21 خرداد 1398

میدان و خانه موزه رامبراند

خانه موزه رامبراند یک بنای تاریخی، موزه هنری و مکان گردشگری در مرکز شهر آمستردام است. موزه رامبراند در واقع مکان زندگی رامبراند و خانواده اش در قرن هفدهم بوده است. رامبراند هارمنزون وان راین، به عنوان یکی از با استعداد ترین هنرمندان جهان شناخته می شود. اکثر افراد رامبراند را به عنوان یک هنرمند، نقاش، عکاس و حکاک می شناسند. در خانه موزه رامبراند تصویر متفاوتی از رامبراند را به عنوان یک معلم، کارآفرین، کلکسیونر و شهروند آمستردامی مشاهده خواهید کرد. موزه رامبراند به مدت کمتر از 20 سال، محل زندگی رامبراند و خانواده اش بوده است. در ادامه این مطلب با موزه رامبراند، شخصیت رامبراند و میدان رامبراند آشنا خواهید شد.

در صورتی که به سفر به کشورهای خارجی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

خانه موزه رامبراند

موزه رامبراند یک خانه تاریخی و موزه هنری در آمستردام است که زمانی مکان زندگی رامبراند، هنرمند مشهور هلندی بوده است. این موزه یکی از مکان های محبوب گردشگری در آمستردام محسوب می شود. رامبراند هنرمند و نقاش مشهور هلندی، از سال 1639 تا 1656 میلادی در این خانه زندگی می کرد و اکثر آثار هنری خود را در این خانه خلق کرده است. رامبراند به دلیل مشکلات مالی این خانه را ترک نموده بود، اما امروزه خانه وی دقیقا همانطور که در قرن هفدهم میلادی وجود داشت، در نقش یک موزه آثار هنری واقع شده است.

خانه موزه رامبراند صدها سال پس از مرگ رامبراند بازسازی شده است تا افراد بیشتری با رامبراند و زندگی منحصر به فرد وی آشنا شوند. در داخل این موزه بازدید کنندگان با سبک زندگی این هنرمند در قرن هفدهم مواجه خواهند شد و مجموعه ای بی نظیر از نقاشی ها و آثار هنری رامبراند را مشاهده خواهند کرد. اخیرا یک مکان جدید و مدرن به خانه رامبراند افزوده شده است، این دو خانه در کنار هم امروزه به عنوان خانه موزه رامبراند شناخته می شوند. موزه رامبراند در محدوده محله چینی ها و در نزدیکی منطقه Waterloo Plein در مرکز شهر آمستردام واقع شده است.

تاریخچه خانه موزه رامبراند

این خانه در سال 1606 میلادی ساخته شده است و از آن زمان تا حالا، با نمای طلایی رنگ خودنمایی می کند. این خانه از زمان ساخت آن تاکنون دچار تغییرات گسترده ای شده است؛ در میان این تغییرات می توان به افزودن یک طبقه جدید به ساختمان و ساختن ساختمان های مدرن در مجاورت آن اشاره کرد. محله ای که خانه موزه رامبراند در آن قرار دارد، زمانی محل زندگی بسیاری از بازرگانان و سرمایه داران موفق بوده است. خانه رامبراند در سال 1628 میلادی توسط معمار معروف ژاکوب ون کامپن، بازسازی شده است. یکی از آثار معروف این معمار، تالار شهر آمستردام بوده است که هم اکنون به عنوان کاخ شناخته می شود.

این خانه در سال 1639 میلادی توسط رامبراند با مبلغ 13 هزار گیلندر خریداری شد. در آن زمان رامبراند 33 سال سن داشت و به سختی این خانه را برای سکونت وی و همسرش خریداری کرد. خانه رامبراند یک نشانه واضح از موقعیت وی به عنوان مشهورترین نقاش شهر بود. همسر رامبراند، ساسکیا نام داشت و تنها سه سال پس از سکونت در خانه رامبراند، فوت کرد. رامبراند و همسرش دارای 4 فرزند بودند که تنها یکی از آنها زندگی بزرگسالی را تجربه کرد. پس از تمامی این اتفاقات، رامبراند در سال 1656 شغل خود را از دست داد و قادر به پرداخت بدهی هایش نبود و ورشکسته شد. خانه موزه رامبراند در سال 1658 میلادی توسط طلبکاران این نقاش فروخته شد و اموال وی مورد مزایده قرار گرفت.

بازسازی

صدها سال بعد، در سال 1906 میلادی بنیادی برای خرید خانه رامبراند ایجاد شد. پس از سه سال این خانه کاملا بازسازی شد و به عنوان موزه برای بازدید عموم راه اندازی شد. موزه رامبراند دقیقا مانند خانه رامبراند و کارگاه وی بازسازی شده است. مبلمان و دکوراسیون خانه به سبک قرن هفدهم میلادی انتخاب شده است و مجموعه ای بیش از 250 آثار رامبراند در آن به نمایش گذاشته شده است.

آثار هنری موزه رامبراند

رامبراند در طول زندگی و فعالیت هنری خود بیش از 300 نقاشی، 290 قلم زنی و 2000 طراحی انجام داده است. وی تسلط قابل ملاحظه ای از تعامل میان نور و سایه داشت و آثار هنری بسیار دراماتیکی خلق کرده است. رامبراند در طول زندگی اش الهام بخش هزاران نفر بود و نقش بسیار زیادی در توسعه هنر غرب داشت. در خانه موزه رامبراند اکثر آثار هنری این نقاش و هنرمند مشهور برای نمایش قرار گرفته است. امروزه بیشتر هنرمندان در سراسر جهان، از آثار هنری رامبراند الهام می گیرند.

هم اکنون با وجود گذشت 350 سال از مرگ رامبراند، در خانه موزه رامبراند می توانید اکثر نقاشی ها و آثار هنری این هنرمند مشهور را مشاهده نمایید. جالب است بدانید که مالکیت برخی از نقاشی ها و آثار نمایش گذاشته شده در موزه رامبراند مشخص نیست، اکثر متخصصان گمان می کنند که این آثار متعلق به دانش آموزان رامبراند باشد.

فعالیت ها در موزه رامبراند

در خانه موزه رامبراند، علاوه بر بازدید از آثار هنری و نقاشی های این هنرمند، فعالیت های ویژه ای برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. فعالیت های ویژه موزه رامبراند، به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که به زیر پوست استاد رامبراند نفوذ کنند. در طی یکی از این فعالیت ها، بازدیدکنندگان با نحوه چاپ عکس توسط رامبراند در قرن هفدهم میلادی آشنا خواهند شد و با همین روش عکسی را چاپ خواهند کرد.

از دیگر فعالیت های ویژه در خانه موزه رامبراند می توان به نحوه نقاشی به سبک رامبراند، سبک طراحی و رنگ آمیزی رامبراند و نقاشی روغنی به شیوه رامبراند اشاره کرد. علاوه بر این فعالیت ها، موزه رامبراند در سال 2019 فستیوال هایی خیابانی را برای نمایش آثار هنری رامبراند برگزار می کند.

میدان رامبراند در آمستردام

میدان رامبراند یکی از مکان های بسیار شلوغ و پر رفت و آمد در آمستردام است. این میدان یادبودی از هنرمند مشهور هلندی، رامبراند هارمنزون وان راین می باشد و به دنبال وی نامگذاری شده است. رامبراند یک سرمایه جاودانه و غرورآفرین برای آمستردام و کشور هلند است. در وسط میدان رامبراند مجسمه ای بزرگ و باشکوه از این هنرمند نامدار هلندی ساخته شده است. از آثار مشهور رامبراند می توان به نقاشی “گشت شبانه” اشاره کرد.

میدان رامبراند، پایگاه شب زنده داری و باشگاه های شبانه در آمستردام می باشد. در مجاورت میدان رامبراند مکان های تفریحی متنوعی برای تمامی سنین و سلیقه ها وجود دارد. در نزدیکی میدان رامبراند و خانه موزه رامبراند، هتل ها و اقامتگاه هایی نیز وجود دارد که از امکانات رفاهی بالایی برخوردارند و گزینه مناسبی برای گردشگران است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران