, تیان آنمن، یادوارهای از تاریخ سلطنتی و انقلاب چین
گردشگری کوله ای و سفر جاده ای - آثار تاریخ چین تاریخ سلطنتی و انقلاب چین تیان آنمن چین کشتار میدان تیان آنمن چین میدان تیان‌آن‌من
  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 54
  • لایک:

میدان تیان‌آن‌من، سومین میدان بزرگ دنیا با مساحتی ۱۰۹ هکتاری در مرکز پکن و در کنار شهر ممنوعه قرار گرفته است. این میدان امروزه نه فقط به خاطر بزرگی آن، که به سبب سرکوب خونین تظاهرات دانشجویان در سال ۱۹۸۹ توسط ارتش چین و کشته شدن بیش از دو هزار دانشجو مشهور شده است. همچنین بارها در این میدان شاهد رژه نیروهای مسلح جمهوری خلق چین و چندین مراسم دولتی دیگر نیز بوده‌ایم. خط شماره یک متروی پکن در غرب و شرق تیان‌آن‌من ایستگاه دارد. از بناهای قابل ذکر اطراف این میدان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
برج تیان‌آن‌من: برجی ساخته شده به سبک چینی که در شمال میدان قرار داشته و قبل از فروپاشی نظام پادشاهی به عنوان محل تشریفات سلطنتی به کار می‌رفت و هیچ کسی به جز اعضای خاندان سلطنتی و خدمه مربوطه، اجازه ورود به آن را نداشت.
بنای یاد بود قهرمانان مردم: این بنای یاد بود در وسط میدان در سال ۱۹۵۲ به عنوان بزرگترین بنای یاد بود تاریخ چین ساخته شد.
تالار بزرگ مردم: تالاری بزرگ که در قسمت غربی میدان ساخته شده است. از این بنای متعلق به سال ۱۹۵۹ به عنوان محل جلسات کنگره خلق و همینطور دیگر جلسات و میتینگ‌های سیاسی استفاده می‌شود. تالار کنفرانس این مجموعه ظرفیت ۱۰ هزار نفر و تالار مهمانی ظرفیت ۵ هزار نفر را داراست.
تالار یادبود رئیس مائو: این تالار نیز در بخش جنوبی میدان قرار دارد که خود به سه تالار تقسیم می‌شود. جسد مائو در این تالار به صورت مومیایی شده قرار داده شده است.
موزه ملی چین: این موزه در شرق میدان ساخته شده و ترکیبی از آثار تاریخ چین و تاریخ انقلاب چین را می‌توانید در آن مشاهده کنید.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *