, مسجد قل شریف کازان
روسیه - جاذبه های روسیه جاذبه های گردشگری روسیه کازان روسیه مسجد قل شریف کازان
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 53
  • لایک:

مسجد قل شریف کازان نام مسجدی است که زمانی در داخل دیوارهای کاخ کرملین کازان قرار داشت. بر اساس گزارش های تاریخی، مسجد قل شریف کازان یک ساختمان با شکوه و دارای یک کتابخانه بزرگ بود.

بعضی از مورخان معتقدند که نام مسجد به افتخار یک روحانی به نام قل شریف که از نوادگان پیامبر اکرم بود و در قرن شانزدهم می زیست مسجد قل شریف کازان نامیده شد.

در تاریخ 1552 میلادی مسجد قل شریف کازان در آتش سوزی که به دستور ایوان مخوف انجام شد سوخت و ویران شد. ساخت مسجد قل شریف کازان مجدد در سال 1997 میلادی آغاز شد و در سال 2005 میلادی تکمیل گشت. مساحت صحن مسجد قل شریف کازان گنجایش 10،000 نفر و خود مسجد قابلیت پذیرش 1500 نمازگزار را داراست.

معماری مسجد قل شریف کازان انعکاسی برجسته از معماری سنتی تاتارستان میباشد که به نحو زیبایی مدرنیزه شده است . داخل مسجد قل شریف کازان صفحه های شیشه ای رنگی، تزئیناتی از جنس موزاییک، آثار هنری از جنس طلا، لوسترهای شیشه ای بزرگ و فرش های ایرانی به چشم می خورد.

علاوه بر  نمازخانه، در داخل مسجد قل شریف کازان یک موزه فرهنگ اسلامی وجود دارد که در آن روند گرایش تاتارهای ولگا به اسلام و ثروت هایی که در سایه اسلام در مدت زمان بیش از یک هزار سال کسب شده است به نمایش گذاشته شده است که از آن جمله میتوان به قران های نفیس متعددی که در این گنجینه وجود دارد اشاره نمود.

در سفر خود به کازان با تور کازان آژانس دلتابان به مسجد قل شریف کازان هم سری بزنید و از نزدیک شاهد این بنای تاریخی و مذهبی شگفت انگیز باشید.

جهت اطلاع از قیمتهای تور کازان بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

تور کازان

نویسنده:فریور خوش اتکال

 

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *