, آبشار ایگواسو برزیل
بهترین های سال گردشگری لوکس
  • ۲ دی ۱۳۹۶
  • نظرات: 0
  • بازدید: 51
  • لایک:

ایگواسو، آبشار زیبای نعلی شکلی است که روی رود ایگواسو در مرز بین برزیل و آرژانتین قرار گرفته است. آبشار ایگواسو (آب بزرگ) با طول 2.7 کیلومتر در یال 1541 توسط یک کاشف اسپانیایی به نام (آلوار نونز کابزا د واکا) کشف شد.
این آبشار از دو قسمت مجزا تشکیل شده که هر بخش صدها آبشار کوچک تر (حدود 275 آبشار با ارتفاعی بین 30 تا 40 و 60 تا 82 متر) را شامل می شود. جالب اینکه آبشار ایگواسو حدود 3 برابر از آبشار نیاگارا یزرگ تر است. وسعت این آبشار حتی از آبشار باشکوه ویکتوریا در آفریقا هم جلو می زند.
این آب در پایین تر درون دره ای ژرف و عمیق جمع آوری و به رود پارانا تخلیه می شود. بخش برزیلی آبشار (تنها 20 درصد آن در برزیل و مابقی در آرژانتین واقع شده است) در شهر (فوز دو لوآچو) قرار دارد. بخش برزیلی آبشار ایگواسو در پارک ملی به همین نام (Iguaçu National Park) واقع شده است. اطراف بخش آرژانتینی را نیر پارک ملی ایگوازو (Iguazú National Park) فرا می گیرد.
این پارک های ملی بزرگ میزبان گونه های با ارزش جانوری و گیاهی متنوعی شامل پگونیا، ارکیده، پرندگان رنگی مختلف و هزاران پروانه هستند. پارک ملی ایگواسو میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. این آبشار همچنین در سال 2011 به عنوان یکی از هفت عجایب طبیعی جدید دنیا انتخاب شد

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *