای تابستانه قطر از مبدا شیراز به زوریخ۵۶۵ دلار۳۰MAY
۲نرخ ویژه پروازهای تابستانه قطر از مبدا شیراز به آمستردام۵۱۰ دلار۳۰MAY
۳نرخ ویژه پروازهای تابستانه قطر از مبدا شیراز به لس آنجلس۸۴۰ دلار۳۰MAY
۴نرخ ویژه پروازهای تابستانه قطر%۲۰۲۰-۲۷MAY
۵نرخ ویژه کلاس های اکونومی و پریمیوم%۲۵۰۶MAY
۶نرخ ویژه کلاس های اکونومی و پریمیوم%۲۰۲۹APR