5 تیر 1400

مونترو

شهر مونترو در جنوب غربی سوئیس و ساحل شمال شرقی دریاچه ژنو واقع شده و گردشگاه و مرکز تولید شکلات و از مراکز تفریحات زمستانی کوه های آلپ است. این شهر یکی از معروفترین نقاط تفریحی سوییس در همه فصول است. مونترو، هر ساله در آخر ماه سپتامبر مورد هجوم گردشگرانی قرار می‌گیرد که برای چشیدن طعم بی‌نظیر انگورهای آن به این شهر سفر می‌کنند.

تاکستان‌هایی که دامنه‌های اطراف دریاچه ژنو قرار دارند و با نظم خاصی کنار هم قرار گرفته‌اند هر بیننده‌ای را محو خود خواهند کرد. قلعه “شیلون” در نزدیکی مونترو یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. شیلون در واقع قلعه ای قرون وسطایی است که کنار دریاچه ژنو و روی جزیره ای صخره ای قرار گرفته است و چشم اندازهای شگفت انگیزی، چه از داخل و چه از خارج، دارد. این شهر تاریخ و طبیعت را با هم دارد و هر ساله پذیرای انواع فستیوال‌ها و جشن‌ها نیز هست که جلوه خاصی به این شهر می‌دهند.

شهر جشنواره ها

 شهر “MONTREUX” در آغوش دریاچه ژنو، در حصار تاکستان ها و با پس زمینه ای از کوه های سر به فلک کشیده ی آلپ، نفس ها را در سینه حبس می کند. فستیوال موسیقی جاز این شهر که هر ساله در ماه ژوئیه برپاست و در گوشه کنار این شهر سبب برپایی کنسرت می شود، از شهرت جهانی برخوردار است. این شهر با آب و هوای بینظیرش، مرکز منطقه ی ریویرا محسوب می شود. درختان مدیترانه ای همچون کاج، سرو و نخل در این شهر به خوبی رشد می کنند. چارلی چاپلین، فردی مرکوری و افراد مشهور دیگری از ستارگان، در اینجا زندگی کرده و سا به زندگی خود ادامه می دهند.

 بسیاری از خانه هایی که در امتداد جاده ساحلی واقع شده اند از جمله قصر باشکوه مونترو، متعلق به دوران اوج عصر زیباییست. به عنوان سرگرمی های مفرح، خانواده ها می توانند علاوه بر فعالیت های بیشمار فضای باز، از پارک های تفریحی بسیاری (PARC AVENTURE, AQUA PARC, LABYRINTHE AVENTURE) سود برند.

جاذبه ها:

CHILLON CASTLE”: این قلعه در یک جزیره ی صخره ای، در کنار دریاچه و در پای یک دره جنگلی حضور دارد. قلعه ی رمانتیک “CHILON” که در نزدیکی “MONTREUX” واقع است، به مکانی محبوب برای قرار ملاقات ها و هرگونه رویدادی بدل گشته است.

 “GOLENPASS”: این قطار، گستره ی وسیع یاز گشت ها را ارائه می دهد مانند خط “MONTREUX-LOCERNE”

 “MONTREUX JAZZ FESTIVAL”: این جشنواره که در سال 1967 پایه گذاری شد، یکی از مهمترین رویدادهای هنری در جهان است. در طول دو هفته در ماه ژوئیه، انواع سبک موسیقی ها در این جشنواره به اجرا در می آید.

 “CHAPLINS CORLD”: موزه ای سرگرم کننده، سحر انگیز و تعاملی در مورد کمدین مشهور، چارلی چاپلین.

 گردش در ساحل دریاچه: گردشی طولانی در خط ساحل آکنده در گل که “VEVEY” و “MONTREUX” را به “CHILLON CASTLE” وصل می کند.

قلعه شیلون

این قلعه ای قرون وسطایی در نزدیکی شهر مونتخو در ساحل دریاچه ژنو، که یکی از زیباترین و معروف ترین دریاچه‌های دنیا است و روی جزیره ای صخره ای قرار گرفته است. اگر می خواهید مانند قصه‌های پریان، یکی از زیباترین مناظر قصرهای کنار آب را مشاهده کنید، شیلون بهتر انتخاب است. این قلعه تاریخی کهن دارد و سالیان متمادی است که الهام‌بخش هنرمندانی نظیر ژاک روسو و لرد بایرون بوده است. این قلعه دارای قنات‌، ۲۵ ساختمان جداگانه با سه حیاط، و دو دیوار مدور است. شیلون هر سال پذیرای صدها هزار نفر بازدید کننده است و می توان آن را به صورت خصوصی برای رویدادهای شخصی اجاره کرد. بی‌شک یکی از جاذبه‌های دیدنی که نباید در سفر به سوئیس آن را ازدست داد قلعه شیلون است.

نظرات کاربران