, دهکده فرانسوی‌ها در مالزی
گردشگری طبیعت گردی و سلامت
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 84
  • لایک:

ارتفاعات برجایا‌هیل (Berjaya Hill) منطقه‌ای تفریحی-کوهستانی در شمال شرق شهر کوالالامپور قرار گرفته است. این مرکز تفریحی که به دهکده فرانسوی‌ها نیز مشهور است که با مساحت ۳۳ هکتار در منطقۀ بوکیت تینگی (Bukit Tinggi) از مناطق خوش آب و هوا واقع شده است. آب و هوای این دهکده در شب خنک و مطبوع بوده و در هنگام صبح نیز مه صبحگاهی منطقه، منظره دل‌انگیزی را برای بازدیدکنندگان به وجود می‌آورد.
یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های برجایا‌هیل، دهکده‌ای به سبک فرانسوی (Colmar Tropicale) مشابه دهکده کولمار (Colmar) قرن ۱۸ میلادی در فرانسه است همه مواد لازم برای ساخت استراحتگاه‌های این دهکده از کشور فرانسه وارد شده و این کار به این دلیل بوده که این ساختمان‌ها دقیقا بافت فرانسوی داشته باشند.کمی بالاتر دهکده ژاپنی واقع شده که الهام گرفته از بوداییان ژاپن هست و به نوعی پناهگاه خرگوش‌ها و گوزن‌ها به شمار می‌رود.
جاذبه‌های گردشگری برجایا‌هیل را می‌توان در این موارد خلاصه کرد: قدم زدن در حیات سنگفرش شده، صرف غذا در رستوران‌های فرانسوی، تجربه مراسم چای ژاپنی‌ها، لذت بردن از چشمه آب گرم تاتامی (Tatami)، نوازش خرگوش‌های زیبا در پارک خرگوش و بازی گلف در زمین ۱۸ حفره.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *