تورهای اروپا

واحد پول اروپا چیست؟
یورو


فاصله فرودگاه تا مرکز شهر در اروپا چه قدر است؟
در اکثر شهرهای اروپا بین 45 دقیقه تا 1 ساعت با تاکسی می باشد.


مقدار بار مجاز برای هر نفر چقدر می باشد؟
30 کیلو گرم که البته بسته به نوع ایرلاین متفاوت می باشد.
نکته: دقت بفرمایید در پروازهای داخلی اروپا اکثر ایرلاین ها شامل بار مجاز نمی باشند و باید بار جداگانه خریداری شود.


آیا آب قابل شرب دارند یا باید از آب معدنی استفاده کرد؟
از آب معدنی باید استفاده کرد.


بهترین وسایل نقلیه در اروپا چیست؟
شما می توانید به راحتی از تاکسی، مترو و اتوبوس استفاده کنید.البته قیمت تاکسی کمی گران است و بهتر است از وسایل نقلیه عمومی استفاده شود. مثلا هزینه ی یک کورس تاکسی از فرودگاه تا هتلی در مرکز شهر تقریبا بین 60 تا 80 یورو می باشد که با توجه به نرخ یورو در ایران، اگر به ریال تبدل کنیم هزینه ی گزافی می شود. بنابراین می توانید از مترو یا اتوبوس و … استفاده کنید. برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز می توانید از بلیط های تک سفره ، چند سفره و یا مدت دار یک هفته ای و … استفاده کنید. نسبت به مدت زمانی که قصد دارید در اروپا بمانید می توانید این بلیط های مدت دار را تهیه کنید تا قیمت آن برایتان مناسب تر شود و خوشبختانه در تمام اروپا نزدیک هر جاذبه ی گردشگری حتما یک ایستگاه مترو یا اتوبوس وجود دارد که شما را به راحتی به این اماکن برسانن البته تورهای شرکت ما گشت هایی را شامل می باشد که با اتوبوس مجهز گردشگری به دیدن این اماکن می روید و در بدو ورود به هر فرد یک کارت مدت دار برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی داده می شود.


مراکز خرید در اروپا:
اروپا دنیای مد و فشن است و با ورود به اروپا می توانید از بهترین برندهای دنیا به راحتی خرید کنید. مراکز خرید همواره در کل سطح شهرهای اروپا گسترده شده اند و فرقی نمی کند که شما کجای شهر اقامت دارید می توانید به راحتی خود را به مرکز شهرها برسانید و از بهترین مراکز خرید لذت ببرید. البته اگر می خواهید خریدی به صرفه داشته باشید توصیه ما خرید در شهرهایی مانند بوداپست در مجارستان ، بارسلونا در اسپانیا، میلان در ایتالیا و لیسبون در پرتغال است. در این شهرها می توانید خریدهایی با قیمت های مناسبتری انجام دهید.


بهترین فصل سفر به اروپا چه زمانی است؟
بهتر است برای پاسخ به این سوال ابتدا اروپا را از نظر آب و هوایی به سه بخش تقسیم کنیم. مثلا بخشی را اروپای شرقی و بخشی را اروپای مرکزی و بخشی دیگر را منطقه ی اسکاندیناوی (شمال غربی اروپا شامل سوئد،نروژودانمارک) بنامیم. اروپای شرقی و اروپای مرکزی از ماه می تا اوایل سپتامبر هوا خوب است و هنوز سرما شدید نشده و هوا برای مسافرت مناسب است . اما منطقه اسکاندیناوی منطقه ای سردسیری است و بهترین زمان برای سفر به این منطقه ژوئن تا آگوست است . البته اروپا پاییز و زمستان بسیار زیبایی نیز دارد و به کسانی که از ورزش اسکی لذت می برند حتما توصیه می شود که در زمستان اسکی در رشته کوههای آلپ را از دست ندهند.


ساعت ورود و خروج هتل ها در اروپا به چه صورت می باشد؟
چک این هتل ساعت 14:00 و چک اوت هتل ساعت 12:00می باشد.


سیستم برقی اروپا به چه صورت می باشد؟
سیستم برقی در اکثر شهرهای اروپا کاملا به سیستمی که در ایران است شباهت دارد.


لباس مناسب سفر به اروپا چیست؟
لباسی که شما باید به همراه داشته باشید کاملا به فصل سفر شما مربوط می شود. اگر در فصول سرد به اروپا سفر می کنید حتما لباس های بسیار گرم و کفش مناسب برف همراه خود داشته باشید. در فصول دیگر هم حتما یک عدد بارانی به همراه خود ببرید زیرا در اروپا همیشه امکان بارندگی وجود دارد حتی در فصول گرم و این باعث غافلگیری شما می شود.