, منطقه حفاظت‌شده کیپ پوینت، آفریقای جنوبی
گردشگری طبیعت گردی و سلامت
  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 50
  • لایک:

اگرچه کیپ‌پوینت به اعتقاد بسیاری از مردم در جنوبی‌ترین نقطه آفریقا واقع نشده، اما یکی از زیباترین بخش‌های قاره آفریقا به شمار می‌رود. منطقه حفاظت ‌شده کیپ‌پوینت را می‌توان با شیوه‌های مختلف از جمله مسیرهای پیاده‌روی، هلی‌کوپتر و… گشت و گذار کرد. کیپ‌پوینت، راس زیبای شبه جزیره کیپ، به دلیل چشم‌اندازهای زیبای مشرف بر اقیانوس، فانوس دریایی و نیز طیف گسترده‌ای از حیوانات و نباتات موجود در خود، مشهور شده است.
منطقه حفاظت ‌شده کیپ‌پوینت مساحتی حدود 7750 هکتار و در امتداد 40 کیلومتر خط ساحلی دارد. دماغه اصلی کیپ‌پوینت متشکل از سه دماغه به نام‌های دماغه امید خوب، دماغه مک لر و خود کیپ پوینت است. صخره‌های کیپ‌پوینت بیش از 200 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و چشم‌اندازی عالی برای تماشای وال‌ها فراهم کرده که رؤیت چنین منظره‌ای بین ماه‌های مه و نوامبر میسر است. اما دلفین‌ها را می‌توان سراسر سال نظاره‌گر بود.
تنوع و فراوانی نباتات بومی در اینجا خیلی زیاد است و تقریباً 1100 گونه گیاه بومی مختلف در اینجا وجود دارد که برخی از آنها در هیچ جای دیگری از جهان وجود ندارند. از انواع پستاندارانی که در اینجا زندگی می‌کنند می‌توان به بز کوهی، آهوی کوچک آفریقایی و نژاد نیوزلندی و نیز گورخر کوهی اشاره کرد. خزندگان و دو زیستان از جمله قورباغه در این منطقه حفاظت شده بسیار فراوان وجود دارد.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *