بررسی کوتاه کاخ سلطنتی رزیندس مونیخ

کاخ رزیدنس در مونیخ محل اقامت پادشاهان ویتلز باخ در باواریا طی قرن ها تا سال 1918 بوده است. این ساختمان همچنین محل اقامت مقامات دولتی نیز بوده است. امروزه کاخ رزیدنس برای نمایش معماری و دکوراسیون و مجموعه ای از اشیا سلطنتی در معرض عموم قرار گرفته است. این مجموعه شامل ده حیاط و 130 اتاق است که با ظرافت طراحی شده و شامل راهروهای رنگارنگ می باشد.

طی بازسازی کاخ رزیدنس پس از جنگ جهانی دوم یک بال فستسالبا و در اتاق اجرای تئاتر قرار گرفت. تالار هرکول که محل اجرای ارکستر سمفونیک رادیوی باواریا است نیز در این کاخ قرار دارد. هر پادشاه علامت مخصوص به خود را در کاخ رزیدنس به جای گذاشته و یک بال در حیاط و ساختمان قرار داده است. این بزرگترین قصر آلمان است و جاذبه های زیادی برای دیدن دارد.

جالب ترین قسمت کاخ

جالب ترین قسمت تالار آنتیکاریوم با سالن های طولانی و مجسمه در تمام سطوح و سقف های نقاشی شده می باشد. دیگر نقاط برجسته ی کاخ رزیدنس شامل کلیسا، گالری اجدادی باروک و یک اتاق رقص کوچک و مکان هایی برای آویزان کردن آثار هنری می باشد. برخی اتاق ها طی جنگ جهانی دوم نابود و بازسازی شدند اما هنوز تعداد زیادی اتاق با ساختار اصلی وجود دارد. در نظر داشته باشید که قیمت ورودیه نسبت به چیزی که بازدید می کنید بسیار کم است پس بازدید از کاخ رزیدنس را از دست ندهید.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

 

 

تاریخچه و معماری کاخ رزیدنس

اولین ساختمان این محل در سال 1385 ساخته شد و از طرف شهر مونیخ سرمایه ای برای فرمان شکست قیام علیه استفان سوم و برادران جوانش بود. برج نقره ای به عنوان قویترین سنگر در داخل دیوارهای دفاعی بطور مشخصی قرار گرفته است. این قلعه ی جدید محکم با خندق هایی احاطه شده بود و در گوشه ی شمال شرقی دیوار شهر قرار گرفته بود. و برای دفاع از آلتر هوف که در مرکز شهر به عنوان محل اقامت حاکمان ویتلز باخ قرار گرفته بود، ساخته شده بود. برای سلطنت کشوری که اغلب تقسیم شده بود حفظ فاصله از شهروندان سرکش و خویشاوندان جنگجو ضرورت داشت.

در نتیجه آنها سعی کردند یک پناهگاه غیر قابل تسخیر و خروج راحت(دسترسی سریع به سرازیری ها بدون نیاز به عبور از مرز شهر) در همان زمان بسازند. حدود سال 1470 تحت نظر آلبرت چهارم دیوارها و دروازه های قلعه و سپس دو برجک ساخته شدند. دیوارهای پایه ی گوتیک و غارهای زیر زمینی قلعه از جمله ستون های گردان معروف به انبار اتاق رقص امروزه از قدیمی ترین بخش های کاخ هستند. گسترش کاخ رزیدنس طی قرن ها نه تنها خارج از مرکز اصلی آن، نیو وست، بلکه از چند بخش گسترش یافت که اولین آن آنتیکوآریوم است. در نهایت پس از چهار قرن توسعه، یک کاخ غول پیکر با سربازخانه ، صومعه ، خانه ها و باغ یک چهارم شهر سابق را فرا گرفت. این کاخ با سبک های اواخر دوره ی رنسانس مثل باروک، روکوکو و نئوکلاسیک شکل گرفته است.

 

موزه رزیدنس

سالن آثار عتیقه آنتیکاریوم که بین سال های 1571-1568 برای مجموعه ی عتیقه های دوک آلبرت توسط ویلهلم و جاکوب ساخته شده است از بزرگترین تالارهای رنسانس در شمال Alps  است. این سالن در سال 1586-1600 توسط فردریش دسترسی به سالن مهمان تغییر شکل داد. این سالن تا سال 1581 کتابخانه ی دوکال را در بر داشت. دوران باروک توسط اتاق های پاپال که تحت نظر فرزندش فردیناند ماریا ساخته شده است نشان داده می شود. پاپ پیوس پنجم هنگام بازدیدش در سال 1782 از مونیخ در این اتاق زندگی می کرد در نتیجه نام او را بر آن گذاشتند.

اکثر اتاق های آن طی آتش سوزی 1729 از بین رفتند. گالری اجدادی (1726-1731) همراه با قفسه های ظروف چینی (ساخته شده توسط جوزف افنر) و اتاق های پر زرق و برق (ریشن زیمر) طراحی شده توسط فراچز کوویل برای چارلز آلبرت (1726-1745) نمونه های با شکوه از سبک روکوکو هستند. عصر نئوکلاسیک توسط اتاق های شارلوت، آپارتمان های سلطنتی و تالار مبارزه در کونیگزبا نشان داده می شود. اتاق خصوصی همسران سلطنتی در پشت این قسمت در جنگ جهانی نابود شده است. علاوه بر کلکسیونی غنی از مبلمان، نقاشی ها و مجسمه این موزه امروزه دارای کارهای برنز، ساعت، ظروف چینی و چندین مجموعه شاهکار هنر برنزی و مینیاتور اروپایی و پرده های طرح دار می باشد.

 

خزانه(گنجینه)

این بنا توسط دوک آلبرت پنجم برای حفاظت از جواهرات سلسله ویتلز باخ ساخته شده است. این نمایشگاه با شکوه در ده تالار در قسمت شرقی کونیگزبا قرار دارد. این مجموعه یکی از مهمترین های جهان طی 1000 سال از اوایل قرون وسطی تا عصر نئوکلاسیک است. نشانه های سلطنتی، تاج ها، شمشیر ها، جام های شراب، آثار طلایی، سنگ کریستال ، کارهایی از عاج فیل، تندیس ها و بسیاری از گنجینه های دیگر مانند ظروف و وسایل گرانبها و وسایل آرایشی با شکوه در این قسمت به نمایش گذاشته شده است.

 

کلکسیون سکه

در این قسمت مجموعه ای از سکه های منطقه ی باواریا توسط دوک آلبرت پنجم گردآوری شده است. در طی دوران ناپلئون بسیاری از سکه ها تحت مراقبت دولت باواریا درآمدند. پرنس لودویگ که بعدها شاه لودویک اول شد علاقه ای به سکه های یونان داشت و وقت زیادی را صرف بررسی آن ها می کرد. در سه دهه ی اول قرن بیستم این مجموعه به منظور محلی برای نمایش سکه های رنسانس، مدال ها و علامت ها شکل گرفت. در سال 1963 اتاق های کنونی نمایشگاه رزیدنس شکل گرفت که اکنون محل نگهداری بیش از 300000 سکه، مدال و اسکناس از عصر باستان تا کنون است.

هوف گارتن

این باغ در سمت شمالی کاخ رزیدنس و تحت نظر پادشاه ماکسیمیلیان اول ساخته شد. در وسط پارک به سبک فرانسوی یک معبد دایره ای ساخته شده است. در سمت شمالی آن یک موزه تئاتر واقع شده است.

 

اطلاعات مربوط به بازدید کاخ رزیدنس

ورودیه و بلیط:

ورودیه 7 یورو

بلیط ترکیبی موزه رزیدنس و خزانه داری 11 یورو

بلیط ترکیبی موزه رزیدنس و خزانه داری و تئاتر کویلیز 13 یورو

ورود افراد زیر 15 سال رایگان است.

ساعت و روزهای کاری:

آوریل تا 20 اکتبر: 9 صبح تا 6 عصر(آخرین پذیرش 5 عصر)

21 اکتبر تا مارس: 10 صبح تا 5 عصر(آخرین پذیرش 4 عصر)

همه روزه به جز: 1 ژانویه، سه شنبه ی توبه و 24/25/31 دسامبر

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

 

0

بعضی از اطلاعات مهم درباره کاخ سلطنتی رزیندس مونیخ

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • پروازهای منتهی به برزیل

  معرفی پروازهای منتهی به برزیل

  پروازهای منتهی به برزیل کشور برزیل بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشور قاره آمریکای جنوبی است. این کشور با نام رسمی جمهوری فدراتیو برزیل شناخته می شود. پایتخت این کشور شهر زیبای برازیلیا است که تقریبا تمامی مردمی که به کشور برزیل سفر می کنند  و از جاذبه های جذاب آن دیدن می کنند […]

 • هتل تاون هاوس گالریا

  آشنایی با هتل 7 ستاره اروپا

  هتل 7 ستاره اروپا گرچه رتبه های 7 ستاره هتل ها به هیچ عنوان رسمی شناخته نمی شود و در واقع هیچ رتبه 7 ستاره رسمی وجود ندارد، اما تقریبا تمامی مردم هتل های 7 ستاره غیر رسمی را دوست دارند که نام 7 ستاره ای که روی این هتل ها گذاشته می شود، باعث […]

 • بهترین تفریحات آبی کیش

  معرفی تفریحات آبی کیش

  تفریحات آبی کیش یکی از گزینه های جذاب برای بازدیدکنندگان و مسافران جزیره کیش، تفریحات آی در این جزیره است. تا حدی که می توان گفت جذابیت تفریحات آبی جزیره کیش سالانه تعداد زیادی از مردم را به سمت گردشگری در این جزیره می کشاند. در این مقاله، بهترین تفریحات آبی کیش به همراه خصوصیاتشان معرفی […]

 • لوکس ترین هتل های دبی

  معرفی لوکس ترین هتل های دبی در طی چندین سال متوالی، دبی از یک شهر معمولی به یک شهری بی نظیر، شگفت انگیز و لوکس تبدیل شد. در حال حاضر، تور دبی یکی از مقاصد مهم توریستی دنیا به شمار می رود که سالیانه گردشگران بسیاری را از سرتاسر نقاط دنیا پذیرا است. سازه هایی […]

 • سرزمین موج های آبی مشهد

  تفریحات سرزمین موج های آبی مشهد تا همین 10 سال پیش، مشهد فقط با یک عنوان شناخته می شد. مرقد مطهر امام رضا (ع)! با این حال، این روز ها جاذبه های متفاوت بسیاری در این شهر به چشم می خورند.سرزمین موج های آبی مشهد، یکی از آن جاهایی است که کمتر کسی می تواند […]

 • معرفی لوکس ترین هتل های اروپا

  هتل های لوکس اروپا قطعا یکی از بهترین انتخابات سفر که روی کیفیت آن تاثیر گزار است، اقامت در یک هتل عالی و لوکس است که علاوه بر افزایش کیفیت سفر، باعث افزایش لذت شما از اقامت در آن محل می شود. در حال حاضر، با افزایش راه های ارتباطی، تعداد سفر و بازدید از […]

 • پرواز های استانبول

  معرفی پرواز های منتهی به استانبول

  پرواز های منتهی به استانبول استانبول یکی از آن شهر هایی است که در هر روز از سال، دیدن دارد. طبیعت بکر و مناظر منحصر به فرد این شهر باعث شده تا گردشگران زیادی، استانبول را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.به همین دلیل، پرواز های منتهی به استانبول در سراسر جهان، طرفداران بسیاری […]