به اشتراک گذاری

تور چین

درباره این تور

 

برای سفر به کشور چین چه زمانی مناسب می باشد؟
این کشور در تمام فصول سال برای سفر مناسب می باشد. در ماه اکتبر به علت نمایشگاه بین المللی گوانجو گردشگران زیادی از سر تا سر جهان به این کشور سفر می کنند.


تعطیلات مهم کشور چین چه روزهایی می باشد؟
در هفته روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل می باشد و تعطیلات رسمی روز می، روز ملی چین و فستیوال بهاره که با مناسبتهای خاصی اجرا می شود.


آب و هوای چین به چه صورت می باشد؟
چین به علت وسعت فراوانی که دارد آب و هوای متنوعی هم دارد که به صورت سه بخش می باشد، بخش مرکزی، شمالی و جنوبی، که مرکزی گرمترین قسمت این کشور در تمام فصول می باشد و در بخش شمالی از اواخر بهار تا اوایل پاییز دارای بهترین آب و هوا می باشد. و بخش جنوبی در ماههای فوریه تا نوامبر بارش منظم می بینید.


سیستم برقی در چین به صورت می باشد؟
برق 220 ولت بوده و پریزهای برق نیز دو شاخه فلت می باشد.


واحد پول چین چیست؟
یوان که به آن ین نیز گفته میشود.


آیا میتوان از آب لوله کشی استفاده کرد؟
خیر حتی برای مسواک زدن هم نباید از آب لوله کشی استفاده کرد.


آیا برای استفاده از سرویس بهداشتی عموم هزینه پرداخت کرد؟
بله مبلغ 50 ین.


غذاهای محلی چین جه نام دارند؟
_
نودل
_انواع کباب مرکب
_غذاهای دریایی متنوع


برای برقراری ارتباط و مسیر یابی از چه اپلیکیشنهایی باید استفاده کرد؟
از وی چت برای برقرار ارتباط و از Baidu mapsبه جای گوگل مپ می توانید استفاده کنید و این را در نظر داشته باشید که واتز آپ و گوگل مپ در چین فیلتر می باشد.


آیا لازم است که زبان چینی را برای سفر به این کشور بدانیم؟
بله اگر یک دوره یاد بگیرید به شما در سفر خیلی کمک میکند و حتی نام چینی هتلتان را همیشه به همراه داشته باشید تا به راننده تاکسی نشان دهید و حتی میتوانید از اپلیکیشن پلکو که دیکشنری انگلیسی به چینی می باشد استفاده کنید.این را هم در نظر داشته باشید که چینیها به زبان انگلیسی خیلی مسلط نیستند.


برای تردد بین شهری از قطار استفاده کنیم بهتر است یا هواپیما؟
چین دارای تردد ریلی بسیار وسیع میباشد که دارای سرعت بسیار بالایی است و هزینه آن  از هواپیما بسیار به صرفه تر می باشد.


خرید کردن در چین به چه صورت می باشد؟
اجناس بنجل در این کشور به وفور یافت می شود اما شما می توانید از فروشگاههای که برندهای معروف چینی دارند و دارای کیفیت مطلوبی هستند مانند فروشگاه معروف کلوزینگ سرمونی خرید نمایید.


چه مدارکی برای ویزای چین لازم می باشد؟
اصل پاسپورت با 7ماه اعتبار، دو قطعه عکس رنگی، تمکن مای به مبلغ 10میلیون تومان و هزینه ویزای چین از 110 دلار به بالا می باشد.


چه روشی برای تبدیل دلار بهتر می باشد؟
ترجیحا  همراه خود ین داشته باشید چون ممکن است برخی جاها از شما دلار نگیرند ولی در غیر این صورت به بانک ای بی سی مراجعه کنید و یک حساب به نام آر بی ام باز کنید به شما کارت بانکی می دهند که میتوانید در سفر و سفرهای بعدیتان نیز استفاده کنید یا از شرکتهای ایرانی بخواهید برایتان ین حواله کنند.


هتل از ایران رزرو نماییم بهتر است یا از چین؟
از ایران از لحاظ هزینه برایتان به صرفه تر می باشد و اینکه در تاریخهای نمایشگاهها همه هتلهای چین پر می شود و ممکن است نتوانید هتل بگیرید یا با هزینه سر سام آور مجبور باشید هتل رزرو کنید.