ایرلاین لوفت هانزا یکی از معروف ترین ایرلاین های کشور آلمان می باشد که تقریبا بزرگترین ایرلاین این کشور نیز به شمار می آید، این ایرلاین یکی از محبوب ترین ایرلاین های قاره اروپا نیز به شمار می آید که سالانه مسافران بسیار زیادی را در سراسر این قاره و حتی کل جهان جابجا می کند و کمک بسیار زیادی به افزایش گردشگری در کشور آلمان کرده است. این ایرلاین امکانات بسیار زیادی را برای مسافران خود فراهم می کند که باعث شده است تا افراد بسیار زیادی علاقه مند به استفاده از ایرلاین لوفت هانزا باشند. در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره این ایرلاین صحبت کنیم و اطلاعات جالبی درباره آن به شما ارائه دهیم تا اگر شما نیز جزو علاقه مندان به سفر به کشور آلمان هستید، بتوانید به خوبی با آن آشنا شوید.

ایرلاین لوفت هانزا

ایرلاین معروف لوفت هانزا ایرلاینی است که حامل پرچم کشور آلمان می باشد و از آنجایی که پرطرفدارترین ایرلاین لوفت هانزا می باشد سالانه توریست های بسیار زیادی را از سراسر دنیا به کشور آلمان می آورد، دفتر مرکزی این ایرلاین در شهر کلن آلمان قرار دارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این ایرلاین دومین ایرلاین بزرگ دنیا است که و به دلیل این که در سراسر قاره اروپا و بیشتر کشورهای توریستی دنیا فعالیت دارد افراد بسیار زیادی در سراسر نقاط دنیا این ایرلاین را به عنوان ایرلاینی مناسب برای سفر خود انتخاب می کنند. ایرلاین لوفت هانزا از لحاظ درآمدی نیز بسیار بزرگ و معروف است و از لحاظ میزان درآمد برای چندمین سال پیاپی به عنوان چهارمین ایرلاین بزرگ دنیا شناخته شد. یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که باید درباره ایرلاین لوفت هانزا بدانید این است که این ایرلاین حمل و نقل بار را نیز به خوبی انجام می دهد و از این لحاظ نیز در رتبه هفتم می باشد.

 

تاریخچه این ایرلاین

شاید برای شما جالب باشد که اطلاعاتی نیز درباره تاریخچه ایرلاین لوفت هانزا بدست آورید، ایرلاین لوفت هانزا در سال 1953 میلادی در شهر کلن آلمان افتتاح شد، این ایرلاین از همان روزهای نخست موفق شد که جایگاه خوبی را در میان سایر ایرلاین های کشور آلمان بدست آورد و همین موضوع یکی از مهمترین عواملی بود که باعث شد تا این ایرلاین امروزه تبدیل به یکی از بهترین ایرلاین های دنیا شود. همانطور که گفتیم ایرلاین لوفت هانزا امروزه به عنوان یکی از بزرگترین ایرلاین های دنیا و بزرگترین ایرلاین کشور آلمان فعالیت دارد و به 220 مقصد مختلف در سراسر دنیا( تقریبا 87 کشور دنیا) پرواز دارد که این پروازها از طریق شهرهای مختلف در قاره اروپا صورت می گیرد. این ایرلاین در سال های اخیر موفق شده است که خدمات فوق العاده ای را به مسافران خود ارائه دهد که در ادامه بیشتر با این خدمات آشنا خواهیم شد.

 

خدماتی که در ایرلاین لوفت هانزا به مسافران ارائه می شود

همانطور که گفتیم کیفیت خدماتی که در پروازهای ایرلاین لوفت هانزا به مسافران ارائه می شود کیفیت فوق العاده ای است که شما می توانید این کیفیت را با مراجعه به وب سایت رسمی این ایرلاین و مراجعه به بخش نظرات از نظراتی که مسافران داده اند مشاهده کنید. سرویس اینترنتی که داخل کابین هواپیما وجود دارد بدون شک یکی از بهترین امکاناتی است که به مسافران ارائه می شود که البته این امکان فقط برای برخی از مسافران وجود دارد که در ادامه این موضوع را به صورت کامل بیان خواهیم کرد. دارا بودن پرسنل با تجربه و فوق العاده اجتماعی و همینطور مسلط به زبان انگلیسی یکی دیگر از ویژگی های بی نظیر امکانات این ایرلاین می باشد که سفر راحتی را برای شما به ارمغان می آورد. آخرین ویژگی این ایرلاین این است که شبکه پروازی گسترده ای را دارا می باشد و مسافران را به سراسر نقاط دنیا منتقل می کند.

 

 


کلاس های پروازی این ایرلاین

ایرلاین لوفت هانزا بلیط های هر سه کلاس پروازی را به مسافران ارائه می دهد که مسافران می توانند متناسب با بودجه خود اقدام به خرید این بلیط ها کنند، کلاس پروازی فرست کلاس شامل تمامی امکانات هواپیما می باشد که شامل بهترین غذاها با کیفیتی در حد بهترین رستوران ها، اینترنت در سراسر ساعت های پروازی به همراه امکان استفاده از لب تاپ و گوشی تلفن موبایل که باعث می شود تا سفر راحتی را به مقصد خود داشته باشید و بسیاری از امکانات بی نظیر دیگر.

کلاس پروازی بیزینس کلاس یکی دیگر از کلاس های پروازی این هواپیما می باشد  که در این کلاس پروازی نیز معمولا امکانات مناسبی در اختیار مسافران قرار می گیرد، مسافرانی که اقدام به خرید بلیط هواپیما در این کلاس پروازی می کنند می توانند از خدمات نسبتا با کیفیت هواپیما استفاده کنند ولی بدون شک کیفیت خدمات آنها در حد کلاس پروازی فرست کلاس نیست.

آخرین کلاس پروازی نیز کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی کلاس می باشد که در این کلاس پروازی امکانات معمولی هواپیما در اختیار مسافران قرار می گیرد که معمولا کیفیت چندان بالایی ندارند ولی به دلیل قیمت بسیار مناسبی که دارند افراد زیادی علاقه مند به خرید بلیط در این کلاس پروازی می باشند.

 

 

نکاتی بسیار مهم درباره ایرلاین لوفت هانزا

آرم اصلی این ایرلاین یک درنا متعلق به منطقه اوراسیا می باشد که می توانید آن را بر روی تمامی بخش های ساختمان اصلی این ایرلاین نیز مشاهده کنید، ایرلاین لوفت هانزا به 18 مقصد داخلی و همینطور 193 مقصد خارجی که در 87 کشور مختلف دنیا قرار دارد پرواز دارد که همین موضوع کمک بسیار زیادی در پیشرفت سریع این ایرلاین کرده است. پروازهایی که از ایرلاین لوفت هانزا به مقصد ایران صورت می گیرد از مسیرهای تهران فرانکفورت و تهران مونیخ می گذرد و امروزه بسیاری از مسافران ایرانی نیز برای سفر به آلمان از این ایرلاین استفاده می کنند. از جمله زیرمجموعه های شرکت هواپیمایی لوفت هانزا می توان به مواردی مانند موارد زیر اشاره کرد:

آستریا ایر، سوئیس اینترنشنال ایرلاینز، ژرمن ‌وینگز، لوفت‌ هانزا کارگو، تیرولین، یورو وینگز، لوفت‌ هانزا سیتی‌لاین، لوفت ‌هانزا رجینال، آمادئوس آی ‌تی گروپ، بروکسل ایرلاینز، جت‌ بلو و لوکزایر.

شرکت های معتبر یکی از مهمترین دلایلی هستند که باعث شده اند تا ایرلاین لوفت هانزا امروزه تبدیل به یکی از بهترین ایرلاین های دنیا شود که سالانه توریست ها و مسافران بسیار زیادی را جابجا می کند.


آفرهای هواپیمایی لوفت هانزا برحسب تاریخ در جدول زیر قرارداده شده است

ردیفموضوعشرحتاریخ اعتبار
۱
۲