, کشور زیبای مالزی
گردشگری کوله ای و سفر جاده ای - جاذبه های کشور مالزی جاذبه های گردشگری مالزی جاهای دیدنی مالزی شهرهای دیدنی مالزی کشور زیبای مالزی
  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 4687
  • لایک:

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا است که از نظر جغرافیایی دارای موقعیت‌های مختلفی از قبیل جزایر، ارتفاعات، جنگل‌های استوایی و حرا می‌باشد. این کشور منحصر به فرد به دو قسمت اصلی شرقی وغربی تقسیم شده است. غرب مالزی شامل قسمت جنوبی شبه جزیره و تایلند و شرق آن شامل سراسر دریای چین و جزایر بورنئو می‌شود. چند فرهنگی بودن نه تنها مالزی را به بهشت هنر آشپزی تبدیل کرده، بلکه آن را به محل برگزاری صدها جشنواره هزار رنگ بدل ساخته است. مردمان مالزی، آدم‌هایی راحت، خونگرم و صمیمی هستند. یکی از جذابیت‌های اصلی مالزی، تضادهای شدید آن است٬ آسمان‌خراش‌های برج مانند که در کنار خانه‌های چوبی ساخته شده و هتل‌های پنج ستاره در فاصله چند متری صخره‌های قدیمی قرار دارد. مخفیگاه‌های جالب را می‌توان در ارتفاعات یافت که در پایین به سواحل گرم و شنی و به جنگل‌های انبوه و مرطوب حرا منتهی می‌شود. مالزی را می‌توان کشوری پیشرفته دانست. سرمایه‌گذاری در صنایع پیشرفته و درآمد معمول حاصل از فروش نفت، مالزی را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جنوب شرق آسیا مبدل کرده است. این کشور از جهت تکنولوژی بالای زیرساخت‌های شهری، سرویس‌دهی مطلوبی را برای گردشگران به ارمغان آورده که این موضوع باعث استقبال بالای گردشگران برای گشت و گذار در این کشور شده است.

اسپانیا مانند پدربزرگی است که یک بچه را روی زانو‌هایش بالا و پایین می‌برد. اسپانیا ترکیبی از قدیم و جدید، مدرن و سنتی است. برای گردشگران، اسپانیا به معنی تماشای گاوبازی، کلیساهای بزرگ، هنر در سطح جهانی، کوشک‌های مسلمانان، زندگی پرشور محلی، روستاهای سفید و آفتاب درخشان است. شما تمام این موارد را پیدا خواهید کرد اما در واقع، جذابیت این کشور در مردمش و سبک زندگی منحصر به فردشان نهفته است. از حرکات موزون مهیج (ساردانا) در بارسلونا گرفته تا حرکات موزون (فلامنکو) در سویل، همگی جلوه‌هایی از جذابیت این کشور هستند، این کشور در میان گرما آهنگ خویش را می‌نوازد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *