گردشگری طبیعت گردی و سلامت
  • ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: prdeltaban
  • نظرات: 0
  • بازدید: 162
  • لایک:

تپه مونتجیک بارسلونا شاهد اتفاقات مهمی بوده که در حقیقت ماهیت این تپه را نیز شکل داده اند و هنوز هم تاثیر خود را بر این تپه بر جای می گذارند. اولین رویداد مربوط به نمایشگاه بین المللی است که در سال 1929 در بارسلون برگزار شد و به توسعه منطقه رونق زیادی بخشید. تازه ترین رویداد، بازی های المپیک 1992 است که به تجدید و بازآفرینی منطقه کمک زیادی کرده است.
مونتجیک موزه های زیادی را نیز در دل خود جا داده است که از آن جمله می توان به موزه فونداسیو میرو، موزه آرکئولوژی، موزه آنتولوژی و موزه هنرهای طبیعی کاتالونیا اشاره کرد. این آخری که در قصر ملی ، قلب نمایشگاه سال 1929، واقع شده ما را به کشف بیش از 1000 سال هنر کاتالونیا فرا می خواند. غرفه میس فن در روهه که در این رویداد غرفه آلمانی ها بود، یک نمونه عالی از معماری سبک باوهاوس است. کارخانه پیشرو پارچه بافی کاسارامونا، بنایی به سبک مدرن است که توسط کادافالچ طراحی و ساخته شد و اکنون به محلی برای موزه کایسا تبدیل شد است. این موزه در حقیقت یک مرکز فرهنگی است که نمایشگاه های موقت بسیاری در آن برگزار می شود. چشمه جادویی و پوبله اسپانیول با «دهکده صنعتگران و هنرمندانش» از دیگر مکان های دیدنی بارسلونا هستند که باید حتما از آنها دیدن کرد.
حلقه المپیک که اصلی ترین محل برگزاری بازی های المپیک است، سیمای یک استادیوم را نمایان می کند، ورزشگاه المپیک کمپانی لوییس، مرکز ورزش های آرتا ایسوزاکی، مرکز پالائو سنت جوردی و برج ارتباطات تلفنی توسط سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده اند. موزه المپیک و ورزش جوان آنتونی سامارانچ و باغ های گیاه شناسی نیز از دیگر مناظرتماشایی هستند که ضمن گشت و گذار در پارک مونتجیک نباید از دست بدهید.
مرکز هنرهای نمایشی مونتجیک، یک مجتمع تئاتر است که روح تازه ای به فرهنگ غنی و متنوع شهر بخشیده و یکی از مشهورترین مراکز هنرهای نمایشی محسوب می شود.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *