, قبل از پرواز بهتر است به چه نکاتی توجه کنیم ؟
گردشگری کوله ای و سفر جاده ای
  • ۷ دی ۱۳۹۶
  • نظرات: 0
  • بازدید: 49
  • لایک:

علاوه بر خرید بلیط و توجه به وسایلی که با خود می برید توجه به نکات زیر هم برای داشتن یک پرواز موفق و بدون مشکل خالی از لطف نیست.

۱- اگرچه در بسیاری از موارد پروازها با تاخیر انجام می گردند ، اما همیشه بهتر است با در نظر گرفتن ترافیک شهری و.. کمی زودتر از منزل خود خارج شوید تا دیر به فرودگاه نرسید.

۲- در پروازهای بین المللی باید تا یک و نیم ساعت قبل از پرواز و در پروازهای داخلی تا ۴۵ دقیقه قبل از پرواز باید در محل فرودگاه حاضر شده و حضور خود را به متصدیان اعلام نمایید. شما بایستی بلیط خود را جهت تعیین شماره صندلی و دریافت کارت سوارشدن به هواپیما به مسئول مربوطه تحویل دهید. پس از آن دقت نمائید که کارت سوار شدن به هواپیما و بلیط خود را گم نکنید . سپس شماره صندلی‌تان مشص شده و طبق راهنمایی‌های متصدی مربوطه عمل کنید.

۳- پس از تحویل وسایل و بار همراه و تائید و کنترل بلیط و دریافت کارت سوارشدن به هواپیما یا همان کارت پرواز، نوبت ورود به سالن ترانزیت می‌رسد. در ورودی این سالن بلیط، کارت شناسایی و کارت پروازتان توسط ماموران امنیتی بررسی می‌شوند.

۴- آخرین مرحله ورود به سالن و انجام بازرسی نهایی است که تحت تدابیر امنیتی و حفاظتی انجام می گردد. بعد از بازرسی با اعلان شماره پرواز و مقصد به منظور سوار شدن به هواپیما به داخل اتوبوس جهت رفتن به باند هواپیما راهنمایی می‌شوید. در هنگام ورود به هواپیما قسمتی از کارت پرواز که توسط ماموران کنترل جداشده است را به مهماندار هواپیما نشان بدهید تا آن‌ها شما را به سمت صندلی‌تان راهنمایی کنند. بعد از پیدا کردن صندلی خود، نشسته و طبق راهنمایی‌های مهمانداران عمل کنید.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *