گردشگری طبیعت گردی و سلامت
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
  • نویسنده: prdeltaban
  • نظرات: 0
  • بازدید: 164
  • لایک:

این شهر، مجمع‌الجزایری تشکیل شده از تقریبا صد جزیره است و در محل برخورد تنگه مالاکا با آب‌های دریاهای آندامان قرار دارد. لنکاوی در زبان محاوره مالایی به معنی عقاب قهوه‌ای است. جالب است بدانید، بیشتر جزیره‌های لنکاوی از جنگل‌های انبوه پوشیده شده و برای سکونت مناسب نیستند.
در گذشته، این جنگل‌ها به دلیل تو در تو بودن٬ مکان‌های مناسبی برای دزدان دریایی بودند. با این وجود، برخی از جزایر لنکاوی به مکان‌هایی عجیب تبدیل شده که باعث جذب بازدیدکنندگانی از سراسر جهان شده است.
بزرگترین جزیره بین جزایر لنکاوی، جزیره پولائو لنکاوی است که جزیره افسانه‌ای لقب گرفته است و نام مجمع‌الجزایر نیز از همین جزیره گرفته شده است. نکته‌ای که باید بدانید این است که این جزیره، منطقه‌ای آزاد و معاف از هزینه‌های گمرک است و همه کاری که باید انجام دهید این است که دست کم ۴۸ ساعت در آنجا اقامت داشته باشید تا از مزایا لذت ببرید. علاوه بر این جزایر لنکاوی مترادف با غذاهای دریایی است. محبوب‌ترین رستوران‌های جزیره در شهرک کواه، سنانگ و سواحل تنگاهو کوک واقع شده‌اند. البته هتل‌های گران قیمت غذاهای بین‌المللی را نیز سرو می‌کنند، پس هیچ کمبودی برای غذاخوری‌های عالی نیز در این مجمع الجزایر وجود ندارد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *