13 شهریور 1398
جاذبه گردشگری

خوشمزه ترین دسرهای تایلندی را در کشور تایلند می توانید سرو کنید

خوشمزه ترین دسرهای تایلندی

بسیاری از افرادی که به تایلند می روند به دنبال خوشمزه ترین دسرهای تایلندی می باشند. باید بدانید اگر از این دسرها میل کنید بدون شک عاشق آنها می شوید و در پایان سفر خود چند کیلو اضافه وزن خواهید داشت. مردم تایلند علاقه بسیاری به شیرینی ها دارند و به همین دلیل سعی می کنند برای درست کردن آنها از بهترین لبنیات و همچنین میوه های تازه استفاده کنند. خوشمزه ترین دسرهای تایلندی موادشان از محصولاتی می باشد که خود تایلندی ها تولید می کنند.

از جمله مهمترین موادی که در خوشمزه ترین دسرها به کار می رود شیر می باشد، قوطی های شیر غلیظ شده در تمامی فروشگاه های این کشور وجود دارد و شما می توانید آنها را خریداری نمایید. قهوه های مردم این کشور سرشار ا خامه و شکر می باشد، چرا که آنها علاقه زیادی به شیرینی دارند. تایلندی ها در درست کردن خوشمزه ترین دسرهای تایلندی مهارت بسیار بالایی دارند، آنها به قدری دسرهای خوشمزه ای درست می کنند که در سراسر دنیا دسرهای آنها معروف است. برای اینکه با خوشمزه ترین دسرهای تایلندی آشنایی بیشتری داشته باشید برخی از آنها را در ادامه معرفی می کنیم.

آشنایی با چند دسر خوشمزه تایلندی

همانطوری که بیان کردیم دسرها در سراسر دنیا معروف می باشند و بیشتر افرادی که به این کشور می روند دسرهای آنها را تست می کنند و زمانی که شما دسرهای این کشور را بخورید بدون شک عاشق آنها می شوید. در ادامه برخی از خوشمزه ترین دسرهای تایلندی را نام می بریم تا اگر قصد سفر به این کشور را داشتید آنها را برای خوردن انتخاب کنید.

1. خوشمزه ترین دسرهای تایلندی – برنج شفته همراه با انبه :

یکی از خوشمزه ترین دسرهای که بدون شک یکی از بهترین دسرهای این کشور می باشند دسر برنج شفته همراه با انبه است. این دسر برای مردم این کشور بسیار محبوب می باشد و بیشتر مردم این کشور طرز تهیه آن را به خوبی می دانند. بدون شک اگر شما به تایلند رفتید و این دسر را میل نکردید باید باری دیگر به تایلند بروید و آن را تست کنید.
خوشمزگی و بی نظیر بودن این دسر یک واقعیتی می باشد که هیچ کس آن را نمی تواند انکار کند، چرا که بیشتر مردم دنیا تعریف آن را می کنند. در این دسر انبه های خرد شده که از قبل خنک شده اند را بر روی برنجی که در حال پخته شدن است می گذارند و سپس ترکیب این دو را در درون شیر نارگیل مخلوط می کنند.

خوشمزه ترین دسرهای تایلندی

2. شیر برنج نارگیلی در برگ موز :

یکی دیگر از خوشمزه ترین دسرها که بسیار خاص می باشد دسر شیر برنج نارگیلی در برگ موز می باشد . در این دسر لوبیای سیاه، شیر نارگیل شیرین و برنج شفته را در برگ موز می پیچند و از ترکیب آنها دسر بی نظیری را آماده می کنند.برخی از افراد به دلیل ظاهر عجیب و غریب این دسر شاید نخواهند آن را تست کنند ولی باید بدانید موادی که درون این دسر می باشد سرشار از طعم و عطر فراوان است.بسته بندی خاص این دسر موجب شده است که شما حتی زمانی که در خیابان های تایلند قدم می زنید بتوانید آن را میل کنید. بنابراین اگر شما می خواهید یکی از خوشمزه ترین دسرهای تایلندی و همچنین خاص ترین دسرهای این کشور را امتحان کنید بدون شک این دسر را میل کنید.

شیر برنج نارگیلی در برگ موز

[cn-suggest-posts sts=”مراکزخرید پاتایا” stl=”https://deltaban.com/attraction/pattaya-shopping-center/” sbs=”رزرو بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

3. کرپ شیرین تایلندی :

این دسر یکی از خوشمزه ترین دسرهای تایلندی که نوعی فینگر فود می باشد به شمار می رود. انی دسر را در تمامی خیابان های تایلند می توانید مشاهده کنید. موادی که درون این دسر وجود دارد کیک میوه ای، شکر، تخم مرغ و لایه ضخیمی از خامه می باشد. بعد از ترکیب این مواد زرده تخم مرغ روی آن می ریزند و به همین دلیل است که طعم آن بسیار بی نظیر می شود.

کرپ شیرین تایلندی

4. کوفته برنجی نارگیلی :

یکی از خوشمزه ترین دسرها که بسیار قابل ستایش است کوفته برنجی نارگیلی می باشد. در این دسر کوفته های آرد نارگیل و برنج را به طور کامل رد فرهای داغ می پزند. این دسر به قدری خوشمزه و لذیذ می باشد که در سراسر کشور تایلند می توانید آن را ببینید و میلی کنید. بسیاری از دست فروشان هم هستند که یان دسر را در سینی می فروشند. برای سرو این دسر پیازچه و ذرت هم می گذارند ولی شما می توانید آن را به تنهایی هم سرو کنید.

خوشمزه ترین دسرهای تایلندی

5. خوشمزه ترین دسرهای تایلندی – شیرینی ماشی :

شاید باور این مسئله کمی برایتان دشوار باشد، ولی تایلندی ها به اندازه ای درست کردن شیرینی تبحر دارند که از ماش هم دسر درست می کنند. این دسر به قدری زیبا می باشد که شاید دلتان نیاید آنها را بخورید و ترجیح دهید آنها را به عنوان یادگاری با خودتان بیاورید.

در این دسر ماش را به خوبی می پزند و سپس آنها را شیرین می کنند و بعد از آن حسابی آنها را له و خمیر می کنند. بعد از اینکه خمیر آن را درست کردند، با دست شکل های بسیار زیبایی از این خمیر به دست آمده به وجود می آورند. بیشتر این شکل ها شبیه میوه می باشد و آنها را با دست درست می کنند.

شیرینی ماشی

6. خوشمزه ترین دسرهای تایلندی – نان تایلندی :

یکی از خوشمزه ترین دسرهای تایلندی که شاید از تماشا کردن آن بیشتر از خوردنش لذت ببرید نان تایلندی می باشد. تایلندی ها برا اینکه این نان را درست کنند کی حرکات بامزه و جالب از خودشان نشان می دهند که شما بسیار مشتاق می شودی آنها را تماشا کنید. اگر شما به تایلند بروید و در هنگام خرید احساس گشنگی کنید مطمئنا نان تایلندی یکی از بهترین میان وعده هایی می باشد که می توانید در این کشور خوردن آن را تجربه کنید.

مناطقی در تایلند وجود دارد که گردشگران آن نسبت به دیگر مناطق بیشتر است. در این مناطق شما می توانید فروشنگانی را مشاهده کنید که در حال پخت و تهیه این دسر هستند. این دسر یکی از خوشمزه ترین دسرهای تایلندی می باشد که نحوه درست کردن آن به این گونه است که خمیر شیرین را به وسیله کره به طور کامل پهن می کنند و داخل و روی آن را با انواع شکلات و میوه تزئین می نمایند و شما می توانید آن را میل کنید.

 The most delicious Thai desserts

7. خوشمزه ترین دسرهای تایلندی – بستنی نارگیلی :

درست است که بستنی نارگیلی در تمام کشورهای دنیا وجود دارد ولی خوردن آن در هوای گرم و شرجی تایلند یک مزه خاص و بی نظیر دیگری می دهد. نارگیلی که در این بستنی به کار می رود بسیار تازه می باشد و به همین دلیل این بستی بسیار خوشمزه است. بسیاری از فروشندگانی که در کشور تایلند این بستنی ها را به فروش می رسانند در کنار آن ذرت شیرین، بادام زمینی و انواع شربت های شیرین را سرو می نمایند. برخی از آنها رد کاسه بستی شما مقداری نارگیل تازه می گذارند تا طعم آن بی نظیرتر شود.

خوشمزه ترین دسرهای تایلندی

8. خوشمزه ترین دسرهای تایلندی – برنج شفته داخل بامبو :

به احتمال زیاد تا حالا متوجه شده باشید که خوشمزه ترین دسرهای تایلندی دارای برنج شفته می باشد. آنها برنج شفته را با هر چیزی که مایل بودند ترکیب کردند و دسر بی نظیری را به وجود آورده اند. ریختن برنج شفته داخل ساقه های بامبو یکی از روش های عجیب و غریبی می باشد که آنها به کار می برند.

Rice rice

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران