1 اسفند 1397

پارک ملی شینجوکو گیوئن

درباره ژاپن و شهر توکیو بیشتر بدانید

پارک ملی شینجوکو گیوئن (Shinjuku Gyoen) در محله شینجوکو در شهر توکیوی کشور ژاپن در شرق قاره آسیا واقع شده است. این پارک دارای بیش از بیست هزار درخت و هزار و سیصد درخت از شصت و پنج نوع مختلف ساکورا در فضایی به مساحت بیش از 58 هکتار است. در موسم جشن شکوفه های گیلاس این پارک به یکی از جذاب ترین و پرطرفدار ترین جاذبه های گردشگری کشور ژاپن تبدیل می شود. در ادامه این متن به بررسی اطلاعاتی جزئی از کشور ژاپن و شهر توکیو و بررسی دقیق تر پارک ملی شینجوکو گیوئن، جشن شکوفه های گیلاس، مسیر های دسترسی این پارک و فصل مناسب سفر به ژاپن می پردازیم. 

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

 

Shinjuku Gyoen

مجمع الجزایر ژاپن، کشوری است که در شرق قاره آسیا و در اقیانوس آرام واقع شده است. کشور ژاپن یکی از بزرگ ترین کشور ها از نظر اقتصادی است که دارای رتبه سوم از نظر تولید ناخالص ملی در بین تمام کشور ها است. حکومت این کشور از نوع پادشاهی است که بر اساس قانون اساسی رسمی کشور ژاپن اداره می شود. ژاپن کشوری است که کاملا در آب قرار دارد و هیچ مرز خشکی با هیچ کشوری ندارد، ولی دارای مرز های آبی با کشور های روسیه، کره شمالی، کره جنوبی و چین است.

جمعیت کشور ژاپن تقریباً صد و بیست و هشت میلیون نفر است که دهمین کشور پرجمعیت جهان به حساب می آید. بومی های این کشور، ژاپن را با نام «نیپون کوو» که به معنی خاستگاه خورشید است، می خوانند. طبق مطالعه باستان شناسان این کشور، بسیار زلزله خیز است و جزایر آتشفشانی بسیار زیادی دارد. کشور ژاپن چهل و هفت استان دارد که شهر توکیو، که در شرق جزیره هونشوی واقع شده است با سی و پنج میلیون نفر جمعیت پایتخت این کشور است. شهر توکیو در ابتدا یک دهکده بسیار کوچک به نام «ادو» بود که با گذشت زمان، به اندازه ای بزرگ شد، که امروزه یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر های جهان است.

 

پارک ملی شینجوکو گیوئن را بهتر بشناسید

یکی از دیدنی ترین مناطق ژاپن، پارک ملی شینجوکو گیوئن است. این پارک بسیار زیبا و دیدنی هر ساله گردشگران بسیار زیادی را برای دیدن شکوفه های گیلاس به خود جذب می کند. بی شک می توان این پارک را بهشت روی زمین نامید. پارک ملی شینجوکو گیوئن پنجاه و هشتهکتار مساحت و و هزار و سیصد درخت با انواع گوناگون شکوفه گیلاس دارد. پارک ملی شینجوکو گیوئن ژاپن در ابتدا میراث و محل اقامت خانواده نایتو بوده است اما بعد ها، خانواده سلطنتی کشور ژاپن مالکیت آن را بر عهده داشتند. این پارک بسیار شگفت انگیز و دیدنی از سال 1949 به مکانی برای دیدن عموم مردم و گردشگران سراسر دنیا تبدیل شده است و امروزه زیر نظر سازمان محیط زیست این کشور قرار دارد و این سازمان مدیریت پارک را بر عهده دارد.

یکی از جشن های بسیار معروف ژاپنی ها جشن هانامی یا همان جشن شکوفه های گیلاس است که هر ساله در این پارک برگزار می شود که بازدیدکنندگان بسیار زیادی در این جشن زیبا شرکت می کنند. در طراحی پارک ملی شینجوکو گیوئن از 3 ترکیب سنتی ژاپنی، فرانسوی و انگلیسی استفاده شده است. این پارک زیبا از مناطق جذاب و شگفت انگیزی است که هر کسی در زندگی خود باید دیدن آن را تجربه کند و از آن لذت ببرد. در زمان سفر به کشور ژاپن، برای تماشای پارک ملی شینجوکو گیوئن و لذت بردن از آن می توانید همه روزه از ساعت 9 صبح تا چهار و نیم بعد از ظهر به آن مراجعه کنید و لذت دیدن یک باغ رویایی و افسانه ای را تجربه کنید.

 

جشن شکوفه های گیلاس در پارک ملی شینجوکو گیوئن

جشن دیدن گل ها یا ( هانامی ) که به این نام معروف است جشنی معروف و رایج می باشد که در سراسر جهان به نام جشن شکوفه های گیلاس شناخته می شود. در این مراسم خانواده ها، دوستان و بستگاه در هنگام رویش گل های درختان ساکورا و شکوفه دادن درختان گیلاس در اطراف این درختان جمع می شوند و با گسترانیدن سفره زیر این درختان روز خود را می گذرانند. این جشن در ابتدا مخصوص خانواده های اعیان و اشراف بوده و با تماشای شکوفه های آلو سپری میشد اما به دستور امپراطور توکوگاوا یوشیمونه کاشت درختان گیلاس در سرتاسر این کشور گسترش یافته و هانامی در بین مردم ژاپن متداول شده است.

پارک شینجوکو گیوئن با وجود هزار و سیصد اصله درخت از از انواع ساکورا و بیش از هزار و پانصد درخت گیلاس یکی از مراکز اصلی برگزاری جشن شکوفه های گیلاس در شهر توکیو است. عده زیادی از ساکنان توکیو و گردشگرانی از سراسر دنیا در موسم شکوفه های گیلاس و گل دادن درختان ساکورا از این پارک دیدن می کنند.

 

راه های رسیدن به پارک ملی شینجوکو گیوئن در شهر توکیو

در صورتی که در شهر توکیو باشید و قصد رفتن به پارک شینجوکو گیوئن را داشته باید امکانات مناسب و سه مسیر مجزا در اختیار شما قرار دارد و اگر از وسیله عمومی ( جی آر ) استفاده کنید از طریق خط ( چوئو هونسن ) و ایستگاه ( سنداگایا ) به پارک می رسید. ایستگاه ( شینجوکو گیوئن ) از خط ( مارونواوچی ) متروی توکیو و ایستگاه ( شینجوکو سانچومه ) از خط ( شینجوکو) متروی (توئی ) نیز به راحتی شما را به این پارک می رسانند. علاوه بر این پارکینگ های مناسب برای خودروهای شخصی با قیمت سه ساعت اول پانصد ین و هر نیم ساعت اضافه صد ین در خدمت بازدید کنندگان است. 

 

فصل مناسب برای سفر به ژاپن و پارک ملی شینجوکو گیوئن 

بهترین فصل و زمان برای سفر به ژاپن و شهر توکیو در ماه هایی بین مارس و آوریل و همچنین ماه های بین سپتامبر تا نوامبر است. در این فصل پاییزی بسیار زیبا شاهد درختان رنگارنگ زرد و نارنجی خواهید بود و از هوای معتدلی لذتی خواهید برد. در این فصل از گرما و رطوبت هوا کاسته می شود و از خیل عظیمی از گردشگران که در فصل تابستان به این کشور رفته بودند، کاسته می شود. فصل بهار هم بهترین فصل برای تماشای شکوفه های بسیار زیبای گیلاس است و به نوعی فصل شکوفه های گیلاس نامیده می شود.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

نظرات کاربران