ایرلاین امارات، یکی از پرسودترین شرکت های هواپیمایی در دنیا به شمار می رود که امروزه توانسته است به 142 نقطه از 75 کشور دنیا پرواز داشته باشد. به دلیل استفاده از هواپیماهای پهن پیکر نو و ناوگانی جوان، این ایرلاین به یکی از بهترین شرکت های هواپیمایی تبدیل شده است که برای سفر به کشورهای دنیا می توانید استفاده کنید. قطب پروازی امارات ایرلاین دبی می باشد و این به آن معنا است که بیشترین میزان پروازی این هواپیمایی از شهر دبی و یا به شهر دبی بوده و به دلیل فعالیت 24 ساعته این فرودگاه، قطعا این ایرلاین می تواند موفقیت بسیار زیادی را کسب نماید. اما تاریخچه و سوابق پروازی این ایرلاین را مشاهده کنید و ببینید که چگونه شرکتی محلی در سال 1985 تاسیس شد و امروز به یکی از بزرگترین غول های صنعت هوانوردی در دنیا تبدیل شده است.

 

معرفی هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات در سال 1985 در شهر دبی کار خود را آغاز کرد و اولین پروازهایش به سمت هندوستان بود. این شرکت که زیر مجموعه ای از حکومت دبی به شمار می رود به دلیل رشد روزافزونی که داشت در سال 1998 به یکی از بزرگترین ایرلاین های دنیا تبدیل شد و مقاصد پروازی خود را نیز گسترش داد. به دلیل حملات 11 سپتامبر و کاهش شدید قیمت هواپیمای بوئینگ و ایرباس، این شرکت از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را کرد و در همین سال اقدام به ثبت سفارش بیش از 15 هواپیمای پهن پیکر کرد. این انتهای کار برای ایرلاین امارات نبود و با تحویل این هواپیما ها و افزایش میزان ترافیک هوایی در شهر دبی، این شهر را که قطب پروازی امارات می باشد تبدیل به مرکزی 24 ساعته ترافیک مسافر جهت انتقال آنها از شهر دبی به آسیای دور و یا غرب دنیا تبدیل کرد. عدم ورود به کارتل هایی که برای افزایش مسافر از آنها استفاده می شود و مدیریت بسیار ساده ایرلاین امارات سبب شد تا قیمت بلیط ها بسیار پایین باشند و همواره از این ایرلاین به عنوان هواپیمایی مقرون به صرفه یاد شد. اکنون اما ایرلاین امارات به یکی از بزرگترین شرکت های دارای هواپیمای پهن پیکر می باشد که به مقاصد مختلف پروازی خدمات رسانی انجام می دهد.

 

صرفه جویی با خرید هواپیمای پهن پیکر

شاید در ظاهر به نظر برسد که هواپیمای پهن پیکر بسیار گران تر از سایر هواپیمای میان برد و کوچک است ولی بهتر است بدانید که این هواپیماها می توانند گزینه ای بسیار مناسب برای افزایش میزان ظرفیت حمل بار باشند و برای تجارت نیز می توان از آنها استفاده نمود. از مهمترین ویژگی های ایرلاین امارات، صرفه جویی بسیار زیاد آن می باشد. بیشتر کادر پروازی این ایرلاین که در سطوح بالا فعالیت می کنند، از تجارب بسیار بالایی در بزرگترین شرکتهای دنیا برخوردار هستند و در این سطوح از مدیران بومی دبی استفاده نشده است. همچنین پرواز های امارات همواره به سمت شهرهای پر پرواز دنیا می باشد تا سوددهی این شرکت را به حداکثر برساند. اگرچه که ایرلاین امارات به غیر از سال دوم پس از تاسیس هیچگاه ضرر دهی نداشته است ولی در سالهای اخیر توانسته است به یکی از مهم ترین و پرسودترین شرکت های هواپیمایی در دنیا تبدیل شود. در ادامه شما را بیشتر با هواپیماهای مورد استفاده شرکت ایرلاین امارات آشنا خواهیم کرد که در واقع شگفت انگیزترین و بهترین هواپیماهای دنیا در این شرکت در حال خدمت رسانی می باشند.

 

 


هواپیماهای Fly Emirates

هواپیمایی امارات همواره به عنوان یکی از مشهورترین مشتریان شرکت های تولید هواپیما نظیر بوئینگ و ایرباس بوده است. حتما در مورد هواپیمای پهن پیکر A380 شرکت ایرباس شنیده اید که یکی از بزرگترین، لوکس ترین و بهترین هواپیماهای دنیا می باشد و شرکت ایرلاین امارات با به کارگیری 109 فروند از این هواپیما به عنوان بهترین مشتری این سری پهن پیکر بوده است. این در حالی است که 10 عدد بوئینگ 777 از نوع 200LR نیز در ناوگان هواپیمایی امارات در حال فعالیت می باشد که برای پرواز های دوربرد مورد استفاده ایرلاین امارات هستند. در کنار این دو نوع هواپیما، ایرلاین امارات از 114 فروند هواپیمای بوئینگ 777 از نوع 300AR نیز استفاده می کند که مدرن ترین هواپیماهای روز دنیا می باشند. علاوه بر این هواپیماهای پهن پیکر، این ایرلاین سفارش 40 عدد هواپیمای A330-900neo برای سال 2021 را داده است و همچنین سفارش 30 فروند هواپیمای A350-900 برای سال 2024، تعداد 35 عدد بوئینگ 777 سری 8 برای سال 2022 و 115 عدد بوئینگ 777 سری 9 را برای سال 2024 داده است که نشان دهنده عزم راسخ ایرلاین امارات برای تبدیل شدن به بزرگترین هواپیمایی پهن پیکر دنیا می باشد.

 

ترافیک پروازی در دنیا و دبی

ترافیک پروازی بیشتر هواپیماهای هواپیمایی امارات به سمت دبی و یا از دبی می باشد و همین امر را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت دبی دانست. در کنار ترافیک پروازی بسیار بالایی که ایرلاین اماراتی دارد، می توان گفت که خدماتی که به مسافرین در پروازهای امارات ارائه داده می شود بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر از سایر ایرلاین ها بوده و همچنین همانطور که در بخش های پیشین به آنها اشاره کردیم، هواپیماهای جوان و با امکانات بسیار زیادی برای مسافرین خطوط هوایی امارات در نظر گرفته شده است. به دلیل اینکه دفتر اصلی این هواپیمایی در شهر دبی می باشد، بیشتر پروازها نیز به مقصد دبی و یا از دبی انجام داده می شود که همین امر دلیل شده است تا بسیاری از مردم از نقاط مختلف دنیا برای اینکه بتوانند خود را به گوشه ای دیگر در دنیا برسانند از هواپیمایی امارات استفاده نمایند و به همین دلیل میزان ترافیک هوایی این شرکت بسیار بالا در شهر دبی انجام داده می شود و همین امر باعث شده است تا بسیاری از شرکت های هواپیمایی دنیا خود را در خطر ببینند.

 

 

هواپیمایی امارات، کم خطر ترین در دنیا

هواپیمایی امارات را می توان به عنوان امن ترین خطوط هوایی در دنیا دانست که هر ساله میلیون ها مسافر با استفاده از هواپیماهای پهن پیکر این شرکت در دنیا جابجا می شوند. تا به حال پس از تاسیس این شرکت، هیچکس آسیبی در هواپیماهای این شرکت ندیده است و از با تجربه ترین و بهترین خلبان های دنیا در آن استفاده شده است. همچنین میزان سانحه های هوایی بسیار کم بوده و در هیچکدام از آنها کسی دچار مشکل حادی نشده است.


 

0
ردیفموضوعشرحتاریخ اعتبار
۱آفر ویژه تهران- دبی - تهران۴۰ درصد۲۰۱۹/۰۷/۲۲