گردشگری طبیعت گردی و سلامت
  • ۵ تیر ۱۳۹۷
  • نویسنده: prdeltaban
  • نظرات: 0
  • بازدید: 216
  • لایک:

گشت زدن در تالاب‌های کرالا تجربۀ ای فراموش‌نشدنی است. اگر آن را تجربه نکرده‌اید، حالا فرصتی طلایی برای انجام این کار فراهم است. شما می‌توانید وارد تمامی خانه‌های قایقی شوید، در تالاب پرسه بزنید، زمان شادی را بگذرانید و در همان روز به خانه برگردید یا یک شب را شناور در خانۀ قایقی سپری کنید.
خانه‌های قایقی، قایق‌های بزرگ، آهسته و پرماجرا هستند که برای سفرهای تفریحی ماجراجویانه طراحی شده‌اند. آن‌ها نسخه‌های جدیدی از کِتووالام‌های سنتی هستند. کتو به معنای بستن و والام به معنای قایق‌های محلی است. این کِتووالام‌ها قبلاً برای حمل برنج ، ادویه‌ و کالاهای دیگر بین کوتاناد و بندر کوکین به‌کاررفته‌اند. در آن روزها، این فرایند سه روز طول می‌کشید. خانۀ قایقی استاندارد، که می‌تواند حدود 2 متر طول داشته باشد، می‌تواند تا 30 تن بار حمل کند و این میزان سه برابر ظرفیت کامیون‌های بزرگ است.
خانۀ قایقی (که از صدها الوار خوب و سنگین ساخته‌شده است) از طریق گره‌های سفت ساخته می‌شود. سپس، پوشش این چارچوب رزین اندود می‌شود، که از هسته‌های بادام‌هندی جوش داده ‌شده استخراج شده است. این قایق تا نسل‌ها خراب نخواهد شد. نجاران محلی برای ساخت خانه‌های قایقی از اصول و فنون باستانی و چوب آنجالی استفاده می‌کنند.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *