سفرنامه های ایران
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  • نویسنده: نیلوفرم
  • نظرات: 0
  • بازدید: 198
  • لایک:

بندر انزلی به درستی که از هزارتا ونیز قشنگتر و دلربا تره سفر به انزلی میتونه تجربه خیلی خوبی باشه شهری که هر 4 فصلش زیبا و فوق العادست و سرسبز و زندست.

مرداب انزلی خیلی زیباست سکوت، آرامش، طبیعت، آسمون، گلهای نیلوفر آبی، نیزارهای بلند و پر وقتی که با قایق از بین اونها میگذری هوایی که به صورتت میخوره بوی چمن بوی نیزار بوی کباب ماهی میتونه تو رو به رویا برسونه و از زندگی زمین جدات کنه و جزو عمرت حساب نشه.

دریای انزلی یکی از تمیزترین دریاهای استان گیلانه کلا انزلی شهر تمیز و مردمان با فرهنگ  و مهمان نوازی دارد.

رفتن به بازار انزلی خرید ماهی و سبزی تازه خیلی خوبه ماهی هایی که تازه ماهیگیر گرفته هنوز یه سریاشون تکون تکون میخورن و دمشون رو تکون میدن.

مگه میشه ادم انزلی بره و سبزی پلو با ماهی با سیر تازه و باقلی خام و گردو و هشپل نخوره ، مگه داریم؟

گشت و گذار تو شهر انزلی خیلی میچسبه همه جا سر سبز و قشنگه کل شهر یه طرف رد شدن از پلی که غازیان رو به انزلی میرسونه یه طرف دیگه اصلا ادم دوس داره هزار بار از روی اون رد بشه البته نا گفته نماند که واقعا پیاده روی کردن روی پل ایستادن و نگاه کردن به کشتی های در حال حرکت و اسکله و قایق های مسافرتی میتونه تو رو تا ساعتها میخکوب کنه و در لحظه زندگی کنی به هیچ چیز جز چیزی که چشمات میبینه نمیتونی فکر کنی

رفتن به اسکله و پارک شهرداری انزلی و گشت و گزار از اون و دیدن سنتهای و لباسهای سنتی گیلانی ها انگار که در تاریخ قدم میزنی.

جنگل های اطراف انزلی یکی از طبیعت های بکر و فوق العاده زیبا در ایرانه جنگل پونل بین انزلی و آستارا رودخونه ای که از بین اون میگذره نشستن تو آب و گذاشتن پاهای آدم تو آب و نگاه کردن به درختهای تنومند سرکشیده بع فلک چندین و چند صد ساله اطرافت واقعا آدم رو وجد میاره.

لوکیشن انزلی واقعا خوبه از یک طرف به آستارا از یک طرف به رشت از یک طرف به دریا راه داره وقتی تو جاده رشت و انزلی بری پر از کافه و رستورانهای در فضای بازه که واقعا غذاهای خوشمزه ای داره پر از  فروشگاه و سنتر و مرکز خریده و میشه از اون ور هم یه سر زد به ماسوله و جاده ماسال و از طبیعت سبز و خنک منطقه کوهستانی لذت برد.

سفر به انزلی باعث میشه 2و3 کیلو چاق بشی بخاطر غذاهای خوشمزه اش و سیر که میخوری همش میخوابی و هوای شرجیش خستگی رو از تنت میبره کلی فرشت و آمادت میکنه برای زندگی تو شهر شلوغ و پلوغ و هوای سربی تهران، بنظر شما اینجوری نیست؟

 

تالاب-انزلی-ایران-11 anzalii-lagoon30000000000000000000.jpg

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *