20 فروردین 1398

کلیسای فرانکیرچ مونیخ

کلیسای فرانکیرچ مونیخ که به کلیسای جامع مریم مقدس معروف می باشد از جمله کلیسا های حائز اهمیت در آلمان می باشد که از آجر ساخته شده و دومین کلیسای آجری در بخش های شمالی آلپ به حساب می آید. ساخت این کلیسا مدت زیادی زمان برده است چرا که میزان بودجه کمتری در زمان ساخت بوده است.

امروزه بازدید از این کلیسا برای بسیاری لذت بخش خواهد بود چرا که آثار بسیاری از هنرمندان و همچنین صاحب منصبان را به نمایش گذاشته است. معماری این کلیسا از جمله دیگر مواردی است که سبب متفاوت بودن آن شده است چرا که بافت کاتولیک آن با ترکیب بافت پروتستان توانسته بافتی منحصر به فرد ایجاد نماید. این کلیسا در جنگ جهانی دوم آسیب جدید دید که پس از اتمام جنگ مورد بازسازی و ترمیمات قرار گرفت.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

در فضای داخلی این هتل می توانید انواع آثار مختلف هنرمندان و از آن مهمتر بافت زیبای آن را مورد بررسی قرار دهید. ستون های بزرگ به همراه پنجره های کوچک از جمله مواردی هستند که توجه شما را به خود جلب خواهند نمود. در ادامه توضیحات کامل تری درباره کلیسای فرانکیرچ مونیخ ارائه کرده ایم:

کلیسای فرانکیرچ مونیخ

کلیسای فرانکریچ مونیخ که به کلیسای جامع مریم مقدس معروف است در شهرستان باواریا مونیخ واقع شده است. این کلیسا به عنوان یکی از بهترین کلیساهای مذهبی آلمان شناخته می شود. کلیسای فرانکیرچ نقطه عطف و نمادی برای باواریا می باشد. این کلیسا با نام Münchner Dom شناخته می شود اما مردم محلی آن را به نام Frauenkirche صدا می زنند.

برج های زیبا و بلند این کلیسا از جمله عواملی است که سبب دیده شدن آن از تمامی نقاط این شهر شده است. در این شهر طبق مصوبات ساخت خانه های بیش از 99 متر ممنوع اعلام شده است و همین امر یکی از دلایل دیده شدن این کلیسا از جای جای نقاط این شهر شده است. این کلیسا اهمیت بسیاری برای این شهر داشته و یکی از دلایل محبوبیت آن می باشد چرا که بسیاری از گردشگران به دلیل وجود این بنا از این شهر دیدن می نمایند که همین امر سبب رونق اقتصادی این منطقه نیز شده است.

ساخت قدیمی کلیسا به همراه فضا های داخلی زیبای آن از جمله مواردی هستند که شما را جذب خود خواهند کرد. در این کلیسا همچنین نماد های بسیاری را می توانید مشاهده نمایید.

تاریخچه کلیسای فرانکیرچ مونیخ

ساخت این کلیسا به قرن 15 بر می گردد که درست در کنار بخش های کناری شهر ساخته شد که جایگزین یک ساختمان قدیمی به نام رومانسک گردید. و آن را می توان از نظر قدمت پس از کلیسای آلتر پیتر دانست. ساخت این کلیسا به دست یورگ فون هالساک بوده است و ساخت آن در حدود 20 سال زمان بر بوده است.

در کنار این بنا به دلیل فقدان سنگ و کمبود بودجه مالی برای ساخت کلیسای فرانکیرچ مونیخ از آجر استفاده شد. ساخت این کلیسا در سال 1468 آغاز گردید و مراحل ساخت آن تا سال 1479 ادامه داشت اما پس از این سال به دلیل کمبود منابع مالی ساخت آن به صورت موقت متوقف شد. ساخت دو برج این کلیسا در سال 1488 شروع شد اما ساخت این برج ها تا سال 1525 ناتمام باقی مانده بود.

پس از گذشت سالها سقف این کلیسا که به صورت موقت در نظر گرفته شده بود شروع به آبریزی کرد که مسئولین تصمیم بر ساخت سقف این کلیسا با کمترین هزینه گرفتند. کلیسای جامع مریم مقدس در جنگ جهانی دوم آسیب جدی دید و یکی از برج های آن تخریب شد. ترمیم این کلیسا در سال 1994 پایان یافت که ترمیم آن در چندین مرحله انجام گرفت.

معماری کلیسا

معماری این کلیسا به سبک گوتیک بوده و ظرفیت آن 20 هزار نفر به صورت ایستاده می باشد. ساخت گوتیک و معماری منحصر به فرد این کلیسا را با سایر کلیسا ها متمایز نموده است. طراحی دو برج آن به زیبایی هرچه تمامی تر آن افزوده است. بلندی این کلیسا به 109 متر می رسد و اندازه زمین آن 40 در 37 متر می باشد. بسیاری بر این باور هستند که برج های کلیسای فرانکیرچ مونیخ با یکدیگر بیش از چند متر تفاوت دارند اما لازم به ذکر است که برج شمالی 98.57 و برج جنوبی 98.45 متر ارتفاع دارد که تنها 12 سانتی متر فاصله در بلندی این برج ها دیده می شود.

معماری این کلیسا بسیار شبیه به معماری کلیسای کلن می باشد. این کلیسا به عنوان بزرگترین کلیسای آجری مناطق شمالی آلپ بعد از کلیسای سنت ماریا در گدانسک شناخته می شود. فضای داخلی این کلیسا 200 هزار متر مکعب بوده و گنجایش بالایی دارد. لازم به ذکر است که دو گنبد این کلیسا در دوران رنسانس ساخته شده است که به همین دلیل می توانید تفاوت معماری را در آن مشاهده نمایید.

فضای داخلی کلیسای فرانکیرچ مونیخ

این کلیسا را می توان به عنوان یکی از بزرگترین کلیسا های جنوب آلمان دانست به گونه ای که فضای داخلی آن به قدری است که پر کردن آن به سختی امکان پذیر خواهد بود. سالن این کلیسا به 3 بخش تقسیم شده است که سالن اصلی 31 متر بوده و در بخش میانی دو بخش دیگر قرار گرفته است. دو بخش دیگر هر دو 22 متر بوده و کمک بسزایی در بزرگتر کردن فضای داخلی کلیسای فرانکیرچ مونیخ داشته است. طراح داخلی این کلیسا Heinrich von Straubing بوده است. بخش داخلی این کلیسا مملو از طراحی های است که شما را جذب خود خواهد کرد. گوتیک بودن این کلیسا سبب جلب توجه شما خواهد شد و متفاوت بودن آن از جمله عوامل تمایز آن می باشد.

از طریق بازدید از فضای داخلی این کلیسا می توانید نحوه عبادت پیشینیان و همچنین اعتقادات آنها را به وضوح ببینید. تعداد پنجره ها در این کلیسا کم می باشد. رد پای کاشی مربع نیز در این کلیسا واقع شده است که افسانه ای فضایی بوده و به اصطلاح قدم شیطان نامیده می شود.

زیبایی ها و آثار کلیسای فرانکیرچ مونیخ

فضای داخلی این کلیسا مملو از مناطقی است که ارزش دیدن دارند. آثار هنرمندان از جمله مهمترین مواردی هستند که بازدید از هر کدام عاری از لذت نخواهد بود. آثار هنرمندان قرن 14 و 18 را می توانید در این کلیسا مشاهده نمایید که از جمله هنرمندان آنها می توان به پیتر کاندید، اراسموس گراسر، یان پولاک، هانس لاینبرگر، هانس کپمپر و ایگناز گونتز اشاره نمود. بنای یادبود لویی 5 ام که امپراتور مقدس روم بوده است در این کلیسا نگهداری می شود. تعدادی از شیشه های رنگ آمیزی گوتیک نیز در این کلیسا بر جای مانده است.

مجسمه هایی که از حوادث بسیاری جان سالم به در برده بودند و در جنگ جهانی دوم سوزانده شدند از جمله آثاری هستند که در این کلیسا نگهداری می شود. کلیسای فرانکیرچ مونیخ را می توان بزرگترین کلیسا از نظر داشتن یادبود های دلفی گوتیک در آلمان می باشد. در بخش انتهایی بر روی ستون مجسمه St.Mary واقع شده است که به روم آنتونی بوئوس تعلق دارد و قدمت آن به سال 1780 می رسد. دیوار شمالی درب ورودی با نقاشی دیوار قدیم که توسط پیتر کاندید در سال 1620 تکمیل شده است مزین گشته است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 

 

نظرات کاربران