اطلاعات برج ایفل

بررسی کوتاه برج ایفل

در  صدمین جشن سالگرد انقلاب فرانسه مورد توجه همگان واقع شد.

این برج در شب با نورپردازی جان می‎گیرد‌.

به‌عنوان شناخته شده‌ترین شاخصه‌ی شهر است.

یکی از بلندترین ساختمان‌ها در جهان است که در سال 1889 میلادی ساخته شده است. طرح این برج در همان سال زمانی که در  صدمین جشن سالگرد انقلاب فرانسه مورد توجه همگان واقع شد. این برج در آغاز عموماً به‎عنوان یک فرستنده رادیویی مورد استفاده قرار می‌گرفت و نمادی از نوآوری حاصل از عصر صنعتی بود.  امروزه، با یک نگاه اجمالی از هر طرف شهر می‌توان برج ایفل را دید و بالعکس از بالای برج می‌توان به کل شهر تا مایل‌ها آنسو‌تر از هر طرف، اشراف داشت.  با سوار شدن بر آسانسور، از مناظر فوق العاده دیدنی شهر لذت ببرید یا در یکی از دو رستوران خوب واقع درون برج، شام میل نمایید. این برج در شب با نورپردازی جان می‎گیرد‌ که نشان دهنده‌ی افزایش نقشش به‌عنوان شناخته شده‌ترین شاخصه‌ی شهر است.

برج ایفل (به فرانسوی: Tour Eiffel) برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌شده‌ترین بناها در جهان است.

ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. در آغاز برج ایفل برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد ولی پس از ساخت این بنا مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰ نفر که در بین آنها می‌توان از امیل زولا، گی دو موپاسان، شارل گارنیه و هم چنین الکساندر دوما نویسنده شهیر فرانسوی نام برد، به ساخت آن شدیداً اعتراض نمودند.

ساخت برج ایفل دو سال و دو ماه طول کشید. ۸۵۰ نفر در ساخت آن کار کرده‌اند. این برج از ۱۸ هزار و ۳۸ قطعه ساخته شده است و برای اتصال آن‌ها از ۲ و نیم میلیون پیچ مهره و میخ پرچ استفاده شده است. ارتفاع برج ۳۲۴ متر است که در زمان خود مرتفع‌ترین برج جهان بوده است. وزن برج ایفل بیش از ۱۰ هزار تن است که ۷ هزار و ۳۰۰ تن آن فولاد است.

نام برج ایفل از نام سازنده‌اش گوستاو ایفل گرفته شده است.

برج ایفل اطلاعات

بعضی از اطلاعات مهم درباره برج ایفل

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های پاریس


هتل های نزدیک


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان