ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی دبی

شرایط دریافت ویزای توریستی دبی

ویزا یا روادید مجوزی است که به اتباع خارجی اجازه ­ی سفر به کشوری غریبه را می­ دهد. برخی کشورها طی توافقاتی که با یکدیگر کرده ­اند امکان سفر بدون نیاز به ویزا را برای اتباع خود فراهم کرده­ اند.

در تمامی کشورها ویزا یا روادید معمولا توسط سفارتخانه ها صادر می­گردند ولی دبی از این قاعده مستثنا است.

صدور روادید اتباع بیگانه برای ورود به امیر نشین دبی توسط اداره­ ی مهاجرت و وزارت کار امارات متحده­ ی عربی انجام می­گیرد. تمامی افرادی که قصد ورود به شهر امیر نشین دبی را دارند ملزم به دریافت ویزا هستند مگر شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس که عبارتند از عربستان سعودی، بحرین، کویت، قطر و عمان یا برخی از شهروندان کشورهای اروپایی.

این افراد به محض ورود به خاک کشور امارات متحده­ ی عربی قادر به دریافت ویزای 90 روزه می­باشند. در این مقاله َبه معرفی شرایط اخذ ویزای توریستی دبی می پردازیم.

ویزای توریستی دبی

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

انواع ویزای دبی

دولت امارات به طور کلی 4 دسته ویزا برای سفر به دبی صادر می­کند. این 4 دسته عبارتند از:

  • ویزای توریستی دبی
  • ویزای ترانسپورت دبی
  • ویزای کار دبی
  • ویزای تجاری دبی

ویزای توریستی دبی با 3 مدت زمان متفاوت قابل دریافت می­ باشد. ویزای توریستی فقط امکان سفر به منظور تفریحی را به متقاضیان می­دهد. اعتبار ویزای توریستی دبی بین 14 روز تا 3 ماه متغیر است.

ویزای ترانسپورت یا همان ویزیت ویزا فقط با اعتبار 14 روزه صادر می­شود و امکان تمدید اعتبار بیش از 14 روز را ندارد.

بلند مدت ترین نوع ویزای دبی ویزای کار است.

مدت اعتبار ویزای کار دبی 3 سال می­باشد ولی برای گرفتن این ویزا نیاز است از طرف کفیل یا مجموعه­ ای که فرد را استخدام کرده اقدام صورت گیرد.

نکته ی قابل توجه در مورد ویزاهای کوتاه مدت دبی این است که فرد دریافت کننده­ ی ویزا تا 14 روز زمان دارد وارد این شهر شود. همچنین اگر فرد پیش از اتمام اعتبار ویزای خود اقدام به ترک دبی نکند به ازای هر روز اقامت غیر قانونی مبلغ سنگینی جریمه خواهد شد.

مدارک مورد نیازبرای اخذ ویزای توریستی دبی

برای دریافت ویزا اولین مرحله تهیه مدارک مورد نیاز است. تهیه­ ی مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا توسط شهروندان ایرانی بسیار ساده است.

تمام چیزی که نیاز دارید گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار، عکس پرسنلی با پس زمینه­ ی سفید و اسکن رنگی از صفحه اول گذرنامه ­تان می­باشد.

زمان مورد نیاز برای صدور ویزای دبی

زمان صدور ویزای دبی بسته به شرایط و تقاضای فرد متقاضی بین 3 تا 10 روز کاری متغیر است. لازم به ذکر است از یک روز بعد از تحویل مدارک به سفارت روز کاری در نظر گرفته می­شود و هم چنین تعطیلات رسمی و تعطیلات سفارت هم به این زمان اضافه می­شود.

هزینه­ ی ویزای دبی

قیمت های اعلام شده از سوی آژانس­های هواپیمایی و مراکز خدمات ویزا برای اخذ ویزای دبی متفاوت است. حداقل هزینه­ ی اعلام شده برای صدور ویزای دبی 100 درهم امارات برای ویزای 14 روزه توریستی است. حداکثر هزینه ی اعلام شده نیز 1980 درهم برای ویزای 3 ماهه می­ باشد.

از دیگر شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای دبی ضمانت خروج به موقع فرد از دبی است.

این ضمانت به چند روش امکان پذیر می­باشد. فرد اگر هنگام درخواست ویزا اقدام به رزرو هتل نکرده باشد می­تواند با ارائه­ ی چک بانکی ضمانت خروج به موقع خود را انجام دهد.

روش دیگرضمانت از طریق کفیل می­باشد که این کفیل می تواند از بستگان فرد مسافر یا از شرکا و رابط­ های تجاری و کاری وی باشد.

هم چنین اگر درخواست ویزا از طرف خطوط هوایی، هتل ها یا آژانس­های هواپیمایی صورت گیرد ضمانت توسط آن­ها تامین می­شود به همین دلیل آژانس­های مسافرتی اقدام به گرفتن ضمانت از تمامی مسافران دبی می­ نمایند.

سفارت امارات متحده ­ی عربی در ایران

آدرس سفارت امارات: تهران، شهرک غرب، بلوار ایران زمین، پلاک 2

تلفن:  42792000-021

وب سایت: www.mofa.gov.ae

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران