19 آبان 1398

معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی

از مهمترین مکان های توریستی در آسیا معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی می باشد. این معبد با ویژگی های بارزی که دارد جزء مهمترین و در عین حال محبوب ترین مکان های مذهبی در کره شناخته می شود. چندین کتاب بودایی از نویسندگان برجسته کره ای در معبد نام برده شده نگهداری می شوند. مراسمات مختلفی در این معبد برگزار می شوند که می توانید با شرکت در آنها از سفر خود لذت ببرید.

راهبان این معبد با بر سر گذاشتن کتاب مقدس به راهپیمایی می پردازند که مشاهده اینگونه از مراسم برای بسیاری از افراد بسیار جالب و دیدنی خواهد بود. موضوع مهم بعدی پیشینه و تاریخچه جالب این معبد می باشد که در ادامه در بخشی جداگانه به آن نیز خواهیم پرداخت. تاریخچه این معبد به دوران حکومت وون سونگ باز می گردد.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی

در دنیا کشورهای مختلفی با ادیان گوناگون به چشم می خورند که بر این اساس از مکان های مذهبی متعددی برخوردارند. کره جنوبی یکی از این کشورهاست که با بدو ورود به خاک آن معابد گوناگونی نظر شما را به خود جلب می کند. معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی به عنوان یکی از مکان های مذهبی و در عین حال توریستی از هزاران گردشگر داخلی و خارجی در این کشور میزبانی می کند.

 
سئول شهری است که نه تنها لقب پایتخت کره جنوبی را یدک می کشد بلکه به عنوان یک شهر توریستی نیز در این کشور شناخته شده می باشد. این مکان یکی از معابد محبوب در میان مردم کره جنوبی است و این میزان محبوبیت باعث شده است که بسیاری از افراد مذهبی برای عبادت این معبد را انتخاب نمایند. توریست و گردشگران داخلی و خارجی نیز در برنامه سفر خود به کره جنوبی بازدید از این مکان را در سرلوحه کارهای خود جای می دهند.

سفر به معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی با تورهای مسافرتی

سفر کردن به کشورهای خارجی راه و رسم خود را دارد و این گونه نیست که تنها با رزرو و خرید یک بلیط هواپیما بتوان به راحتی سفری بی دغدغه را تجربه نمود. کره جنوبی نیز جزء کشورهایی است که برای سفر کردن به آن افراد می بایست بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنند. تورهای مسافرتی یکی از انتخاب های مهمی است که هر توریستی قبل از سفر به این کشور آسیای جنوبی به آن توجه می کند.

این معبد را می توان با تورهای مسافرتی کره جنوبی از نزدیک مشاهده کرد و اطلاعات کامل تری در رابطه با تاریخچه آن کسب نمود. حضور لیدر و راهنمای تور کره جنوبی باعث خواهد شد که در هر قدمی که در این معبد تاریخی می گذارید اطلاعات بیشتری در رابطه با آن کسب نمایید. این مهم با سفرهای شخصی مسلماً فراهم نخواهد شد چرا که حضور لیدر باتجربه و آگاه از مزیت های سفر با تور توریستی کره جنوبی است.

پیشینه معبد بونگ اونسا 

از مهمترین موضوعات در رابطه با معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی پیشینه و تاریخچه جالب آن است. شاید این موضوع باعث محبوبیت این مکان مذهبی و تاریخی در میان مردم کره و دیگر توریست خارجی شده است. اگر خوب به پیشینه این مکان توجه کنید رد پای حکومت وون سونگ را در آن مشاهده خواهید کرد که قدمت آن به سال 797 میلادی باز می گردد. گیونگ سونگسا نام نخستین این بنا می باشد که در سال 1498 به دستور ملکه جیونگ مرمت و تعمیر آن صورت پذیرفت.

نام بعدی این معبد توسط این شخص پس از مرمت به بونگ اونسا تغییر نمود. از مهمترین ویژگی های که باعث محبوبیت این معبد شده است معماری منحصر به فرد و جذاب آن است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. آثار هنری متعددی در این معبد محافظت و نگهداری می شوند که هر کدام دارای قدمتی بس طولانی می باشند. اگر جزو افرادی هستید که کره جنوبی را برای گشت و گذار در ایام تعطیل تابستان انتخاب نموده اید توصیه می کنیم دیدن آثار هنری معبد سئول را به هیچ عنوان از دست ندهید.

ویژگی های معبد

معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی به مانند دیگر مکان های دیدنی و در عین حال تاریخی این کشور از ویژگی های مختص خود برخوردار است. یکی از مهمترین خصوصیات این معبد تاریخی آثار هنری است که در آن نگهداری می شوند. در مجموع 3479 کتاب بودایی در این معبد به چشم می خورند که می توان در 13 دسته بندی آنها را انتخاب کرده و مشاهده نمود.

اغلب آثار برجسته این معبد مربوط به نویسنده شناخته شده کره جنوبی با نام کیم جونگ هی می باشند. نمادهای قدیمی معبد سئول رمز و رازهای نهفته ای را در خود جای داده اند که با تماشای نکته بین خود می توانید برخی از آنها را کشف نمایید. این معبد در مکانی سبز و زیبا احاطه شده و آثار برجسته ای را در خود جای داده است. مایتریا بودا از جمله مجسمه هایی است که در این معبد جای گرفته است. مراسم مختلفی در این معبد انجام می گیرد که هر کدام بهانه ای برای حضور توریست و گردشگران به این کشور محسوب می شوند.

شرکت در مراسم به یادماندنی در معبد بونگ اونسا سئول کره جنوبی

همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم در این معبد مراسم مختلفی برگزار می شود که هر کدام از جذابیت خاصی برخوردارند. از جمله آنها می توان به راهپیمایی راهبان در هشتمین ماه سال در این معبد اشاره کرد. در نهمین روز این ماه این افراد با بر سر گذاشتن کتاب مقدس به راهپیمایی می پردازند که دیدن آن ها خالی از لطف نخواهد بود. در واقع این راهبان برای به اجرا گذاشتن آیین های بودایی این عمل را انتخاب می کنند.

با حضور خود در این روز می توانید در این مراسم شرکت کرده و تجربیات خاصی را به دست آورید. در اولین ساعات روز مراسمی با نام طلوع خورشید نیز در این معبد برگزار می شود که با حضور در آن می توانید از نوشیدن چای و خوردن غذاهای مخصوص نیز لذت وافی و کافی ببرید. با حضور در این معبد می توانید ساعاتی از شلوغی های شهر دور شده و به تمرکز پرداخته و به درون خود بیندیشید. در این معبد این امکان فراهم شده است که از نزدیک با زندگی راهبان بودایی مواجه شده و از خصوصیات این سبک زندگی بیشتر آشنا شوید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

نظرات کاربران