, برج کج پیزای ایتالیا
اروپا - برج کج پیزای ایتالیا جاذبه های گردشگری ایتالیا جاهای دیدنی ایتالیا دیدنی های ایتالیا
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 72
  • لایک:

برج کج پیزای ایتالیا که در اصل محلی برای ناقوس کلیسا میباشد یکی از آثار تاریخی و منحصر به فردی است که در شهر پیزای ایتالیا و در کنار جاذبه های دیگری چون کلیسای جامع ،تعمیدگاه و قبرستان قراردارد و امروزه مجموعه ای گردشگری بحساب می آید.

برج کج پیزای ایتالیا که امروزه 3.9 درجه از زاویه عمود خارج شده است 56 متر ارتفاع دارد و حدود 200 سال طول کشید تا ساختمان آن کامل شود. در طول زمان، شیب ناشی از لایه های سست زمین، به طور مداوم باعث کج شدن برج کج پیزای ایتالیا شده است.

ساخت برج کج پیزای ایتالیا در سال 1173 تحت نظارت معمار Bonanno Pisano آغاز شد و زمانی که سه طبقه برج ساخته شده بود به علت شروع به کج شدن متوقف شد. ساخت برج کج پیزای ایتالیا مجددا در سال 1272 با تقویت پایه های آن از سر گرفته شد اما یک بار دیگر به دلیل جنگ ساخت برج کج پیزای ایتالیا تا نیمه دوم قرن 14 متوقف گردید.

در طول 600 سال، برج کج پیزای ایتالیا هر سال به میزان 1 میلیمتر خم شده است و تا سال 1993 برج کج پیزای ایتالیا 4.47 متر و به عبارتی دیگر بیش از 5 درجه از حالت عمودی خارج شد.

برای مقابله با این وضعیت، با اتصالاتی از جنس فولاد و به کمک  کابل های فولادی برج کج پیزای ایتالیا را به ساختمان های مجاور وصل نمودند و شروع به تخلیه کردن 70 تن خاک از زیر پایه های شمالی کردند با این روش وضعیت برج به صورتیکه در قرن 18 قرار داشت بازگشت و 43.8 سانتی متر از خمش آن اصلاح شد سپس کابلها و اتصالات جمع آوری گردید تا زیبایی برج حفظ شود. کارشناسان معتقدند که آینده برج کج پیزای ایتالیا برای سه قرن آینده تضمین شده است.

در آن واحد حضور 45 نفر بر برج کج پیزای ایتالیا بلا مانع است و کودکان زیر هشت سال اجازه ورود به برج کج پیزای ایتالیا را ندارند و افراد 8 تا 10 ساله باید دست بزرگان خود را مادام که بر روی برج کج پیزای ایتالیا هستند رها نکنند

در سفر خود به ایتالیا با تور اروپا آژانس دلتابان به برج کج پیزای ایتالیا نیز سری بزنید و از نزدیک شاهد این اثر منحصر به فرد باشید

جهت اطلاع از تورهای اروپا برروی لینک زیر کلیک نمایید

تور اروپا

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *