, کاخ کاترین با معماری بینظیر
گردشگری لوکس - جاذبه های سنت‌پترزبورگ جاذبه های گردشگری سنت‌پترزبورگ روسیه جاهای دیدنی سنت‌پترزبورگ دیدنی های شهرهای روسیه کاخ کاترین سنت‌پترزبورگ
  • ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 67
  • لایک:

کاخ زیبای کاترین در سنت‌پترزبورگ روسیه و در دوران پترکبیر بنا نهاده شده است. این کاخ از تالارهای بزرگ و شیک سلطنتی تشکیل شده است. بزرگترین تالار این کاخ که از نظر معماری بی‌نظیر است، اتاق طلایی نام دارد که تزیین آن با استفاده از طلای زیادی صورت گرفته است. برای ورود به کاخ ابتدا باید از این تالار رد شد که با وجود پنجره‌ها، انعکاس نور روی دیوار زرین، روشنایی اتاق را بیشتر کرده است.
مورد جالب دیگری که خوب است راجع به این کاخ بدانید، این است که در قدیم این کاخ را با نام کاخ کاترین می‌شناختند، اما به مرور زمان به دلیل شکل و نوع معماری این کاخ به قصر خامه‌ای معروف شد. این کاخ برای استراحت و اقامت‌گاه تابستانی پتر کبیر بوده و این منطقه را به همسر خود هدیه داده است.
بر اثر اختلاف‌های قدیمی قوی این کاخ زیبای روسیه، به دختر کاترین، الیزابت می‌رسد و به دلیل اینکه وی از نمای کاخ راضی نبود، آن را از نو می‌سازد، به طوریکه برای بازسازی آن از ۱۰۰کیلوگرم طلای ناب استفاده می‌کند و همچنین بعضی از کارشناسان می‌گویند سقف کاخ تماماً از طلا می‌باشد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *