راهنمای سفر به جمهوری چک
10 آذر 1397
جمهوری چک

بهترین زمان سفر به چک

بهترین زمان سفر به چک

سفر به چک و تماشای دیدنی های آن فارغ از فصل و زمان است. شما در این کشور زیبا، آثار و بناهای تاریخی شگفت انگیزی را می بینید که قطعا هیجان زده تان می کند. با این حال، پیش بینی آب و هوا پیش از سفر به هر کشوری الزامی است و هر فصل از سال، زیبایی خاصی دارد. بستگی به سلیقه شما دارد که کدام فصل را بیشتر دوست داشته باشید. اگر قصد سفر به جمهوری چک را دارید، بهترین زمان سفر به چک را با توجه به توضیحاتی که در ادامه می دهیم، بیابید.

بهترین زمان سفر به جمهوری چک

فصل بهار یکی از بهترین زمان سفر به چک

بهترین فصل از نظر آب و هوایی در کل اروپا و به ویژه جمهوری چک، فصل بهار است. در این فصل، دمای هوا حول 20 تا 24 درجه نوسان دارد و هوا نه گرم و نه سرد است. در این فصل علاوه بر این که حجم لباس هایتان کم است و نیازی به جمع کردن چمدان های حجیم ندارید، می توانید شکوفه های درختان را در سراسر شهرهای چک ببینید. اگر می خواهید عکس های ویژه بگیرید، حتما فصل بهار را برای سفر انتخاب کنید. اردیبهشت ماه، بهترین زمان سفر به جمهوری چک خواهد بود. البته این نکته را فراموش نکنید که در این فصل، قیمت رزرو هتل ها گران تر از سایر فصل ها است. چرا که در این فصل، از سراسر جهان، گردشگران زیادی وارد کشور چک می شوند و فصل توریستی این کشور محسوب می شود.

بهترین زمان سفر به چک

فصل تابستان در جمهوری چک

آب و هوا در فصل تابستان کمی متغیر است. با این که دمای هوا در تابستان رو به گرما است اما باز هم گرمای جمهوری چک، قابل تحمل است و آن چنان سوزان نیست. گاهی اوقات دمای هوا بالاتر از 27 درجه می رود. گاهی اوقات در اواسط تابستان شاهد بارش باران هستید. به طور کلی نمی توان دمای هوا را در تابستان های چک تعیین کرد اما معمولا روزهای گرمی خواهد داشت. اگر دوست دارید لباس های کوتاه بپوشید و از دیدنی های چک لذت ببرید، بهترین زمان سفر به چک برای شما، تابستان خواهد بود.

summer

فصل پاییز در جمهوری چک

پاییز در همه جای دنیا قشنگ است. فصلی که تغییرات آب و هوایی اش همچون بهار است اما رنگ هایش، قرمز و نارنجی و زرد است. باران در این فصل به وفور می بارد. اگر می خواهید در این فصل به چک سفر کنید، لباس های مناسب به همراه داشته باشید. مطمئن باشید، از سفر در فصل پاییز به جمهوری چک، پشیمان نخواهید شد. اوایل ماه سپتامبر و اکتبر بهترین زمان سفر به چک برای دوستداران پاییز خواهد بود. ثبت تصاویر رنگی و دل انگیز در این فصل، خاطراتی بی نظیر و به یادماندنی در ذهنتان ثبت خواهد کرد.

بهترین زمان سفر به چک

فصل زمستان در جمهوری چک  

این فصل کمتر مورد توجه توریست ها قرار می گیرد و معمولا به خاطر سردی بیش از حد هوا، زمستان طرفداران ویژه ای ندارد. با این حال، همچنان گردشگرانی هستند که فصل زمستان را به همه فصل ها ترجیح می دهند. از آن جایی که در این فصل، هتل ها ارزان و جاذبه های گردشگری، بلیط هواپیما های نصف قیمتی دارند، سفر در این فصل، صرفه اقتصادی دارد. پیش از سفر به جمهوری چک، تغییرات دمایی هوا را برای یک هفته در نظر بگیرید و لباس های مناسب به تن کنید.

گاهی بارش برف و باران در این شهر به حدی زیاد می شود که همزمان باید چندین لباس گرم روی هم بپوشید. ورزش های زمستانی در این فصل مورد توجه ورزش دوستان قرار می گیرد. اگر علاقه به تماشای برف های سفید و درخشان در کنار آثار تاریخی زیبا دارید، بهترین زمان سفر به چک برای شما، فصل زمستان خواهد بود.

هر چند که همه ی کشور های اروپایی زیبایی های خود را دارند ، به شما توصیه میکنیم در تور اروپا به کشور جمهوری شد سری بزنید.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران