کلیسای جامع کازان

بررسی کوتاه کلیسای جامع کازان

در سال 1799 امپراطور پاول تصمیم داشت، کلیسایی جامع در شهر سنت پترزبورگ بسازد (که در نتیجه آن کلیسای جامع کازان ساخته شد).

ساخت این کلیسا در سال 1801 در زمان الکساندر اول آغاز و در سال 1811 به پایان رسید و حدود پنج میلیون روبل برای ساخت آن هزینه شد.

معمار این کلیسا “آندری ورونیخین” برای ساخت آن از کلیسای پطرمقدس دوم الگوبرداری کرد.

از آنجایی که کلیسای پطر مقدس دوم، کلیسایی کاتولیک بود، جامعه کلیسای ارتدکس روسیه با ساخت چنین کلیسایی در پایتخت وقت کشور به شدت مخالفت کرد.

با این وجود به دلیل معماری باشکوه آن، دستور ساخت صادر شد.

نامگذاری کلیسا

در کلیسای جامع کازان تصویری از حضرت مریم با نام مریم بانوی کازان قراردارد که دلیل نامگذاری آن نیز می باشد.

در زمان جنگ در برابر ناپلئون در سال 1812، فرمانده ارتش روسیه مارشال کوتوزوف به درگاه مریم بانوی کازان برای پیروزی در این جنگ دعا کرد.

به همین دلیل پس از اتمام جنگ، این کلیسا به عنوان یادبودی از پیروزی در برابر ناپلئون قلمداد می شد.

پیکر مارشال کوتوزوف در سال 1813 در این کلیسا به خاک سپرده شد.

در سال 1815 کلیدهای هفده شهر و هشت قلعه­ی آزاد شده توسط ارتش پیروز روسیه به کشور بازگردانده و در این کلیسا قرار داده شدند.

اولین تظاهرات سیاسی روسیه به نام تظاهرات کازان در سال 1876 روبروی این کلیسا انجام شد.

این کلیسا نیز همانند دیگر اماکن مذهبی در دوران شوروی سابق، در سال 1932 تعطیل و به موزه تبدیل شد. پس از فروپاشی، دوباره  در سال 1992مراسم مذهبی در آن برگزار شد.

درب های برنزی این کلیسا یکی از چهار کپی درهای تعمیدگاه فلورانس در جهان است.

نمای کلیسا 96 ستون و داخل آن 56 ستون از گرانیت صورتی دارد که به مانند انعکاسی از ستون های بیرونی می ماند.

بعضی از اطلاعات مهم درباره کلیسای جامع کازان

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • بهترین پرواز ها چه پروازهایی هستند؟

  پرواز را می توان یکی از بهترین روش های انجام سفر دانست که امروزه انجام می شود و بسیاری از کسانی که به دنبال آسان ترین و سریع ترین روش سفر هستند، از هواپیما استفاده می کنند. در این مقاله شما را با بهترین پروازها آشنا می کنیم و به شما خواهیم گفت که برای […]

 • قوانین پرواز ترکیش ایرلاین

  آشنایی با شرکت هواپیمایی ترکیه: ترکیش ایرلاینز

  ترکیش ایرلاینز ترکیش ایرلاینز را می توان یکی از بهترین شرکت های پروازی دانست که سابقه رتبه اول در اروپا را دارد و به عنوان چهارمین شرکت هواپیمایی معتبر جهان شناخته می شود.  پرواز ترکیش ایرلاین خدمات منحصر به فردی برای مسافران ارائه می نماید که به همین دلیل می توانید سفری آرام و راحت […]

 • با کاخ چراغان استانبول، آخرین کاخ عثمانی بیشتر آشنا شوید

  کاخ چراغان استانبول عثمانی یکی از امپراتوری های بزرگ بوده است که شامل ترکیه امروزی و چند کشور دیگر بوده است. از این امپراتوری که در گسترش اسلام به سایر نقاط دنیا تاثیر بسیار زیادی داشته است، امروزه چندین کاخ به جای مانده است که کاخ چراغان استانبول را می توان یکی از این مراکز […]

 • حمام سنتی چمبرلی تاش استانبول

  حمام ترکی حمام ترکی به دلیل نوع طراحی باستانی امروزه به یکی از معروف ترین مراکز گردشگری ترکیه تبدیل شده است. حمام سنتی چمبرلی تاش را می توان یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری استانبول دانست که بسیاری از گردشگران را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. در این مقاله قصد داریم […]

 • هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید

  هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید دارای امکانات بسیار زیادی است. هتل آک آونیدا دی آمریکا مادرید در بهترین موقعیت شهر قرار دارد و بهترین اتاق ها را دارد.

 • هتل لازونی استانبول

  اقامت در هتل لازونی استانبول

  هتل لازونی استانبول در یک موقعیت بسیار عالی قرار دارد. هتل لازونی استانبول که هتل 5 ستاره است که بهترین اتاق ها را در اختیار مسافرین قرار می دهد.

 • هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری

  هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری دارای یک موقعیت عالی می باشد. اقامت در هتل دیزاین پلاس بکس جزایر قناری سفر را رویایی و بیادماندنی می کند.