شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی اتریشی است که چندین بار نامزد دریافت عنوان بهترین ایرلاین اروپا شده است. آسترین ایرلاینز یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین ایرلاین های اروپایی است که خوشبختانه به سه شهر کشور ما هم پرواز مستقیم دارد.

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز Austrian airlines

اگر شما هم زیاد با هواپیما سفر می کنید بهتر است آسترین ایرلاینز را بشناسید و فرصت سفر با این ایرلاینز با کیفیت و خوب را از دست ندهید. آسترین ایرلاینز یکی از مشهور ترین ایرلاین های اتریش و البته بزرگ ترین آن ها است. جالب است بدانید که شرکت آسترین ایرلاینز از زیر مجموعه های شرکت بزرگ و معروف لوفت هانزا به شمار می آید و هواپیما های این ایرلاین در بیشتر از ۱۳۰ فرودگاه دنیا می نشینند. آسترین ایرلاینز در کشور ما هم فعال است و پرواز هایی از شهر وین به مقصد شهر های تهران و شیراز و اصفهان انجام می دهد که مزیت این پرواز ها این است که پرواز مستقیم هستند. این ایرلاینز با امکانات رفاهی خوب، صندلی هایی مرغوب، بیش از ۵۰۰ ساعت فیلم سینمایی به روز و آرشیو گرانبهایی از مستند، موسیقی، تولیدات فرهنگی سینمایی و مانیتوری ۹ اینچی آماده خدمت رسانی به مسافران است.

 

تاریخچه آسترین ایرلاینز

کد یاتایی هواپیمایی آسترین ایرلاینز OS است و کد ایکائوی آن AUA است. روی بدنه ی این هواپیما پرچم اتریش به خوبی نمایان است. اما شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز چطور متولد شد؟ در واقع در سال ۱۹۷۵ میلادی از ادغام دو شرکت هواپیمایی آسترین ایر ویز و آستریا ایر شرکتی پدید آمد که آسترین ایرلاینز نام گرفت. تا سال ۲۰۰۸ این شرکت هواپیمایی متعلق به دولت اتریش بود اما پس از آن در معرض فروش قرار گرفت و شرکت هواپیمایی بزرگ و قدرتمند لوفت هانزا آسترین ایرلاینز را خریداری کرد و آن را به مالکیت خود در آورد. شرکت مادر این هواپیمایی اکنون هواپیمایی لوفت هانزا است. با این حال دفتر مرکزی این ایرلاین خوش نام اکنون در شهر شوخات Schwechat اتریش قرار دارد و فرودگاه بین المللی وین به نوعی مرکز اصلی هواپیمایی آسترین ایرلاینز به شمار می آید. این ایرلاین برای سه سال متوالی در سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ نامزد دریافت عنوان بهترین ایرلاین قاره اروپا شده است. هواپیمایی آسترین ایرلاینز صاحب هشتاد و سه فروند هواپیما است که نوع آن ها بر اساس مقصد و طول پرواز متفاوت است. هواپیماهایی که در پرواز های طولانی مورد استفاده قرار می گیرند عبارت اند از : بوئینگ ۷۷۷-۲۰۰ ای آر

بوئینگ ۷۶۷-۳۰۰ ای آر.
دیگر هواپیماهایی که در پرواز های متوسط و کوتاه به کار می روند عبارت اند از :
ایرباس ۳۲۱-۲۱۱
ایرباس ۳۲۱-۱۱۱
ایرباس ۳۲۰-۲۰۰
ایرباس ۳۱۹-۱۱۱
امبرر Embraer 195
بومباردیر Bombardier Q400
فوکر Fokker 100

 

غذا و پذیرایی در آسترین ایرلاینز

آسترین ایرلاینز به کیفیت غذا و مواد خوراکی که در اختیار مسافران خود قرار می دهد اهمیت زیادی می دهد. چه بلیط اکونومی داشته باشید و چه بلیط بیزینس کلاس تهیه کرده باشید، در هر دو صورت می توانید از غذایی با کیفیت در طول پرواز لذت ببرید. منوی آسترین ایرلاینز  DO & CO نام دارد که به شما این امکان را می دهد که از بین ۹ غذای متنوع و مختلف، خوراک دلخواهتان را انتخاب کرده و سفارش داده و میل کنید. امکان دیگری که آسترین ایرلاینز برای انتخاب غذا از قبل در اختیار شما می گذارد به این صورت است که می توانید تا بیست و چهار ساعت قبل از زمان پرواز تان غذای دلخواهتان را انتخاب کرده و رزرو کنید. منوی آسترین ایرلاینز بسیار متنوع است و در آن به سلیقه های مختلف و رژیم های مختلف اهمیت داده شده است. انواع غذا های گیاهی، بدون گلوتن، بدون کالری، بدون کلسترول، دیابتی و … برای مسافران در منو گنجانده شده است. هم چنین انواع غذا های بین المللی شرقی و غربی، اتریشی، ژاپنی و … که در منوی تان موجود باشند قابل سفارش هستند. لازم به ذکر است که این خدمات برای مسافران بیزینس کلاس رایگان است و مسافران اکونومی باید برای آن حدود ۱۵ یورو بپردازند.

 


قوانین حمل بار در آسترین ایرلاینز

اگر می خواهید از قوانین حمل بار این ایرلاین با خبر شوید بهتر است اول به کلاس پرواز تان رجوع کنید. متناسب با کلاس پروازی تان مجازید تا میزان مشخصی از بار را با خودتان حمل کنید اما حواستان باشد اگر بیش از میزان مجاز بار داشته باشید مورد جریمه قرار می گیرید. مثل هر پرواز دیگری لیستی از وسایل و تجهیزات وجود دارد که آوردن آن ها به قسمت کابین و یا حتی بار ممنوع است. هر چیزی که بتواند به نوعی به امنیت و سلامتی مسافران دیگر و خدمه ی پرواز صدمه بزند ممنوع است. حمل مایعات قابل اشتعال، اسپری ها، مواد آتش زا، موادی که اکسید می کنند یا اکسید می شوند، مایعات اسیدی، نفت، گازوئیل و … به داخل هواپیما اکیدا ممنوع است. هم چنین نمی توانید مواد چسبناکی مثل عسل و مربا و … را با خود به کابین هواپیما ببرید مگر این که بسته بندی آن ها صحیح و درست و مورد تأیید باشد و حتما وزنی کمتر از ۱۰۰ گرم داشته باشد. کلیه ی محصولاتی که در تیوب قرار می گیرند مثل خمیر دندان و خمیر ریش، کرم ها،‌ لوسیون ها، عطر ها و اسپری ها، شامپو ها و لوازم آرایشی از این قبیل باید زیر ۱۰۰ گرم باشند و گرنه باید در گیت بازرسی با آن ها خداحافظی کنید چون ماموران آن ها را درسته در سطل زباله می اندازند و به شما اجازه حمل آن به داخل کابین هواپیما را نمی دهند.

 

کلاس پروازی و مقاصد آسترین ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز دو کلاس پروازی دارد که به دو دسته ی کلی اکونومی یا کلاس اقتصادی و بیزینس یا کلاس تجاری تقسیم می شود. انواع پرواز کلاس اکونومی عبارت اند از : پرواز کوتاه، پرواز متوسط، پرواز طولانی و پرواز پریمیوم اکونومی. همچنین کلاس تجاری به پرواز کوتاه و پرواز طولانی تقسیم می شود. قطعا خدماتی که در کلاس بیزینس ارائه می شود بهتر است و مبلمان راحت تری انتظار شما را می کشد. حتی برای  راحتی بیشتر مسافران بیزینس کلاس، معمولا صندلی های این کلاس را یکی در میان می فروشند تا حریم خصوصی و پرایوسی مسافر تا حد ممکن حفظ شود. شرکت هواپیمایی آسترین هم اکنون به ۱۳۰ فرودگاه در هر پنج قاره و سر تا سر جهان پرواز دارد. در ایران هم ایرلاین آسترین فعال است و به سه شهر تهران و اصفهان و شیراز پرواز مستقیم دارد.